Seimo narė netyčia tapo akibrokšto autore

Seimo narė Dalia Teišerskytė tik iš „Kauno dienos“ sužinojo, kad ji siūlo pakeisti Aukštojo mokslo įstatymą taip, kad būtų įtvirtinta galimybė studijuoti aukštosiose mokyklose ir asmenims, neturintiems viduriniojo išsilavinimo. Taip trumpai „Valstybės žinių“ leidžiamuose „Informaciniuose pranešimuose“ aprašomas politikės pateiktas įstatymo projektas.

„Oi, apsaugok Dieve, tikrai ne. Kauno verslo ir paslaugų centre yra vykdomas toks eksperimentas, kai jaunas žmogus įstoja į profesinę mokyklą, ten mokosi, įgyja profesiją, metus – trejus dirba darbdaviui ir po to įgyja teisę stoti į kolegiją ir siekti profesijos bakalauro laipsnio. Bet tai yra tik eksperimentas“, – pasakojo D.Teišerskytė.

Kaip tuomet reikėtų suformuluoti jos pateiktą įstatymo projektą? „Aš neteikiau jokio su tuo susijusio įstatymo projekto, tik žinau, kad yra vykdomas toks eksperimentas“, – nustebo Seimo narė. Priminėme, kad kalbame apie jos pateiktą Aukštojo mokslo įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XP-1725.

D.Teišerskytė iš tiesų siūlo koreguoti tris Aukštojo mokslo įstatymo straipsnių dalis, tačiau jos, anot Seimo narės, turėtų skambėti taip: „Į aukštojo mokslo studijas priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą“ (šiuo metu yra „Į aukštąją mokyklą priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą“), „Aukštojoje mokykloje Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka gali būti organizuojamas mokymas pagal kitas švietimo programas“ ir „Per tris mėnesius nuo šio įstatymo įsigaliojimo datos Švietimo ir mokslo ministerija nustato tvarką, kuria remiantis vykdomas mokymas pagal kitas (ne aukštojo mokslo) švietimo programas“. Lygiai toks pakeitimų tekstas pateiktas ir Seimo interneto svetainėje.

„Jie ten kažką supainiojo“, – D.Teišerskytė tik taip galėjo paaiškinti „Valstybės žinių“ išspausdintą sakinį, sugluminusį politikę. „Būtinai pasižiūrėsiu, kaip ten yra, ir paprašysiu, kad pataisytų. Taip negali būti. Kaip čia dabar į aukštąjį mokslą be vidurinio išsilavinimo?“ – retoriškai klausė D.Teišerskytė.

„Informacinių pranešimų“ techninė redaktorė teigė: „Ką duoda, tą ir skelbiam“. Ji abejojo, ar maketuojant būtų galėjusi įsivelti techninė klaida.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.