Rugsėjo 1-ąją alkoholio pirkti nebus

Seimas uždraudė Lietuvoje prekiauti alkoholiu rugsėjo 1 dieną bei leido savivaldybių taryboms apriboti arba uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais jų teritorijoje esančiose tam tikrose vietose.

Už tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas balsavo 60 Seimo narių, prieš – trys, o susilaikė 26 parlamentarai.

Socialdemokratas Justinas Karosas tvirtino, kad draudimais alkoholio vartojimo mastelio neįmanoma sumažinti, o Algimantas Salamakinas priekaištavo, kad draudimais suinteresuoti pilstuko, „babatuko“ ir kitų surogatų gamintojai.

Dabar savivaldybių tarybos turi teisę riboti ar uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais švenčių ir masinių renginių dienomis.

Prekiauti alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1-ąją bus draudžiama ir restoranuose, kavinėse, baruose.

Taip pat savivaldybių taryboms, atsižvelgus į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų motyvuotus pareiškimus ar pagrįstus skundus bei policijos komisariatų pasiūlymus, leista riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką.

Už savivaldybės tarybos nustatytų prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimų nesilaikymą įmonės būtų baudžiamos nuo 500 litų iki 5 tūkst. litų bauda, o už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per penkerius metus nuo baudos paskyrimo, – nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst. litų bauda.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Rugsėjo 1-ąją alkoholio pirkti nebus"

  1. ted

    Durniu laivas o ne seimas neturi svarbesniu projektu 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.