S. Vagnorius vėl išteisintas

Vakar Klaipėdos apygardos teisme atmestas prokurorų skundas dėl nuosprendžio, kuriuo anksčiau buvo išteisintas dokumentų klastojimu ir pinigų pasisavinimu kaltintas buvusio šalies premjero giminaitis.

Buvusio ministro pirmininko Gedimino Vagnoriaus antros eilės pusbrolis klaipėdietis Stasys Vagnorius (gim. 1960 m.) įtartas neteisėtai iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų gavęs 1 milijoną 300 tūkstančių litų kompensaciją už du supjaustytus žvejybinius laivus.

Vakar palankų teismo sprendimą antrą kartą išgirdęs S. Vagnorius sakė svarstysiantis galimybę išsiieškoti kompensacijos už patirtus moralinius išgyvenimus bei finansinius suvaržymus.

S. Vagnorius sakė, jog dėl neteisingų kaltinimų jo verslas patyręs apie 400 tūkst. litų nuostolių, pablogėjusi sveikata. Vyras įtaria, kad jo teisėtai iš ES gauti pinigai kažkam parūpę, tad ir norėta juos atimti.

Pernai sužinojęs apie jam pareikštus įtarimus verslininkas buvo ištiktas šoko ir pateko į reanimaciją. Tačiau nepaisant prastos vyriškio sveikatos, Klaipėdos miesto apylinkės teismas leido jį areštuoti – iš pradžių dešimčiai dienų, vėliau areštas buvo pratęstas dar pustrečio mėnesio.

S. Vagnoriui ir jo tėvui priklausę žvejybiniai laivai PTB-6918 ir „Pilėnas“ buvo supjaustyti dar 2004-aisiais. Bendrovės „Rikneda“ vadovas S. Vagnorius, tuo metu dirbęs ir „Klaipėdos laivų remonto“ techninės kontrolės skyriaus viršininku, pernai už minėtus laivus gavo ES struktūrinių fondų kompensaciją.

Įtarus, kad laivai buvo labai prastos būklės, o dokumentai klastoti, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai areštavo vyriškio sąskaitas, paėmė visus reikalingus dokumentus.

Beje, S. Vagnorius sako apie jam pareikštus įtarimus sužinojęs keistomis aplinkybėmis. Į policiją jis buvo pakviestas pasiaiškinti dėl neva sukelto eismo įvykio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.