Mokykla tapo septintoko įkaite

Mokyklose nesiliauja mokinių smurtas. Vakar uostamiesčio „Aukuro“ vidurinės mokyklos septintokas kumščiais ir kėde talžė už save dvejais metais jaunesnį šeštaklasį.

Dvylikamečiui Gyčiui iš nosies pasileido kraujas, sumuštas veidas, ranka ir koja.

Į mokyklą iškviesta berniuko motina išskubėjo į policiją, o visą mokyklą įbauginęs keturiolikmetis, vaikų globos namų „Smiltelė“ auklėtinis, tuo metu tykojo savo aukos lauke su didele lazda rankose.

Į mokyklą – su baime

Incidentas įvyko vakar apie pietus pertraukos metu.

Dvylikametis Gytis kažką sau dainavo, kai jį staiga puolė neprognozuojamu elgesiu garsėjantis 14-metis Arnas. Pasak mokyklos socialinės darbuotojos Reginos Norvydienės, Arnas pareiškė, jog Gytis jį apspjovęs.

„Grasindamas susidoroti, Arnas ėmė muštis. Iš pradžių paleido į darbą kumščius, o po to nusivijo Gytį į klasę ir ėmė mėtytis kėdėmis. Buvo sulaužyti dviejų stalų stalviršiai. Gyčiui iš nosies pasruvo kraujas, juo aptaškyti ir vaiko drabužiai“, – pasakojo R. Norvydienė.

Arnas, toliau grasindamas ir keikdamas mokytojus, spruko iš mokyklos, tačiau pasiduoti jis dar neketino. Po mokyklos langais jis lūkuriavo Gyčio su lazda rankose. Vėliau mokyklos pedagogai lazdą iš jo atėmė.

Netrukus į mokyklą atskubėjo sumušto berniuko mama Aušra G. Ji išsivežė sūnų į policiją. Dėl incidento pareiškimą parašiusi moteris „Vakarų ekspresui“ sakė, kad berniukas patyrė didelę psichologinę traumą.

„Gytis sako, kad jam skauda žandikaulį, koją, ranką. Laimei, medikų pagalbos neprireikė. Klausiau, ar jis neprovokavo konflikto. Sūnus atsakė nieko nedaręs. Tas berniukas tiesiog ieškojo, prie ko prisikabinti.

Jo grasinimai nebuvo iš piršto laužti. Jis turi gaują į save panašių draugų, kurie gali nežinia ką padaryti. Man tiesiog baisu išleisti sūnų į mokyklą, jis ten tikrai nėra saugus. Parašiau pareiškimą policijai, bet kas iš to? Skriaudikui tik keturiolika, todėl policija negali pradėti ikiteisminio tyrimo“, – kalbėjo išgąsdinta motina, kuri pašiurpo pamačiusi, su kokia lazda Arnas prie mokyklos tykojo jos sūnaus.

Aušrai G. pasirodė, kad Arnas turi psichikos sutrikimų. Moteris stebisi, kodėl suaugusiųjų nesuvaldomas berniukas mokosi vidurinėje mokykloje, o ne kokioje nors specialioje įstaigoje.

Jaučiasi bejėgiai

Pasak socialinės darbuotojos R. Norvydienės, pykčio proveržiai „Smiltelės“ vaikų globos namų auklėtiniui pasireiškia nuolat.

„Jis terorizuoja visą mokyklą. Įžeidinėja, mušasi. Grasindamas, kad užmuš, kasdien atiminėja iš kitų vaikų pinigus. Vos prieš keletą dienų jis užrakino vieną mokytoją kabinete. Ko tik mes nesiėmėme, kad ir kaip gražiai su juo elgėmės, viskas perniek. Arnas vis kartoja, jog jam viskas vienodai. Mes negalime nieko padaryti. Juk nepastatysi prie jo sargybinio“, – teigė R. Norvydienė.

Mokyklos direktorė Lygija Virkšienė sako dėl šio vaiko kreipusis į visas esamas institucijas. „Tačiau niekas nepasikeitė. Jo elgesio niekas nekontroliuoja, nėra jokios pagalbos dirbant su tokiu vaiku. Turbūt tik tada kas nors bus daroma, kai jis ką nors užmuš“, – stebėjosi L. Virkšienė.

Savo bejėgiškumą pripažįsta ir vaikų globos namų „Smiltelė“ direktorė Vida Petraitienė, ir net Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vedėja Gražina Aurylienė.

„Mes nesame pajėgūs susitvarkyti su šiuo vaiku. Tiesiog neturime kur kreiptis pagalbos“, – teigė V. Petraitienė.

G. Aurylienė teigė, jog bus svarstoma galimybė Arną apgyvendinti specialiuosiuose vaikų auklėjimo ir globos namuose. Tačiau tai esą nėra taip paprasta, nes tokios įstaigos nėra visoje Klaipėdos apskrityje.

„Su tokiais vaikais nesusitvarko net medikai ir psichiatrai. Mes nieko negalime padaryti, kad pažabotume jų smurtavimą. Esame atsidūrę aklavietėje“, – pripažino VTAT vedėja.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

4 komentarai į "Mokykla tapo septintoko įkaite"

 1. ?

  Cia tik visko pradzia…mokiniai ,mokytojai ir net tevai tampa tokiu vaiku ikaitais,kyla klausimas, kur mes einame su ta reforma??? Neveltui sakoma,kol nepribaigs ko nors negyvai,tol visi tik rankm skescios,visada sukruntama ,kai jau buna kas nors nepataisomo ivyke …

 2. baisu

  gana tos neprotingos demokratijos!sukele visus debilus i bendrojo lavinimo mokyklas ir dabar matosi rezultatai.gana tyciotis is normaliu vaiku!debilams,psichiniams turi buti spec,mokyklos ir apie tai reikia kuo greiciau galvoti,nes tokiu bus dar daugiau.paziurekite kas darosi-motinos nescios ruko geria ,naudoja narkotikus-tai ko norite?tuo paciu turi buti ir bausmes,ne tik grazus pabarimai!

 3. petriukas

  karocia cia yra chujnia kai as pizdinu tai jokios policijos nera

 4. petriukas

  Pidarai loxai pizdint ir pizdint 👿 chujarinkit daugiau po pamoku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.