Saulius Sondeckis koncertuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru

Lapkričio 10 dieną Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas garsiausių Lietuvos dirigentų, pasaulyje žinomas muzikos atlikėjas ir orkestrų ugdytojas profesorius Saulius Sondeckis. Violončele solo gros dirigento sūnus Vytautas Sondeckis, Šiaurės Vokietijos radijo simfoninio orkestro koncertmeisteris, kelių tarptautinių konkursų laureatas, solistas. Skambės Franzo Schuberto uvertiūra iš muzikos spektakliui „Rozamunda“ bei „Didžioji simfonija“ C-dur ir Edwardo Elgaro koncertas violončelei ir orkestrui. Koncertas įvyks Vilniaus kongresų rūmuose.
Sauliaus Sondeckio vardas muzikiniame pasaulyje žinomas jau seniai. Per 50 kūrybinio darbo metų su savo sukurtu ir išugdytu Lietuvos kameriniu orkestru dirigentas apvažiavo daugybę šalių. Šis orkestras buvo laikomas vienu iš trijų meistriškiausių pasaulyje orkestrų (šalia „Maskvos virtuozų“ ir „Muzici di Rome“).
Nors Saulius Sondeckis šiuo metu nebevadovauja Lietuvos kameriniam orkestrui ir retokai koncertuoja Lietuvoje, tačiau jo kūrybinis gyvenimas tebėra labai intensyvus. Dirigentas yra Sankt Peterburgo Valstybinio Ermitažo orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas ir V. Spivakovo įkurto kamerinio orkestro „Maskvos virtuozai“ pagrindinis kviestinis dirigentas. Šiuo metu Saulius Sondeckis intensyviai koncertuoja įvairiuose Rusijos miestuose, jam ploja Vokietijos, Austrijos, Italijos, Šveicarijos, Latvijos, Ukrainos, Gruzijos, Kazachstano, Japonijos muzikos mylėtojai. O visai neseniai lietuvio profesoriaus talentą aukštai įvertino garsios Sankt Peterburgo N.A. Rimskio – Korsakovo muzikos akademijos vadovai: spalio 20 dieną Sauliui Sondeckiui buvo iškilmingai suteiktas šios aukštosios mokyklos garbės profesoriaus vardas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.