Užvakar Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininku perrinktas žurnalistas ir Teisingumo ministerijos Viešųjų ryšių departamento direktorius Dainius Radzevičius.
Nepaisant to, kad darbo ministerijoje jis neatsisakė iki šiol (nors dar prieš trejus metus buvo sutarta, kad pirmininkui tokių pareigų eiti nederėtų), D.Radzevičius vėl sulaukė daugumos LŽS suvažiavimo delegatų palaikymo. Jis dar trejus metus vadovaus didžiausiai profesionalius žurnalistus vienijančiai profesinei organizacijai. Į LŽS pirmininko postą, be D.Radzevičiaus, pretendavo žurnalistė Aurelija Arlauskienė bei fotografas Jonas Staselis.
Suvažiavime taip pat buvo patvirtinti nauji LŽS įstatai, pagal kuriuos LŽS pirmininkas negalės vykdyti kitos veiklos, tik kūrybinę bei pedagoginę. Tad sutikdamas eiti šias pareigas D.Radzevičius dar kartą įsipareigojo apleisti Teisingumo ministeriją, tačiau žurnalistinės karjeros nutraukti neketina. Jis veda laidas 5 TV kanale ir „Žinių radijuje”.
Pagal naujuosius įstatus, žurnalistai, turintys parašo teisę priimant, atleidžiant darbuotojus, valdantys daugiau kaip 10 proc. kurios nors žiniasklaidos priemonės akcijų, negalės balsuoti ir būti renkami į LŽS vadovybę.
LŽS suvažiavimas, į kurį susirenka visų sąjungos skyrių atstovai, vyksta kas trejus metus. Paprastai tik jo metu renkamas naujas pirmininkas, pateikiamos LŽS pirmininko, valdybos, finansinės ataskaitos, audito išvados, gali būti keičiami LŽS įstatai. Šiuo metu LŽS vienija apie 700 žurnalistų.
Pernai buvo patvirtintas naujasis Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas. Jame atsirado naujas skyrius, kuris įpareigojo darbdavius raštu susitarti su žurnalistais dėl jų autorinių kūrinių panaudojimo.
Gruodžio 1-2 dienomis Vilniuje įvyks pirmoji Europos žurnalistų federacijos tarptautinė konferencija mūsų šalyje. Įvairių ES šalių žurnalistų ir jų darbdavių atstovai diskutuos apie socialinio dialogo vystymą.