Europos grandai toliau ruošiasi sezonui

Artėjant stipriausių Europos futbolo lygų startams, Senojo žemyno futbolo grandai ir toliau aktyviai ruošiasi naujam sezonui.

Praėjusio sezono Anglijos čempionai Londono „Chelsea” tęsia pasiruošimą sezonui Portugalijoje. Vakar „de Luz” (šviesos – liet.) stadione portugalo Jose Mourinho treniruojami Londono klubo futbolininkai 1-0 įveikė Portugalijos čempionų Lisabonos „Benfica” klubą, treniruojamą Ronaldo Koemano. Vienintelį rungtynių įvartį į savo vartus įsimušė „Benfica” gynėjas Ricardo Rocha.

R.Rochą tos atakos metų spaudė „Chelsea” puolėjas Carltonas Cole’as, tad portugalas pats nukreipė Arjeno Robbeno skersuotą kamuolį į vartus. Vos per savo debiutines rungtynes įvarčio neįmušė naujasis „Chelsea” pirkinys Asieras del Horno, tačiau jo baudos smūgis atšoko nuo virpsto. Kiek vėliau pasižymėti galėjo Hernanas Crespo.

Viename epizode Petras Cechas sustabdė retos „Benfica” atakos smaigalyje atsidūrusio Beto smūgį į anglų vartus.

Startinė „Chelsea” sudėtis: Petr Cech; Paulo Ferreira, Johnson, Gallas, Del Horno; Lampard, Tiago, Jarosik; Joe Cole, Carlton Cole, Robben.

Startinė „Benfica” sudėtis: Quim; Joao Pereira, Anderson, Ricardo Rocha, Dos Santos; Petit, Beto, Karyaka; Geovanni, Simao; Nuno Gomes.

Italijos čempionų Turino „Juventus” gretose debiutavo Patrickas Vieira. Prancūzas rungtynėse prieš „Serie C” ekipą „Pavia” žaidė visą pirmąjį kėlinį ir kartą pataikė į virpstą.

„Juventus” atsilikinėjo po netikėto „Pavia” puolėjo Fasini įvarčio, tačiau rezultatas tapo lygus, kai „Pavia” gynėjas Gorini įsimušė įvartį į savo vartus. Vėliau keturis įvarčius be atsako įmušė „Juventus” žaidėjai Z.Ibrahimovičius, A.Mutu, M.Zalayeta ir Spagnoli, leidę „Senąjai Senjorai” švęsti pergalę 5-1.

„Juventus” sudėtis 1 kėlinyje: Buffon, Pessotto, Thuram, Tudor, Zambrotta, Camoranesi, Blasi, Vieira, Olivera, Ibrahimovic, Trezeguet.

„Juventus” sudėtis 2 kėlinyje: Chimenti, Birindelli, Thuram, Cannavaro, Chiellini, Olivera, Blasi, Tacchinardi, Spagnoli, Zalayeta, Mutu.

Puikiai Londono „Arsenal” gretose debiutavo baltarusis Aleksandras Hlebas, įmušęs įvartį ir padėjęs Londono klubui 4-1 įveikti Anglijos ketvirtos lygos naujokus „Barnet”. Baltarusis pasižymėjo jau antrąją minutę įmušęs įvartį stipriu smūgiu baudos aikštelėje.

Rezultatą padvigubino naujasis „Arsenal” kapitonas T.Henry, sėkmingai realizavęs J.A.Reyeso uždirbtą vienuolikos metrų baudinį. Veteranas Dennisas Bergkampas suktu smūgiu pelnė trečiąjį, o J.Hotye po M.Flamini perdavimo – ketvirtąjį įvarčius.

Visas rungtynes Londono klubo sudėtyje žaidė peržiūroje esantis gynėjas Philippe Christanvalis, o antrajame kėlinyje „Arsenal” vartus gynė 17-metis italas V.Mannone, atėjęs iš „Atalanta”.

„Arsenal” sudėtis: Mark Howard, (Vito Mannone 45′), Justin Hotye, Philippe Christanval, Pascal Cygan (Matthew Connolly 45′), Lauren (Emmanuel Eboue 45′), Jose Antonio Reyes (Anthony Stokes 45′), Alexander Hleb (Nicklas Bendtner 67′), Mathieu Flamini (Fabrice Muamba 67′), Thierry Henry (Arturo Lupoli 45′), Dennis Bergkamp (David Bentley 45′), Robert Pires (Kerrea Gilbert 67′).

Ir vėl savų sirgalių nušvilptas buvo „Manchester United” gynėjas Rio Ferdinandas. Niekaip naujo kontrakto su Mančesterio klubu nepasirašantis gynėjas sulaukė neigiamos sirgalių reakcijos 5-1 „Man Utd” pergalėje prieš „Clyde”.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Ruudas Van Nistelrooy’us, o po vieną pridėjo į „Celta” persikelti galintis Klebersonas, Paulas Scholesas ir Liamas Milleris.

„Man Utd” pirmajame kėlinyje žaidė naujokai vartininkas Edwinas van der Saras bei puolėjas Ji Sung-Parkas.

„Man Utd” sudėtis 1 kėlinyje: Van der Sar; McShane, Richardson, Pique, Ferdinand, Fletcher, Jones, Kleberson, Rossi, Saha, Park.

„Man Utd” sudėtis 2 kėlinyje: Howard; Bardsley, Eckersley, Smith, O’Shea, Silvestre, Miller, Rooney, Scholes, van Nistelrooy, Giggs.

Italijos futbolo grandas Milano „Inter” pirmose ikisezoninėse rungtynėse net 10-0 sutriuškino „Brunico” reprezentacinę ekipą.

Po du įvarčius Milano ekipai pelnė Alvaro Recoba, Matteo Momente ir Julio Cruzas, o po vieną pridėjo Kily Gonzalezas, Obafemi Martinsas, naujokas Santiago Solari ir Lampros Choutos.

„Inter” sudėtis 1 kėlinyje: Toldo (Julio Cesar 30), Ze Maria , Cordoba, Mihajlovic, Wome, Karagounis, Veron, C.Zanetti, Kily Gonzalez, Cruz, Recoba (Momente 35).

„Inter” sudėtis 1 kėlinyje: Julio Cesar ( Carini 60), Arrieta, Andreolli, Materazzi, Favalli, Semenzato (Maa Boumsong 71), Pizarro (Belaid 72), Stankovic, Solari, Martins (Germinale 79), Choutos (Momente 71).