Investavome. Kaip prižiūrėti investicijas?

Investavus pirmuosius pinigus, negalima manyti, kad jau atlikti visi įmanomi darbai. Ne mažiau svarbu investicijas prižiūrėti, kad nebūtų nukrypta nuo užsibrėžtų tikslų.

Būtų gana sunku nusakyti, kaip dažnai ir giliai reikėtų atlikti savo investicijų priežiūrą. Galėčiau pasakyti: „Kiek yra žmonių, tiek yra nuomonių”. Tik nepaisydami to pabandykime įvertinti, kokiu dažnumu reikia prižiūrėti savo investicijas ir kur rasti naujausią informaciją apie rinkas, konkrečias bendroves.

Intensyvus prekybos stebėjimas

Pažįstu investuotojų, kurie radę laisvą minutę iš karto naršo po reikiamus biržų tinklalapius, kad galėtų stebėti savo investicijų pokyčius. Neretai jie momentiškai priima ir sprendimus. Tai būdinga investuojantiesiems į akcijas, kurios pasižymi daug didesniais svyravimais nei investiciniai fondai. Taip pat tiems, kurie investuoja į dešimtis skirtingų vertybinių popierių. Štai, pavyzdžiui, akcijos vertė Lietuvos biržoje gali svyruoti +- 15 proc., o fondai dažniausiai svyruoja ne daugiau kaip 5-8 proc. per dieną.

Kiekvieną dieną savo investicijas stebi ir tie žmonės, kurie investuoja trumpam laikui, t. y. iki metų ar netgi dar trumpesniam periodui. Todėl dažniausiai naudojama stebėjimo priemonė yra investuotojams skirti interneto tinklalapiai.

Oficialus Baltijos biržų tinklalapis yra http://www.omx.lt. Ten galima rasti naujausią informaciją apie bendroves, kurių akcijomis galima prekiauti biržoje: bendroji, prekybos ir finansinė informacija. Galima matyti, kaip kiekvieną darbo dieną kinta akcijų kursas, už kokią sumą pirkta ar parduota akcijų, kokia paskutinė jos kaina. Informacijos pateikimas vėluoja vos keletą minučių, todėl operatyvumo klausimas čia yra puikiai išspręstas.

Ramiai ir užtikrintai

Šalia aktyvių investuotojų yra ir tokių, kurie investavę savo pinigus nori rezultatą pamatyti tik po kelerių metų, nenorėdami dėl to jaudintis kiekvieną dieną.

Investavusieji į investicinius fondus, savanoriškosios pensijos, pensijos arba gyvybės draudimo fondus, neretai stengiasi „pamiršti” savo investicijas tam, kad vieną dieną „būtų” nustebinti pasiekto rezultato.

Aš ir pats pastebiu, kad savo investicijas į investicinius fondus peržiūriu kelis kartus rečiau, nei tai darau su savo investicijomis į akcijas. Pirmuosius prižiūri kiti profesionalai, kurių vienas iš svarbiausių tikslų – uždirbti man pinigų, todėl jie pirmieji stengiasi įdarbinti mano lėšas kaip galima efektyviau.

Jeigu investavus į akcijas didžiausią dėmesį tenka skirti konkrečioms bendrovėms, tai investavusieji į investicinius fondus didžiausią dėmesį kreipia į tuos regionus, valstybes, sektorius, į kuriuos investuoja.

Tad šiuo atveju nemažai dėmesio tenka skirti bendroms žinioms apie konkrečias rinkas, pasaulinėms tendencijoms. Pavyzdžiui, jūs investavote per investicinį fondą, kuris didžiąją dalį savo pinigų yra nukreipęs į Rusiją. Todėl jums svarbu žinoti, kas vyksta šioje šalyje, naftos kainos kyla ar krenta, arba kaip vyks prezidento rinkimai ir t. t.

Tad nuo tos dienos, kai investuojate savo uždirbtas lėšas – investavimas tampa nebe teorija, bet praktika. O jūsų geresnės žinios gali uždirbti daugiau pinigų.

Keletas patarimų

Skaitant šį straipsnį jums gali atrodyti, kad stebėti investicijas yra be galo sudėtingas dalykas. Galbūt… Bet tai tik iš pat pradžių. Kas gi iš karto išmoko vaikščioti?

Patarčiau reguliariai domėtis rinkomis (bent jau atsiversti ekonomikos skyrelį laikraštyje, peržiūrėti temas), bendrovėmis, kurias jūs su savo makleriu išskyrėte kaip patrauklias investuoti.

Nerekomenduočiau tik investavus pulti stebėti rinką ir manyti, kad kelias dienas išlaikius vieną arba kitą akciją reikia imti parduoti, spekuliuoti, paimti pelną ir t. t. Galbūt kam nors pasiseka… Bet iš tiesų investavimas – tai nuobodus, ilgalaikis procesas, kuris yra naudingas ir malonus ilgalaikiams investuotojams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.