Pasienyje – verslas iš pinigų

Pasienyje su Kaliningrado sritimi gyvenantys žmonės sugalvoja įvairių būdų užsidirbti. Vienas jų – operacijos su pinigais bei jų gabenimas per valstybes skiriančią sieną.

Pinigus gabeno skėtyje

Vakar Sovietsko gyventojas Aleksandras Savčiukas išklausė teismo sprendimą, kuriuo buvo įkalintas vieneriems metams. Daugiau nei 25 tūkstančiai eurų, kuriuos jis neteisėtai gabeno per valstybės sieną, bus konfiskuoti.

Šis vyras šiemet gegužės 23 dieną buvo sulaikytas ant Luizės tilto pasienio poste. Jo rankinėje aptikta 2,5 tūkstančio eurų, kišenėje pusė tūkstančio, o skėtyje paslėpti dar 22,5 tūkstančio eurų. Už tokį sunkiu laikomą nusikaltimą jam grėsė nelaisvė iki 8 metų.

Beveik pusmečiui Lietuvoje įkalintas vyras pradžioje teisinosi nežinojęs, kad pinigus būtina deklaruoti. Tačiau pasas išdavė tikrąjį A.Savčiuko verslą. Į Lietuvą kartu su motina jis ateidavo kone kas antrą dieną. Be to, anksčiau jis daugybę kartų mūsų šalies pareigūnams jis buvo deklaravęs pinigus.

Už keitimą – 50 Lt

Ši byla atskleidė visą mechanizmą, kaip sutartinai veikia Kaliningrado srityje susibūrusios neformalios organizacijos ir mūsų šalies bankų skyriai.

Iš didžiosios Rusijos į Kaliningrado sritį žmonės atvyksta pirkti automobilių ir atsiveža rublius. Juos išsikeičia į litus ir prašo vietinių gyventojų, kurie turi Lietuvos vizas, lietuviškus pinigus mūsų šalyje iškeisti į eurus. Mat Lietuvoje palankesnis kursas. Taip sutaupoma nemažai pinigų.

Tokie pinigų keitikai už apie valandą trunkantį darbą gauna apie pusšimtį litų.

Nors Lietuvos bankų darbuotojams privalu pranešti apie didesnes sumas pasiimančius arba keičiančius į kitos šalies valiutą klientus, bankininkai šį nurodymą nesunkiai apeina. Jie pinigus iškeičia per kelias operacijas.

A.Savčiukas išvakarėse paskambindavo banko Pagėgiuose darbuotojai ir pranešdavo kokios sumos jam reikės.

Bankininkė liudijo, kad A.Savčiukas buvo nuolatinis klientas, todėl net gaudavo nuolaidų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.