Mobiliajam ryšiui atsirado alternatyva

Fiksuotojo ryšio rinką sudrebinusi nemokamų pokalbių programa „Skype“ verčia sunerimti ir mobiliojo ryšio bendroves. „Skype“ versiją mobiliesiems telefonams pasaulyje jau parsisiuntė per 5 mln. vartotojų. Šis būdas skambinti populiarėja ir Lietuvoje.

Naujoji „Skype“ versija veikia kartu 60-yje mobiliųjų įrenginių, gaminamų 20 skirtingų bendrovių. Norint šia programa naudotis, reikia ją parsisiųsti internete ir įdiegti į savo telefoną. Tai padarius galima nemokamai kalbėtis su kitais „Skype“ vartotojais ar už tam tikrą mokestį skambinti fiksuotojo ir mobiliojo ryšio abonentams.

Tiesa, „Skype“ veikia ne visuose mobiliuosiuose telefonuose – tam reikia daugiafunkcinio telefono ar delninio kompiuterio, jame taip pat turi būti integruota bevielio ryšio (WLAN) korta, telefonas privalo priimti spartųjį (3G) internetą.

Beje, įrenginyje turi būti įdiegta „Microsoft Windows Mobile“ operacinė sistema. „Skype“ planuoja išleisti versiją, skirtą ir telefonams, kuriuose įdiegta „Symbian“ operacinė sistema. Pasaulyje šiuo metu parduodama tik apie 10 proc. mobiliųjų įrenginių, turinčių tokias operacines sistemas, todėl revoliucijos šioje sityje tikėtis nereikėtų.

Padeda taupyti

Kad „Skype“ mobiliesiems telefonams gali suteikti apčiuopiamos naudos, jau įsitikino kai kurie verslininkai. Štai kelių alkoholinių gėrimų gamintojų atstovas Baltijos šalims Linas Astrauskas sako, kad jo darbas verčia daug keliauti ir bendrauti su vyno gamintojais, išsibarsčiusiais po įvairiausius pasaulio kampelius: Prancūziją, Ispaniją, Čilę, Argentiną, JAV.

„Skype“ pradėjau naudoti dar tada, kai programa buvo paplitusi tik kompiuteriuose, bet atsiradus versijai mobiliesiems telefonams iš karto ją pamėginau. Tiesa, kai kuriose vietose ryšys galėtų būti spartesnis, tačiau jau šiandien neįsivaizduoju savo verslo be „Skype“, – aiškina Astrauskas.

„Dažnai tenka iš Prancūzijos skambinti į Čilę. Skambinant iš užsienio, nebėra tarptinklinio ryšio (raoming – ang.), vadinasi, pokalbiai atpinga dar beveik perpus“, – vardija pranašumus Astrauskas. Jis sako, kad „Skype“ pokalbiai kainuoja 7-10 centų, o mobiliojo ryšio operatorių pokalbiai, nelygu šalis, svyruoja nuo 2 iki 6 litų.

„Didžiulis pranašumas, kad kavinėje, kur yra bevielis tinklas, šiandien galima naudotis ryšiu nemokamai, tai labai patogu. Paslauga naudojuosi ir užsienio viešbučiuose. Net jei ir tenka mokėti apie 10 litų už valandą internete, tai yra kur kas pigiau, nei kalbėti mobiliojo ryšio tinkle“, – aiškina Astrauskas.

Įsitvirtins negreitai

„Microsoft Lietuva“ vadovas Mindaugas Glodas sako girdėjęs, kad nemažai žmonių išbandė ir jau pradeda naudoti tokį skambinimo būdą. Anot jo, vis dėlto „Skype“ nėra labai patogus būdas skambinti, nes reikia turėti nuolatinį interneto ryšį.

„Jeigu apsistojus viešbutyje, kur veikia bevielis ryšys, reikia dalyvauti konferenciniame pokalbyje, tada „Skype“ sprendimas yra labai gerai, tačiau kasdienėje veikloje kol kas dar nėra labai patogu“, – aiškina Glodas. Jis mano, kad tokius įrenginius kasdienėje veikloje kur kas patogiau naudoti su kompiuteriu sinchronizuojant darbo kalendorių, kontaktų sąrašą ir siunčiant juos telefonu į elektroninio pašto dėžutę. Specialistų nuomone, „Skype“ mobiliesiems telefonams įsitvirtinti bus nelengva ir dėl per menko 3G ryšio padengimo.

Mobiliojo ryšio bendrovių atstovai kol kas vangiai komentuoja šią naujovę. Pavyzdžiui, „Omnitel“ rinkodaros direktorius Giedrius Makauskas mano, kad Lietuvoje nuolat plėtojantis sparčiam mobiliajam internetui, „Skype“ nešiojamuosiuose įrenginiuose po truputį populiarėja, tačiau mobiliojo ryšio sektoriui įtakos šiuo metu dar neturi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Mobiliajam ryšiui atsirado alternatyva"

  1. martuks

    nepatogu oi koks briedas.o telefono rageli pvz telekomo kilnoti kiekviena karta labai patogu?juk ne aisku operatorai nepatenkinti skype nes numusa kainas. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.