„MicroLink Lietuva” pradeda teikti fiksuotojo ryšio paslaugas

IT ir telekomunikacijų įmonė „MicroLink Lietuva”, šiandien pristačiusi naują fiksuotojo ryšio paslaugą „MetroTel”, ketina atsikąsti dalį verslo klientų rinkos. „MetroTel” telefonijos paslaugos bus teikiamos per verslo centrus jungiantį optinį duomenų perdavimo tinklą „Metro”, kuris priklauso „MicroLink Lietuvai”. „Metro” tinklas, apjungiant vietos verslo centrus, šiuo metu plečiamas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

„Su „TEO” esame vieninteliai operatoriai, galintys garantuoti pačią aukščiausią ryšio kokybę, nes turime nuosavą optinio tinklo infrastruktūrą. Mūsų teikiamos balso telefonijos kokybė nepriklauso nuo kitų tiekėjų malonės”, – sakė Pranas Slušnys, UAB „MicroLink Lietuva” generalinis direktorius.

Šiuo metu prie optinio „Metro” tinklo yra prijungti 48 sostinės verslo centrai, tarp kurių – „Europa”, „Verslo trikampis”, Naujamiesčio ir Žirmūnų verslo centrai ir kt. Prie „Metro” tinklo prijungtuose verslo centruose yra didžiausia biurų koncentracija visoje Lietuvoje. „MicroLink Lietuva” užima apie 35 proc. Vilniaus verslo centrų interneto ryšio rinkos.

Optinių ryšio linijų pateikiamumas siekia 99,5 proc, o tai yra ne mažiau, nei gali garantuoti senieji variniai fiksuotojo ryšio tinklai. „Microlink Lietuvos” komanda nuolat stebi ir administruoja ryšio tinklą, matuoja jo apkrovimą.

Pasak P. Slušnio, „MetroTel” pranoksta kitų fiksuotojo ryšio operatorių paslaugas arba geresne kokybe, arba mažesne kaina, arba didesniu funkcionalumu. „TEO” lenkiame mažesniais pokalbių tarifais ir telefonijos funkcionalumu, kitus operatorius – ženkliai geresne ryšio kokybe”, – pranašumus vardijo „MicroLink Lietuvos” vadovas, pridūręs, kad savas tinklas leidžia ne tikėtis geros kokybės, bet ją garantuoti. Anot P. Slušnio, savo tinklo neturintys alternatyvūs operatoriai dažnai nuvilia klientus prasta ryšio kokybe.

Pokalbiai „MetroTel” tinkle yra nemokami. Vietiniai, tarpmiestiniai skambučiai į „TEO” tinklą bei į 15 Europos šalių fiksuotus tinklus kainuoja tiek pat – po 12 ct/min. Minutė pokalbio skambinant į alternatyvius fiksuoto ryšio tinklus kainuoja 20 ct/min., į mobilaus ryšio tinklus – 49 ct/min. Skambučiai į JAV bei Kanadą kainuoja 12 ct/min. Į kitas 11 Europos šalių bei Rusiją, Australiją, Kiniją, Honkongą galima skambinti mokant 29 ct/min. Pokalbiai su kitomis 156 pasaulio šalimis kainuoja nuo 59 ct iki 2 Lt už minutę.

„MetroTel” klientams į abonentinį 20,99 Lt mokestį bus įskaičiuota IP telefono nuoma, o norintys patirti mažesnes mėnesio išlaidas šią įrangą galės įsigyti. Klientams, turintiems daugiau nei 5 fiksuotojo ryšio vartotojus, „MicroLink Lietuva” siūlys IP telefono stoteles. Jos, palyginti su įprastomis analoginėmis stotimis, turi daugiau funkcijų ir yra net keliasdešimt kartų pigesnės.

„MetroTel” vartotojai galės išsaugoti senuosius telefono numerius ir išvengti nepatogumų, susijusių su numerių keitimu. Telefono aparatą vartotojai galės prijungti bet kurioje vietoje, kur yra interneto ryšys. Į kitą vietą perkeltas modernus telefono aparatas išsaugo savąjį numerį.

Paslauga nesudėtingai susiejama su įmonėje naudojamomis IT sistemomis: tokiu būdu įgaunamas aukšto lygio funkcionalumas, palengvinantis įmonės darbą. „MetroTel” vartotojai galės gauti balso pranešimus į savo el. paštą, įrašinėti pokalbius, juos persiųsti ir talpinti į duomenų bazes, rengti telekonferencijas, peradresuoti skambučius ir kt.

Iki šiol dėl gan prastos ryšio kokybės alternatyvūs operatoriai nesudarė rimtos konkurencijos dominuojančiai bendrovei „TEO”, kuri užima apie 96 proc. fiksuotojo ryšio rinkos. Pasiūliusi kokybišką ir pigesnę alternatyvą „MicroLink Lietuva” savo pardavimo prognozes paskelbs 2007 m. II ketvirtį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.