Lietuvos mokyklas lapkričio 7 – gruodžio 15 dienomis užkariaus kino menas – bus įgyvendinamas moksleivių pilietiškumą skatinsiantis projektas „Kinas mano mokykloje”. Paraiškas jame dalyvauti iki spalio 27-osios pateikti galėjo visos mokyklos. Jos turėjo deleguoti po vieną pedagogą, kuriam buvo įteikta atitinkama metodinė medžiaga. Šie pedagogai pristatys projektą savo mokyklose. Norą dalyvauti naujoje ugdymo programoje išreiškė 220 mokyklų.
Projektą „Kinas mano mokykloje” finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija, jo turiniu rūpinasi viešoji įstaiga „Meno avilys”. „Esame patenkinti mokyklų aktyvumu, panašaus dalyvių skaičiaus ir tikėjomės”, – džiaugėsi „Meno avilio” steigėjas ir minėto projekto koordinatorius Lukas Brašiškis. Jo teigimu, „Meno avilys” jau seniai populiarina edukacinius projektus, kurių pagrindas yra kino menas. „Kinas tarp jaunimo yra labai populiarus, jo potencialas švietimo sistemoje nėra išnaudojamas”, – teigė Brašiškis.
Projekto metu 9-12 klasių moksleiviams bus pristatyti penki kino filmai: Vytauto Žalakevičiaus „Niekas nenorėjo mirti”, Balio Sruogos romano motyvais sukurtas režisieriaus Algimanto Puipos „Dievų miškas”, „Oskarui” nominuota Arūno Matelio dokumentinė juosta „Prieš parskrendant į žemę”, prancūzų režisieriaus Francois Dupeyrono „Ponas Ibrahimas” ir Švedijos režisierės Lisos Munthe dokumentinis filmas „Rankų lenkėja iš Solitudės”.
Po peržiūrų įvairių dalykų mokytojai diskutuos su mokiniais apie matytų filmų ir jų dėstomų disciplinų sąsajas. Lavinant mokinio gebėjimus „skaityti” filmą ugdomas ir jo vizualinis raštingumas, kuris yra itin aktualus auginant kritišką XXI amžiaus pilietį, suprantantį vizualiai užkoduotą informaciją.
Projektui pasibaigus, jame dalyvavusios mokyklos vertins projekto rezultatus. Vėliau vertinimai bus naudojami kartu su Švietimo ir mokslo ministerija planuojant programos „Kinas mano mokykloje” tęstinumą kitais metais.