Prašymo į Savivaldybę – virtualioje erdvėje

Nuo sausio mėnesio Klaipėdos regiono gyventojai tvarkyti reikalus pajūrio savivaldybėse ir Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje galės neišeidami iš namų.

Tikimasi, kad elektroninių paslaugų sistemos įdiegimas sumažins gana didelius interesantų srautus valdiškose institucijose ir palengvins tarnautojų darbą.

Teigiama, kad gyventojai elektroniniu būdu galės gauti leidimus, pateikti prašymus ar skundus, dalyvauti priimant sprendimus. Jiems tik reikės turėti kompiuterį su interneto ryšiu.

Vakar Klaipėdos apskrities viršininko administracija (KAVA) ir septynių Klaipėdos regiono savivaldybių merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl viešųjų elektroninių paslaugų sistemos diegimo.

Nuo rugsėjo jau pradėti įgyventi elektroninės sistemos įdiegimo darbai. Juos atlieka konkursą laimėjusi bendrovė „Sintagma”. Projekto darbų vertė – 600 tūkst. litų. Savivaldybių tarnautojai dalyvavo dvejuose apmokymuose.

Elektroninėmis paslaugomis bus galima naudotis po Naujųjų metų, kai bus sukurta nauja KAVA interneto svetainė.

Pasak KAVA Informatikos skyriaus vedėjos Kornelijos Prakapavičienės, teikiamų elektroninių paslaugų spektras savivaldybėse iš pradžių nebus platus, tačiau šis sąrašas bus nuolat papildomas arba keičiamas pagal poreikį ir pasirengimą teikti paslaugas elektroniniu būdu.

Siekiant, kad prašymus ar skundus pateiktų realūs asmenys, vartotojų bus prašoma prisijungti prie Elektroninių viešųjų paslaugų portalo, reikalaujančio būti vieno iš komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotoju arba reikės turėti 2 ar 3 klasės asmeninį skaitmeninį sertifikatą, išduotą kvalifikuoto elektroninio parašo paslaugų teikėjo.

Anot K. Prakapavičienės, elektroninių paslaugų sistemos įdiegimas – tik viena iš projektų, kuriuo bus siekiama suvienodinti savivaldybių interneto svetaines ir įvesti vieningą buhalterinę apskaitą, dalių.

Šiaulių regione elektroninių paslaugų sistema pradėjo veikti prieš dvejus metus. Dabar ji diegiama devyniose apskrityse. Tokia sistema anksčiau nei Lietuva pradėjo naudotis Estija.

Kitame elektroninių paslaugų sistemos diegimo etape ketinama pasirūpinti, kad elektroninis parašas turėtų ir juridinę galią. Nors teisinė bazė tam buvo sukurta dar prieš penkerius metus, tačiau, anot K. Prakapavičienės, jos įgyvendinimas iki šiol stringa.

Pasak KAVA viršininko Vytauto Rinkevičiaus, bus inicijuojamas kreipimasis į Vyriausybę ir prašoma paspartinti elektroninio parašo problemos sprendimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.