Reaguodama į neatidėliojamą būtinybę mažinti nuolat augantį ŽIV infekcijos atvejų skaičių, JT ŽIV/AIDS programos taryba tiesioginiu balsavimu pritarė naujai ŽIV prevencijos skatinimo politikai. Šioje veiklos programoje numatomi pagrindiniai principai, politika ir programiniai veiksmai, būtini ŽIV epidemijai stabdyti.
Svarbiausias veiklos programos tikslas, numatytas konsultuojantis su rėmėjais, šalių vyriausybėmis, NVO ir bendruomeninėmis organizacijomis bei kitais dalyviais,- stiprinti ŽIV prevencijos pastangas, siekiant užtikrinti visuotiną ŽIV prevencijos ir gydymo prieinamumą. Šiuo metu pasaulyje tik vienas iš penkių žmonių, kuriems būtina ŽIV prevencija, gali naudotis prevencijos programomis ir tik vienas iš dešimties pasitikrino dėl ŽIV. Dėl šio neatitikimo didėja su ŽIV gyvenančių žmonių skaičius, virusas plinta tarp moterų ir jaunų žmonių.
Veiklos programa pagrįsta lemiamais bet kokių ŽIV prevencijos pastangų sėkmės principais: prevencijos programa turi būti visaapimanti, pagrįsta įrodymais ir žmogaus teisėmis (tarp kitų – ir lyčių lygybės teise). Programos turi būti ilgalaikės ir taikomos prie vietos sąlygų.
Dokumente aptariamos esamos ŽIV prevencijos veiklos spragos ir programinės priemonės šioms spragoms užpildyti. Dokumente teigiama, kad visa ŽIV prevencijos veikla – nacionalinis šalies reikalas ir atsakomybė.
UNAIDS plės pasaulinės ir nacionalinės ŽIV prevencijos programų paramą. Atsižvelgdama į penkias svarbiausias savo funkcijas, kurias Programos koordinavimo taryba priėmė 2002 m. Lisabonoje (lyderiavimas ir veiksmingų veiksmų prieš epidemiją palaikymas, strateginė rekomendacinė pasaulio kovos su AIDS informacija, epidemijos ir atsako į ją stebėjimas, valdymas ir vertinimas, pilietinės visuomenės įtraukimas ir partnerystės plėtra, išteklių mobilizavimas veiksmingam atsakui remti), UNAIDS daugiausia dėmesio skirs ŽIV prevencijos palaikymui, politikos kritiniais ŽIV prevencijos klausimais vystymui, techninei paramai ir tobulesnių ŽIV prevencijos programų vykdymo kompetencijos didinimui, ŽIV prevencijos veiklos koordinavimui ir harmonizavimui bei ŽIV prevencijos programų rengimui, valdymui ir vertinimui.
http://www.unaids.org
Metadonas ir opiatų pakaitalas buprenorfinas įtraukti į Pasaulio sveikatos organizacijos pagrindinių vaistų sąrašą
Vaistų įtraukimas į pagrindinių vaistų sąrašą turėtų paskatinti pasaulio specialistus apsvarstyti galimybę užtikrinti šių vaistų prieinamumą sveikatos priežiūrai, be to, tikimasi, kad vyriausybės atsižvelgs į rekomendaciją, formuodami sveikatos politiką.
Metadonas ir buprenorfinas kaip heroino pakaitalai skiriami intraveninių narkotikų vartotojams, siekiant stabilizuoti narkotikų vartojimą. Pakaitinės metadono programos yra skirtos padėti žmonėms atsisakyti nartkotikų, bet receptinių opiatų prieinamumas kontraversiškai vertinamas šalyse, kuriose griežta narkotikų kontrolė yra svarbiausias visuomenės sveikatos politikos tikslas.
Tenofoviras išbrauktas iš sąrašo
Pagrindinių vaistų sąraše yra ir antiretrovirusinių vaistų, bet nukleotidų analogas tenofoviras (virydas) išbrauktas iš sąrašo, nes gamintojas Gilead Sciences atsisakė suteikti PSO leidimą skelbti tarpinius saugumo ir veiksmingumo duomenis, pateiktus aprobuojant vaistą. Sąrašas vėl bus peržiūrimas 2007 m.