Už bevielį internetą – nė cento

Nešiojamuosius kompiuterius turintys klaipėdiečiai gali nemokamai naudotis bevieliu internetu ir prie jo prisijungti visur – miesto aikštėse, degalinėse ar net ligoninės palatoje.

Bevielį internetą klientų patogumui siūlo ne tik dauguma uostamiesčio viešbučių ir kavinių, kuriose kiekvienas svečias gali nemokamai prisijungti ir naršyti internete. Jau kurį laiką ši paslauga prieinama ir viešose Klaipėdos vietose – Teatro aikštėje, naujojoje perkėloje, autobusų stotyje.

Miesto turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė mano, kad vietų, kur nešiojamųjų kompiuterių savininkai galėtų nemokamai pasinaudoti internetu, galėtų būti ir daugiau.

„Bevieliu internetu reikėtų aprūpinti visą centrą. Užsienyje dažnai galima pamatyti ant suoliukų įsitaisiusius žmones, kurie dirba ant kelių pasidėję kompiuterius. Ir mums laikas pratintis“, – sakė ji.

R.Savickienė įsitikinusi, kad nemokamo bevielio interneto zonų reikia ne tiek turistams, kiek patiems klaipėdiečiams.

„Turistai retai klausia apie tokią galimybę, nes dažnai į kelionę jie kompiuterių neima. Verslo turistams ši paslauga – aktualesnė, tačiau bevielis internetas yra kone visuose Klaipėdos viešbučiuose“, – aiškino centro vadovė.

Viešbučio „Klaipėda“ rinkodaros vadovė Jurgita Maračkinaitė dienraščiui sakė, kad bevieliu internetu gali naudotis tik viešbutyje apsistoję žmonės ir baro lankytojai.

„Be abejo, neišvarome tų, kurie prisėda ant sofos ir, išsitraukę kompiuterį, pradeda dirbti, bet žmonės turėtų suvokti, kad ši nemokama paslauga skirta tik klientams. Užtenka užsisakyti puodelį kavos ir gali dirbti“, – tikino ji.

Bevielio interneto paslauga prieinama kone dešimtyje Klaipėdos kavinių restoranų, visose aukštosiose mokyklose, daugumoje viešbučių, I.Simonaitytės bibliotekoje, degalinėse „Lukoil“ ir „Statoil“, kai kuriuose prekybos centruose ir net Klaipėdos miesto ligoninėje.

Vieno iš bevielio interneto operatorių – bendrovės TEO LT informacijos sektoriaus vadovas Darius Džiaugys pasakojo, kad ši paslauga populiarėja visoje Lietuvoje.

„Ne kartą teko matyti, kad žmonės dirba kompiuteriu prekybos centruose, nekalbant apie kolegijas ir universitetus. Dabar nebūtina eiti į barą ar viešbutį, kad nemokamai prisijungtum prie interneto. Užtenka atvykti į degalinę ir niekieno netrukdomam, dirbti tiesiog automobilyje“, – sakė jis.

Interneto signalas fiksuojamas net už keliolikos metrų nuo tos vietos, kuri yra pripažinta bevielio interneto zona, todėl juo dažnai gali naudotis ir aplinkinių namų gyventojai, prie restorano ar viešbučio mašina privažiavę nemokamos paslaugos medžiotojai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.