Eurolygos čempionai palaužė “Žalgirį”

Kauno krepšininkai nusileido Maskvos CSKA komandai

Vakar „Žalgirio” krepšininkai išmėgino jėgas su Maskvos CSKA (Rusija) komanda. Susitikimą 78:59 laimėjo maskviečiai. Tai buvo penktasis kauniečių mačas Eurolygos C grupės varžybose ir ketvirtoji jų nesėkmė.

Šios rungtynės buvo transliuojamos trijų žemynų sporto mėgėjams – Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos. Tai, kas vyko Kauno sporto halėje, matė ne tik NBA TV, bet ir „Al Jazeera Sport” kanalų, Filipinų, Skandinavijos „Viasat Sport 3” bei kitų šalių televizijos žiūrovai.

Viltys žlugo ketvirtajame kėlinyje

Dvikovos pradžioje rezultatas dažniausiai buvo lygus (2:2, 5:5, 7:7), o vėliau abi ekipos, besistengdamos įgyti didesnę persvarą, surengė nerezultatyvias kelių minučių lenktynes.

Pirmieji po klaidų ir netikslių metimų serijos atitoko kauniečiai: Kirkas Penis, Markas Popovičius bei Hanas Motola išvedė į priekį „Žalgirį” – 17:10, o antrajame kėlinyje Vidas Ginevičius ir Tanoka Berdas padidino skirtumą – 28:18.

CSKA strategui Etorei Mesinai ir žaidimo dirigentui Teodorui Papalukui pavyko nuraminti saviškius. Maskviečių ginklu tapo pozicinės atakos. Eurolygos čempionai beveik trijų minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir po Trajano Lengdono tritaškio pirmavo 33:32.

Pusiausvyra baigėsi įpusėjus trečiajam kėliniui, kai CSKA vėl spurtavo 10:0 ir atsiplėšė 47:41. „Žalgiris” netrukus beveik pasivijo – 50:48, tačiau tritaškį įmetė Džonas Robertas Holdenas – 53:48.

Iki ketvirtojo kėlinio vidurio visos septynios iš eilės žalgiriečių atakos buvo nesėkmingos, o maskviečiai nutolo 64:50. Sutrikusius Kauno krepšininkus galiausiai palaužė T.Lengdonas ir D.R.Holdenas – 69:51.

Ką liudija statistika

Iš rungtynių protokolo. „Žalgiris” – CSKA 59:78 (19:14, 15:21, 16:20, 9:23).

Taškus pelnė: „Žalgiriui” – M.Popovičius 12, H.Motola 10 (7 atkovoti kamuoliai), T.Berdas (12 atkovotų kamuolių) ir M.Mačadas po 8, V.Ginevičius ir K.Penis po 6, P.Jankūnas 5, J.Mačiulis 4; CSKA – M.Smodišas ir T.Lengdonas po 15, T.Papalukas 13, D.R.Holdenas ir D.Vanterpulas po 10, A.Savrasenka 8, D.Andersenas 7.

Taiklumas: dvitaškių – 12/34 (35 proc.) ir 21/39 (54 proc.), tritaškių – 7/23 (30) ir 7/21 (33), baudų – 14/16 (88) ir 15/18 (83). Atkovota kamuolių – 32 ir 38, perimta – 6 ir 7. Rezultatyvūs perdavimai – 7 ir 9. Klaidos – 10 ir 8.

„Esu labai nusivylęs. Šioms rungtynėms atidavėme visas jėgas. Apmaudu, kad mačas taip baigėsi”, – po varžybų sakė „Žalgirio” legionierius M.Popovičius.

Lietuvis mačą baigė ligoninėje

B grupėje trečiadienį sužaistos dvejos rungtynės. Liublianos „Union Olimpija” (Slovėnija) namuose 70:71 (17:15, 15:16, 21:13, 17:27) neatsilaikė prieš Belgrado „Partizan” (Serbija) ir liko su viena pergale. Serbai įsirašė trečiąjį laimėjimą.

Slovėnų klubo neišgelbėjo 26 Timu Raniko pelnyti taškai. „Partizan” daugiausia taškų įmetė Vontigas Kamingsas – 18.

Nesėkmingai mačas susiklostė „Union Olimpija” legionieriui iš Lietuvos Sauliui Kuzminskui – 24 metų puolėjas 26-ąją minutę susidūrė su varžovu ir trumpam prarado sąmonę. S.Kuzminskas buvo išgabentas į ligoninę, kur jam diagnozuotas smegenų sutrenkimas.

Romos „Lottomatica” (Italija) 71:69 (15:23, 16:19, 22:11, 18:14) palaužė Badalonos „DKV Juventut” (Ispanija). Dabar abi komandos turi po dvi pergales. Aleksas Rigetis Romos ekipai pelnė 16 taškų. Ispanų gretose pasižymėjo Pakas Vaskesas, surinkęs 19.

Per kėlinį – 39 taškai

Neįtikėtiną pergalę Stambule (Turkija) pirmąją turo dieną iškovojo „Efes Pilsen” ekipa, 95:77 (18:25, 19:23, 19:12, 39:17) nugalėjusi pirmąjį pralaimėjimą patyrusį Pirėjo „Olympiacos” (Graikija). Antrajame kėlinyje graikų klubas turėjo, regis, saugų 16 taškų pranašumą, tačiau po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis.

„Olympiacos” dar pirmavo ir po trijų kėlinių 60:56. Tačiau ketvirtajame prasidėjo neįtikėtini dalykai – „Efes Pilsen” pataikė 8 tritaškius iš eilės, o iš viso šiame ketvirtyje tikslą pasiekė 10 iš 11 tolimų turkų komandos metimų. Tritaškiai jiems krito net netyčia. Sykį Ermalis Kugo, beveik nežiūrėdamas į krepšį, bandė „pakabinti” kamuolį virš lanko, kad įsibėgėjęs komandos draugas jį įspūdingai įdėtų. Tačiau kamuolys perskrodė tinklelį. Iš toli taikliai šaudė penki „Efes Pilsen” žaidėjai.

Laimėję ketvirtį 39:17, Stambulo krepšininkai pasiekė Eurolygos rezultatyvumo rekordą per vieną kėlinį. Iki šiol jis siekė 38 taškus.

Nugalėtojams, kuriems tai buvo trečiasis laimėjimas A grupėje, 20 taškų pelnė Driu Nikolasas, po 15 – Horacijus Dženkinsas ir Kunajetas Erdenas. Graikų klube pasižymėjo 20 taškų surinkęs Andrija Žižičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Eurolygos čempionai palaužė “Žalgirį”"