Amerikos tyrinėtojų grupė neseniai atliko tyrimus, kurių tikslas buvo nustatyti, kaip vėlyva motinystė veikia moteris, pranešė dienraštis „The Times”. Gauti rezultatai leidžia teigti, kad gimdymas teigiamai veikia moterų protinių sugebėjimų vystymąsį. Gimus kūdikiui, moterų smegenys pradėda sparčiai vystytis. Mokslininkai teigia, kad pastebėti ir kiti teigiami pokyčiai.
Mokslininkas Kregas Kinsli iš Ričmondo universiteto ir profesorius Kelis Lambertas iš Rendolf Makon koledžo tvirtina, kad po gimdymo staiga labai išsivysto moterų atmintis ir pedagoginiai sugebėjimai. Pasak jų, teigiamas poveikis, susijęs su atskirų smegenų sričių dydžio ir formos pokyčiais, gali tęstis keletą dešimtmečių. Šių teigiamų pokyčių priežastis – hormonų išlaisvinimas ir skirtingų smegenų sričių aktyvavimas. Hormonų pokyčiai nėštumo, gimdymo ir žindymo metu padidina kai kurių smegenų sričių ląsteles.
Jaunų motinų kalba gali būti apribota vogravimo, tačiau jų smegenys sparčiai vystosi dėl prisitaikymo prie pokyčių, atsiradusių gimus kūdikiui. Taip pat pastebima, kad moterų uoslė tampa aštresnė.
Deja, dauguma motinų kurį laiką po gimdymo yra pernelyg išsekusios ir išvargintos nemigos, todėl jų naujieji protiniai sugebėjimai nenaudojami aktyviai.
Medikai pabrežia, kad vėlyvas gimdymas yra naudingas. Pavyzdžiui, brandaus amžiaus moterų atmintis pradeda prastėti. Gimdymas suteikia smegenims papildomų jėgų, kurios pagerina protinę sveikatą.
Mokslininkai mano, kad kūdikio gimimas pagerina ir bendrą fizinę būklę. Pasak jų, vėliau gimdžiusios moterys turi daug šansų gyventi iki 100 metų. Tiesa, gimus vaikui, protingesniais gali tapti ir jų tėvai. Vyrų hormonų pusiausvyra negali pasikeisti dėl kūdikio gimimo, tačiau smegenų stimuliacija, paskatinta aktyvaus dalyvavimo savo atžalos auklėjime, gali pagerinti jų veiklą.