Į televiziją patenka tik pasitikintys savimi

Esi jaunas, gabus, neturi, kur išlieti energijos ir nori patekti į televiziją? Pirmiausia išmok pasitikėti savo jėgomis ir turėk ką pasakyti žiūrovams!

Šios žmogaus savybės yra svarbiausios, jei nori, kad tave matytų televizoriaus ekrane. Bent jau taip mano LNK muzikinio realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ režisierė ir prodiuserė, „Editos kastingo“ vadovė Edita Kabaraitė.

Vertino bendravimą

Tūkstančiai norėjo patekti į antrąjį LNK muzikinį realybės šou. Sėkmė nusišypsojo tik dvylikai. Atrankos komisijos nare buvusi E.Kabaraitė sakė, kad tai nebuvo lengvas darbas. „Atrinkti visada yra sunku, kai matai jauno žmogaus pastangas, turi įvertinti jo galimybes. Tu jam arba suteiki šansą, arba jį atimi. Mes ilgai diskutavome, kol išrinkome galutinį dvyliktuką. Buvo labai daug kalbų, diskusijų, pykčio, – prisiminė E.Kabaraitė. – Jei žmogus eina ant scenos ir yra įdomus, iškart galima pastebėti“.

Šio realybės šou pagrindinis kriterijus buvo muzikiniai gabumai. Dalyviai privalėjo turėti muzikinę klausą ir mokėti dainuoti. „Tiesa, tokių buvo ne vienas. Todėl vertinome jų bendravimą, kūrybiškumą. Reikia žiūrėti, koks yra žmogus: intravertas ar ekstravertas. Pavyzdžiui, Vilius atėjo tik akompanuoti savo draugui. Kai jis atsisėdo prie pianino, iš karto buvo matyti, kad tikrai žino, ko nori ir ką daro. Aš jį užkalbinau vien todėl, kad Vilius pasirodė įdomus, protingas ir talentingas. Tik vėliau išsiaiškinome, kad jis griežia smuiku, yra baigęs muzikos mokyklą. Kai jo paprašėme padainuoti, niekam nekilo abejonių, nes jis tiesiog atidavė visą save. Tai artistui yra svarbiausia“, – aiškino režisierė.

Vertinimo komisija per konkursą neišvengė abejonių dėl kai kurių dalyvių. „Mes visada turime stiprių pretendentų rezervą. Vaikinus beveik visus iš karto „sudėliojome“, o merginų pasilikome keturiomis daugiau. Iš dalyvių norėjome padaryti įvairaus stiliaus, amžiaus, charakterio „miksą“, – sakė E.Kabaraitė.

Tokius skirtingus dalyvius komisija surinko specialiai. „Mūsų yra trys milijonai, iš jų reikia išrinkti geriausiuosius. Tai tam tikras nedidelis stiliaus ir charakterio atspindys. Vėliau tegu žmonės patys atsirinks, kas jiems labiau patinka“, – tvirtino 8 metus televizijoje dirbanti E.Kabaraitė.

Vis dėlto realybės šou prodiuserė vienos dalyvės, keliaujančios į žvaigždes, nebūtų ėmusi į televiziją. „Abejojau dėl vienos merginos, ar ją reikėjo imti į šou, tačiau negaliu pasakyti jos vardo“, – slapukavo E.Kabaraitė.

Kūnas visada svarbu

Per atranką E.Kabaraitė provokavo vieną pretendentą apsinuoginti iki pusės. Nors tikslas nebuvo pažiūrėti į vaikino krūtinę, tačiau gražus kūnas televizijoje turi įtakos. „Kūnas yra visur svarbu. Tiek televizijoje, tiek gyvenime, – pabrėžė prodiuserė. – Šiuo atveju norėjau vaikiną tik išprovokuoti ir pažiūrėti, kaip jis reaguos į nesąmoningą prašymą. Norėjau įsitikinti, ar dalyvis yra drąsus, – man tikrai nereikėjo matyti nuogos krūtinės“.

Bet kas į televiziją nepateks, tad norintieji pakliūti turi nepriekaištingai atrodyti. „Fizinius duomenis turi turėti bet kokiu atveju. Tai faktas. Manau, jei Lietuvoje atsirastų laida, kurią vestų negalės žmogus ir turėtų ką pasakyti, būtų labai didelė sensacija, – teigė E.Kabaraitė. – Tai tikrai būtų gražu, svarbiausia, kad tas vedėjas valdytų situaciją ir žinotų, ką nori papasakoti žiūrovams. Įdomi yra tik laida, kuri gali ką įtaigaus pateikti“.

„Editos kastingas“ atrenka dalyvius į TV žaidimus „Myli. Nemyli“ ir „Pagal mamą“. Šiuose žaidimuose dalyvauja tik jauni žmonės. „Kelyje į žvaigždes 2“ vyriausia yra 30 metų Agnė. Kiti vos peržengę pilnametystės slenkstį, tad lietuviškuose realybės šou pasigendama vyresnių žmonių. „Vyresnieji paprasčiausiai nedalyvauja tokiuose realybės šou. Jaunuoliai, kurie dar neturi darbo ir pakankamo išsilavinimo, bando ieškoti laimės kitur ir, ačiū Dievui. Jei man būtų aštuoniolika ir turėčiau tokią galimybę, greičiausiai eičiau ir bandyčiau, nes būtų kvaila nepasinaudoti“, – tvirtino E.Kabaraitė.

Pati prodiuserė pasvarstytų, ar išdrįstų dalyvauti realybės šou. „Dabar manau, kad neičiau, nors niekada negali žinoti. Kol kas man to nereikia. Norisi po sunkios darbo dienos sėdėti prie židinio ir ramiai megzti, – sakė E.Kabaraitė. – Bet gal kokį nors ekstremalų žaidimą ir pabandyčiau. Pavyzdžiui, kokį išbandė Livija Gradauskienė“.

Sėkmės receptas

Į „Myli. Nemyli“ jaunuoliai eina susirasti antrosios pusės, tad šiame žaidime grožis ypač svarbu. „Fizinis grožis, be abejo, turi reikšmės, nes žmogus ateina į eterį, visi jį mato. Pirmą sezoną buvo labai svarbu, kad visi būtų dailūs, simpatiški. Šiemet svarbiau, kad jie mokėtų bendrauti ir būtų malonūs, – tvirtino E.Kabaraitė. – Man buvo gražu, kai vienoje laidoje apkūni mergina rinkosi vaikinus. Taip gyvenime yra, ir to neišvengsi. Vaikinų reakcija pamačius merginą buvo nekokia. Tai rodo, kad vaikinams reikia lieknos gražuolės“. Tiesa, E.Kabaraitė išdavė receptą būsimiems realybės šou dalyviams kaip patekti į realybės šou. „Visada įdomus žmogus yra tas, kuris pasitiki savimi ir pažįsta save. Tai būtų tiksliausias atsakymas. Jei jaunuolis savimi pasitiki, labai nori – tikrai pateks“, – pabrėžė prodiuserė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.