J.Borisovas iškišo aerodromą

Prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkas Jurijus Borisovas penkiems panevėžiečiams iškišo merdintį Panevėžio rajone esantį „Įstros“ aerodromą. Ne mažiau kaip trijų milijonų litų vertės pirkinį, PB žiniomis, ketina įsigyti penki panevėžiečiai. Vienas jų – bendrovės „Urėdijų servisas“ direktorius, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Ramūnas Vyžintas, kitas – „Panevėžio kelių“ vadovas Virmantas Puidokas.

Iš skandalingai pagarsėjusios aviakompanijos „Avia Baltika“, kuri priklauso prieštaringos reputacijos Lietuvoje gyvenančiam Rusijos verslininkui Jurijui Borisovui, „Įstros“ aerodromą perkantis politikas ir verslininkas Ramūnas Vyžintas nepanoro atskleisti sandėrio detalių. „Vyksta pirkimo procedūra. Sutartyje numatytos sąlygos, kad kol nesibaigė procedūra, komentuoti sandorio negaliu. Baigus įforminti pirkimo dokumentus, tikrai papasakosiu, kas ir kaip įsigijo aerodromą“, – teigė R.Vyžintas.

Miesto Tarybos narys liberalcentristas R.Vyžintas nepanoro atskleisti, ar jis vienas, ar su partneriais perka „Įstros“ aerodromą. Verslininkas taip pat nepanoro atskleisti ir sandorio vertės.

Neoficialiomis PB žiniomis, Panevėžio rajone esančio aerodromo vertė kartu su statiniais ir žemės sklypu yra ne mažesnė nei trys milijonai litų.

Nepaneigė

PB pavyko išsiaiškinti, kad pirkimo sandoryje dalyvauja ne tik R.Vyžintas. Iš J.Borisovo perpirkti „Įstros“ aerodromą panoro ir „Panevėžio kelių“ bendrovės generalinis direktorius Virmantas Puidokas. Įmonės vadovo vakar pakalbinti nepavyko. Bendrovės atstovė spaudai Rasa Čepienė nepaneigė fakto, kad „Panevėžio kelių“ vadovas dalyvauja aerodromo pirkimo procedūroje. „Jis domisi pirkimu“, – trumpai paaiškino R.Čepienė.

Nupirko 5 panevėžiečiai

Vakar PB korespondentų kalbintas Panevėžio aeroklubo viršininkas Bronius Zaronskis yra įsitikinęs, kad kalbos apie galimą pirkimą yra perdėtos. B.Zaronskis tikina, kad Panevėžio rajone esantis „Įstros“ aerodromas jau nupirktas. „Pirkime dalyvavo penki panevėžiečiai, kurie turi lėktuvus ir moka skraidyti. Juk kitokie ir nesidomi pirkimu“, – teigė Aeroklubo vadovas.

Pirkti nesiūlė

B.Zaronskis, paklaustas, ar jam nebuvo siūlyta prisidėti perkant „Įstros“ aerodromą, atšovė: „O kodėl turėtų siūlyti? Manęs tas aerodromas nedomina“.

Pasiteiravus, ar panevėžiečiams nupirkus „Įstros“ aerodromą neatsiras vietos ir Panevėžio aeroklubui, nes apie oreivių klubo iškėlimą iš Stetiškių kalbama seniai, Aeroklubo viršininkas atsakė: „Nėra ko ten keltis, kad ir būtų siūloma. Be to, abejoju, ar tokio siūlymo sulauksime. Juolab kad „Įstros“ aerodromas mums per mažas“, – kalbėjo B.Zaronskis.

Ieškojo pirkėjo

PB rašė, kad buvęs garsus „Įstros“ aerodromas, kuriame anksčiau veikė žinomo lakūno Vytauto Lapėno skraidymo mokykla, kelerius metus yra jau tuščias, jame vargiai besutiksi lakūnų. Beje, jau kelerius metus aerodromo savininkas prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkas, buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso finansinis rėmėjas Jurijus Borisovas ieškojo jam pirkėjo.

Nešnekėjo

Privačios aviakompanijos „Avia Baltika“, įsikūrusios Kauno rajone, Karmėlavoje, savininkas J.Borisovas vakar, atsiliepęs į PB korespondentų skambutį, išgirdęs, kad bus kalbama apie „Įstros“ aerodromo pardavimą, lakoniškai atšovė: „O Dieve, na ir klausimas. Apie tai nešnekėsiu. Daug dirbu ir pokalbiams laiko neturiu“. Kito klausimo užduoti J.Borisovui nepavyko. Verslininkas išjungė mobilųjį telefoną.

Liks vadovauti?

Viešosios įstaigos „Įstros aerodromas“ direktorius Valensas Glinksis dienraščiui teigė žinąs, kad aerodromas perkamas. „Apie pirkimo sandorį kalbėti negaliu. Kol jis nebaigtas, informacija konfidenciali ir neskelbiama“, – aiškino jis ir tvirtino, kad teko susitikti su „Įstros“ aerodromo pirkėjais. V.Glinskis sakė viešosios įstaigos vadovu išliksiąs ir toliau.

Ryšiai

Beje, vienas naujų būsimųjų „Įstros“ aerodromo savininkų – „Panevėžio kelių“ bendrovės generalinis direktorius V.Puidokas. Jis vadovauja bendrovei, kurios pagrindinis akcininkas – Savivaldybės tarybos narys, liberaldemokratas Gvidas Drobužas. Jis priklauso tai pačiai partijai, kurios lyderis – nušalintasis prezidentas R.Paksas.

Apie pardavimą žino

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas PB sakė žinąs apie „Įstros“ aerodromo pardavimą. „Administracijos koridoriuose buvau susitikęs Ramūną Vyžintą. Jis man sakė, kad perka aerodromą“, – prisipažino pavaduotojas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.