Saulėtą pavakarę paminėtas istorinis mūšis

Vakar Kaune buvo paminėtos Žalgirio mūšio pergalės 595-osios metinės.

Susirinkusieji prie Kauno pilies stebėjo inscenizuotą dviejų riterių mūšį, kuris ypač sudomino besižvalgančius užsienio turistus.

Tada Vytauto Didžiojo paminklo link pajudėjo teatralizuota eisena, kurioje žygiavo istoriniais drabužiais ir šiuolaikinėmis uniformomis vilkintys kariai, įvairių klubų atstovai, pučiamųjų orkestras, raiteliai su žirgais ir eiliniai kauniečiai.

Tačiau retas praeivis ryžosi prisijungti prie eisenos. „Geriau iš šalies stebėti”, – kalbėjo trumpam sustoję žmonės.

Eisena sustojo prie Vytauto Didžiojo paminklo, kur koncertavo akordeonistų ir tautinės muzikos ansambliai, Kauno technologijos universiteto mišrus choras „Absolventas”. Istorinius šokius atliko „Vaidoto” pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Dėl karštos saulės vis nerimo žirgai, todėl raiteliai bent trumpam bandė pasislėpti pavėsyje.

Žalgirio mūšio minėjimą organizavo Kauno miesto savivaldybė ir Vytautų klubas, o šventės dalyvių senoviniais drabužiais rūpinosi Vytauto Didžiojo karo muziejus. Žmonių minioje su gėlėmis rankose stovėjo ir šio muziejaus direktorius Juozapas Jurevičius. Jis teigė, kad atėjo kartu su visais paminėti Lietuvai reikšmingos datos ir ant Vytauto paminklo padėti gėlių.

„Tokią karštą dieną susirinko gana daug žmonių, tačiau jaunimo išties mažai”, – apgailestavo J.Jurevičius. Jo teigimu, jaunus žmones galima pritraukti įspūdingesniais renginiais, su teatralizuotais mūšiais, tačiau tokie rengiami tik jubiliejiniais metais. Šalia būriavęsi jaunuoliai sakė tik trumpam sustoję pasigrožėti reginiu, tačiau specialiai į minėjimą nėję.

Žalgirio mūšio kautynės 1410 metų liepos 15 dieną baigėsi Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės jungtinių pajėgų pergale. Taip buvo sustabdytas du šimtus metų trukęs lietuvių tautos naikinimas, o kovos lauke žlugo Kryžiuočių ordino galybė ir autoritetas. Žalgirio mūšis šiandien vadinamas didžiausiomis kautynėmis viduramžių Europos istorijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.