Išvados gali užsigulėti stalčiuose

„Alitos“ privatizavimo tyrimu nepatenkinti socialdemokratai bandys ieškoti būdų atidėti jo svarstymą parlamento posėdyje

Valdantieji socialdemokratai gali bandyti vilkinti Seimo nutarimo dėl „Alitos“ privatizavimo aplinkybes tyrusios parlamentinės komisijos išvadų priėmimą. Kol kas neaišku, ar jiems tai pasiseks, nes kitos Seimo frakcijos nelinkusios balsuoti prieš socialdemokratų lyderiui nepalankias komisijos išvadas.

Tarp kaltųjų – ir socialdemokratų lyderis

Praėjusios savaitės pabaigoje Seimo posėdžių sekretoriate buvo įregistruotos beveik pusantrų metų „Alitos“ privatizavimą tyrusios laikinosios parlamento komisijos išvados. Jos itin nepalankios buvusiam Ministrui Pirmininkui, socialdemokratų lyderiui Algirdui Brazauskui, kadangi jis įvardijamas kaip vienas tų, kurie kalti dėl to, kad valstybė už šį privatizavimą negavo beveik 36 milijonų litų.

Laikinosios komisijos pirmininkas Jonas Pinskus tvirtino tikįs, kad Seimui pavyks šias išvadas pristatyti jau artimiausiuose plenariniuose posėdžiuose ir iki lapkričio vidurio jos galėtų būti patvirtintos atskiru Seimo nutarimu.

Išvadose, be kita ko, Generalinei prokuratūrai siūloma išnagrinėti Seimo komisijos surinktą medžiagą apie „Alitos“ privatizavimą ir iki gruodžio 1 dienos priimti sprendimą, ar neturėtų būti iš atsakingų asmenų pareikalauta atlyginti valstybei dėl neteisingo privatizavimo padarytus milijoninius nuostolius.

Neįtraukta į darbotvarkę

Seimas šiuo metu neposėdžiauja. Parlamentarai komitetuose, komisijose nagrinėja Vyriausybės pateiktą kitų metų biudžeto projektą. Artimiausi plenariniai posėdžiai numatyti lapkričio 7 ir 9 dienomis.

Tačiau į jų darbotvarkes kol kas neįrašytas laikinosios komisijos dėl „Alitos“ privatizavimo aplinkybių tyrimo išvadų pateikimas. Seimo pirmasis vicepirmininkas, socialdemokratas Česlovas Juršėnas tvirtino, kad kai buvo formuojama išankstinė plenarinių posėdžių darbotvarkė, laikinosios komisijos išvados dar nebuvo patvirtintos. Todėl jis neatmetė galimybės, kad darbotvarkę koreguojant šis klausimas gali būti įtrauktas.

Antra vertus, kai kurie socialdemokratai neslepia, kad jie nelinkę skubėti įtraukti komisijos išvadų svarstymo į plenarinį posėdį. Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė tvirtina dar nežinanti, kokia bus frakcijos pozicija šiuo klausimu, tačiau nepaneigė, kad partija nėra suinteresuota išvadų patvirtinimu Seime. „Mes dar nesvarstėme, kaip derėtų elgtis šiuo klausimu. Nesu ir aš detaliai su tomis išvadomis susipažinusi. Bet iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad išvados vargu ar sulauks mūsų frakcijos pritarimo“, – „Kauno dienai“ sakė I.Šiaulienė.

Vengia komentuoti

Neatmetama galimybė, kad socialdemokratai bandys ne tik vilkinti „Alitos“ komisijos išvadų priėmimą Seime, bet ir palenkti kitas parlamento frakcijas nebalsuoti už jas. Pirmiausia tuo norima įtikinti likusias tris valdančiąsias frakcijas – valstiečius liaudininkus, liberalcentristus ir Pilietinės demokratijos partijos atstovus.

Tačiau valdantieji kol kas susilaiko nuo laikinosios tyrimo komisijos išvadų kritikavimo, nors ir neatsako tiesiai, ar jų frakcijų atstovai balsuos prieš jas. „Kol kas nematau pagrindo abejoti išvadomis“, – „Kauno dienai“ sakė liberalcentristas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas.

Valstiečių liaudininkų frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė „Kauno dieną“ tikino, kad jos vadovaujama frakcija „bus objektyvi vertindama komisijos išvadas“. Ji leido suprasti, kad bus bandoma nepasiduoti galimam socialdemokratų spaudimui nepritarti šioms išvadoms. „Bet frakcija kol kas nesvarstė šio klausimo. Jis pernelyg rimtas, kad galėtume jau dabar komentuoti, kaip elgsimės balsavimo Seime metu. Turime gerai išnagrinėti visus motyvus, argumentaciją, kodėl priimtos tokios, o ne kitokios išvados, tik tada spręsti, kaip jas vertinti“, – teigė A.Staponkienė.

Opozicinės Seimo frakcijos linkusios pritarti laikinosios komisijos išvadoms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.