Europos Sąjunga išgirdo aludarių balsą

Vakar Briuselyje posėdžiavę ES valstybių finansų ministrai atidėjo sprendimą dėl minimalaus akcizo alkoholiui didinimo. Lietuvos, Latvijos, Čekijos ir Vokietijos atstovai pasisakė prieš minimalaus akcizo alui didinimą. Dar septynios valstybės vetavo siūlymą didinti akcizus kitiems alkoholiniams gėrimams, kai Suomija pasiūlė atidėti alaus klausimą vėlesniam laikui. Naujas siūlymas turėtų būti pateiktas finansų ministrų susitikimui lapkričio 28 dieną, tačiau ekspertai nemano, kad šiemet pavyktų priimti visus tenkinantį siūlymo variantą.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos pozicija išliko tvirta. Taip pat labai svarbu, kad ES šalių finansų ministrai posėdyje išgirdo daug faktų apie alaus vaidmenį Europos kultūroje ir ekonomikoje. Manau, kad šie argumentai padės atsikratyti vis dar gajaus noro supriešinti alų ir vyną. Tikimės, kad valstybių pozicija nesikeis“, – pažymėjo Lietuvos aludarių asociacijos prezidentas Audrius Vidžys.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos aludarių asociacijos vieningą nuomonę dėl ES akcizų politikos paskelbė rugsėjo 26 dieną Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos alaus rinka: iššūkiai ir atsakomybė“. Trijų Baltijos šalių aludariai pasirašė pareiškimą, kuriame ragina peržiūrėti akcizų politikos principus ir visiems taikyti vienodus reikalavimus. Daugiausia diskusijų kilo dėl to, kad projekte ir toliau paliekama galimybė vyną apmokestinti nuliniu akcizo tarifu.

Manoma, kad siūlymus didinti minimalų akcizą alkoholiui teks peržiūrėti iš esmės. Be to, savo nuomonę dėl projekto gali būti paprašytas pareikšti ir Europos Parlamentas. Aludariai tikisi, kad naujoje siūlymo redakcijoje alui ir vynui bus taikomi vienodi standartai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.