Moderniosios biologijos studijos Vilniaus universitete

Vilniaus universiteto moderniosios biologijos sričių magistrantai ir doktorantai artimiausiais metais turės galimybę įgyti naujausių žinių ir praktinių įgūdžių studijuodami pagal atnaujintas moderniosios biologijos magistrantūros ir doktorantūros studijų programas. Moderniosios biologijos studijų atnaujinimas vykdomas pagal BPD 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra” 5 priemonę „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse”.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetas kartu su projekto partneriais – Biochemijos institutu, VU Onkologijos institutu ir VU Imunologijos institutu savo studijų ir mokslo bazėse sukurs 10 naujų teorinių ir praktinių studijų modulių biochemijos, genetikos, mikrobiologijos, neurobiologijos magistrantūros ir biochemijos, genetikos, mikrobiologijos, imunologijos, onkologijos doktorantūros studijų programoms. Bus parengti nauji bei gerokai atnaujinti esami teoriniai kursai, dalis kursų pritaikyta nuotolinėms studijoms. Bus parengti ir išleisti nauji vadovėliai, mokomosios bei metodinės knygos. Įdiegus šiuolaikinius praktikumus, studijuojantys įgis įgūdžių dirbti naujausia laboratorine ir mokslinių tyrimų įranga.

Magistrantai, doktorantai, dėstytojai ir tyrėjai, dalyvaujantys studijose, stiprins eksperimentinio darbo įgūdžius ir kels kvalifikaciją mokyklose, profesiniuose kursuose, seminaruose, stažuotėse. Tam bus pasitelkiami aukščiausios kvalifikacijos Lietuvos ir užsienio moderniosios biologijos sričių mokslininkai bei ekspertai, naudojamasi pasauline moderniosios biologijos studijų organizavimo patirtimi.

Tikimasi, kad atnaujintas II-os ir III-ios studijų pakopos programas baigę specialistai sėkmingai konkuruos darbo rinkoje, pritaikys savo gebėjimus plėtojant moderniosios biologijos mokslinius tyrimus ir vystant jų žiniomis grindžiamas technologijas Lietuvoje.

Nustačius daugelio organizmų genomų (DNR) sekas, šiuolaikinės biologijos ir gretutinių mokslų raida perėjo į kokybiškai naują ir labai dinamiškai besivystantį pogenominį etapą, sujungiantį ir panaudojantį daugelio mokslo sričių žinių potencialą ir pažangiausias technologijas. Sparti moderniųjų biomokslų ir biotechnologijų plėtra šiandien neįsivaizduojama be labai aukštos kvalifikacijos specialistų – biochemikų, genetikų, mikrobiologų, neurobiologų, imunologų, vėžio biologų ir kt., gebančių taikyti naujausias savo sričių žinias mokslinėje ir praktinėje veikloje, diegti ir kurti naujoves. Lietuvai, orientuojančiai savo ūkį į žinioms imlių technologijų, tarp jų – biotechnologijų, biomedicinos technologijų, vystymą, jau dabar trūksta tokio lygio specialistų.

Projektą „Magistrantūros ir doktorantūros studijų modulių kūrimas ir programų atnaujinimas strateginėse moderniųjų biomokslų srityse” iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, remia Lietuvos Respublika. Gautos paramos suma – 3 058 208 Lt. Numatoma projekto pabaiga – 2008 m. gegužė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.