Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorei Aurelijai Stancikienei dar šią savaitę žadama skirti tarnybinę nuobaudą.
Be to, parko vadovei teks pasiieškoti ir naujos gyvenamosios vietos.
Mat jos veiklą tyrusi komisija pripažino, kad A. Stancikienės motinos garažas, kuriame direktorė leido vasaras, rekonstruotas neteisėtai ir yra ne gyvenamosios paskirties.
Sumenkino pasitikėjimą
Vakar Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pavaduotojo įsakymu sudaryta komisija išnagrinėjo „Vakarų eksprese” paviešintus faktus ir nustatė, kad A. Stancikienė iš tiesų supainiojo viešuosius bei privačius interesus.
Be to, ji pažeidė valstybės tarnautojų nesavanaudiškumo principą, įtvirtintą Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklėse bei Valstybės tarnybos įstatyme.
Komisijos išvadose teigiama, kad buitinės patalpos, esančios Purvynės g. 61, Nidoje, ir priklausančios A. Stancikienės motinai Gražinai Elenai Juknevičienei, nėra gyvenamosios paskirties statiniai.
Pati parko direktorė nė neslėpė tose patalpose gyvenanti, todėl, anot komisijos, patalpos buvo naudojamos ne pagal nustatytą paskirtį.
Specialistų grupė pripažino ir tai, kad A. Stancikienės motinai priklausančiose patalpose statybos (remonto) darbai atlikti neteisėtai, t.y. neturint teisės aktais nustatytų dokumentų. Be to, akcentuota, kad darbų įteisinimo procedūra pradėta jau atlikus statybos darbus.
Anot komisijos, kadangi KNNP vadovybė į savavališkai vykdytas statybas reagavo „formaliai ir neprincipingai”, tokiais veiksmais buvo sumenkintas visuomenės pasitikėjimas pačia direkcija, kaip valstybine institucija, bei joje dirbančiais valstybės tarnautojais.
Galės teisintis
VSTT komisijos sprendimu, siūloma įvertinti ne tik A. Stancikienės, bet ir jos pavaduotojo Viktoro Kolokšanskio veiklą. Mat būtent jis, direktorės teikimu, pasirašė dokumentą, kuriuo parko direkcija pritarė A. Stancikienės motinos garažo rekonstrukcijai į gyvenamąjį pastatą su langais bei durimis.
Tačiau savo reikalus pavaldinių rankomis bandžiusi sutvarkyti parko direktorė, matyt, maniusi, kad tokiu būdu nusišalino nuo sprendimo priėmimo ir išvengė galimo interesų konflikto, apsiriko. Mat pagal galiojančią tvarką apie savo nusišalinimą ji turėjo raštu informuoti ir savo tiesioginį vadovą – VSTT direktorę Rūtą Baškytę arba jos pavaduotoją Vidmantą Bezarą.
Komisijai pateikus išvadas, ir A. Stancikienė, ir jos pavaduotojas turi galimybę per tris dienas išdėstyti savo argumentus ir pasiteisinti. Po to bus priimamas sprendimas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.
Priminsime, kad prieš dvi savaites „Vakarų ekspresas” paviešino istoriją, kaip garsiais pareiškimais apie būtinybę apsaugoti Kuršių neriją nuo neteisėtų statybų garsėjanti parko direktorė jas vykdo pati.
A. Stancikienė neprieštaravo, kad jos motinai G. E. Juknevičienei priklausančiame garaže Purvynės gatvėje būtų pakeistos grindų ir sienų plytelės, apšiltintos patalpos, pakeistos vidaus pertvaros, iškeltas naujas dūmtraukis, įdėti plastikiniai langai, o vietoje vartų – ir plastikinės durys.
Tąkart parko direktorė mūsų dienraščiui sakė, kad motina patalpų remonto darbus neva atliko seniai, dar 1995 metais, ir melavo, kad įstatymams nebuvo nusižengta.
Tačiau Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus specialistai, apžiūrėję garažus, surašė aktą dėl savavališkai atliktų statybos darbų.
Po to parko vadovės motina susizgribo – ji nusprendė įsiteisinti jau atliktus darbus atgaline tvarka. Praėjus savaitei po specialistų reido, G. E. Juknevičienė raštu kreipėsi į Neringos savivaldybę ir paprašė pritarti vykdomiems (ar įvykdytiems) darbams. Jiems jau buvo pritarusi ir KNNP direkcija, ir A. Stancikienės kolega konservatorių partijoje – Kultūros paveldo departamento Klaipėdos regiono vadovas Naglis Puteikis.
Jeigu A. Stancikienei gresia tarnybinė nuobauda, tai jos motinai – bauda, tačiau vakar apskrities atstovas Neringoje Algirdas Vaivada informavo, kad dėl neteisėtai atliktų darbų nubausti garažų šeimininkės negali iki šiol.
„Poniai Juknevičienei nusiuntėme ne vieną laišką, tačiau visi jie grįžo. Paskutinįsyk išsiuntėme registruotą laišką su reikalavimu įteikti jai tiesiai į rankas. Kviečiame ją atvykti į Neringos savivaldybę šį ketvirtadienį, tada ir bus surašytas nutarimas bei priimtas sprendimas, ar ją tik įspėti, ar vis dėlto skirti baudą iki 5 tūkstančių litų”,- sakė A. Vaivada.