Buvęs komisaras išnėrė pro statuto spragą

Keturiolika tarnybinių pažeidimų įvykdžiusiam buvusiam Vilniaus policijos vadovui vietoje nuobaudos bus suteiktos socialinės garantijos

Vakar policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius pranešė, kad visi keturiolika įtarimų E.Kaliačiui dėl tarnybinių pažeidimų pasitvirtino. Keturiems iš kaltinimų punktų jau yra suėjęs senaties terminas. Tačiau buvęs sostinės policijos vadovas ir dėl likusių dešimties punktų liks nenubaustas dėl savo sveikatos būklės.

Sakė ir sako netiesą

Dar ketvirtadienį E.Kaliačius policijos generalinio komisaro įsakymu buvo atleistas iš tarnybos vidaus reikalų sistemoje. V.Grigaravičiaus teigimu, jis neturėjęs kitos išeities kaip tik pasirašyti tokį įsakymą. Vadovaujantis Vidaus tarnybos statutu, pareigūnas, Centrinės medicinos ekspertų komisijos (CMEK) pripažintas netinkamu tarnybai, turi būti atleistas ne vėliau kaip kitą dieną, kai gaunamos komisijos išvados. Būtent tokią pažymą apie E.Kaliačiaus sveikatos būklę šią savaitę ir gavo Policijos departamentas.

„Taigi išvados, su kuriomis šiandien susipažinau, teisinių pasekmių jau nebeturi. Šiandien noriu jus informuoti, kad visi keturiolika Erikui Kaliačiui pateiktų kaltinimų iš esmės pasitvirtino, tačiau pagal keturis kaltinimo punktus yra suėjęs senaties terminas. Apibendrindamas tai, kas išdėstyta tarnybinio patikrinimo medžiagoje, konstatuoju, kad Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato buvęs viršininkas per pastaruosius 12 mėnesių padarė nusižengimų, išdėstytų dešimtyje punktų”, – vakar žurnalistams pareiškė V.Grigaravičius.

Nemokamas šienas Margutei

Pasak V.Grigaravičiaus, buvęs Vilniaus policijos viršininkas „taip pat klaidino visuomenę, teigdamas, kad į CMEK jį privertė kreiptis Policijos departamento personalo valdyba”. Policijos generalinis komisaras žurnalistams pademonstravo raštą, kuriuo pats E.Kaliačius paprašė siuntimo į CMEK.

„Taip pat tyrimo metu nustatyta, kad Kaliačius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas, panaudodamas tarnybinį transportą asmeniniais tikslais. Be to, pažeidė Vilniaus miesto VPK nuostatus, nesilaikydamas skaidrios veiklos principų ir asmeniniais tikslais naudodamas policijai priklausančius žirgus, taip pat pažeidė mano minėtas nuostatas neužtikrindamas racionalaus jo vadovaujamos įstaigos lėšų panaudojimo. Taip pat jis pažeidė ir Policijos veiklos įstatymo nuostatas”, – vieną po kito V.Grigaravičius vardijo pažeidimus, kuriuos nustatė tarnybinį tyrimą atlikę pareigūnai.

Teigiama, kad sostinės policijos vadovas, „tenkindamas savo privačius interesus, kartą arba du kartus per savaitę ne tarnybos metu nemokamai jodinėdavo Patrulių rinktinės žirgais”, be to, policijos arklidėse dykai daugiau nei pusę metų laikė savo kumelę Margutę.

„Per Policijos departamento pareigūnų atlikta tyrimą taip pat paaiškėjo, kad Kaliačius, būdamas sostinės policijos vadovu, parodė nepagarbą įstatymams, jo veiksmai yra priešingi policijos veiklos principams, akivaizdžiai menkinantys vidaus reikalų sistemos autoritetą bei kenkiantys Vilniaus miesto VPK bei visos policijos prestižui”, – pabrėžė V.Grigaravičius.

Šios griežtos patikrinimo išvados, pasak V.Grigaravičiaus, teisinių pasekmių nebeturi. Jos bus įrašytos į E.Kaliačiaus asmens bylą ir turės reikšmės tik tuo atveju, jei buvęs sostinės policijos vadovas bandytų sugrįžti į tarnybą teisėsaugos sistemoje.

„Manau, kad jis neturėtų sugrįžti į sistemą”, – sakė policijos vadovas.

Laiške apkaltino vadovybę

Vakar E.Kaliačius operatyviai sureagavo į V.Grigaravičiaus pareiškimą ir išplatino atsisveikinimo laišką vilniečiams bei kolegoms. Šiame laiške E.Kaliačius neigė Policijos departamento pareikštus kaltinimus, išvardytus pažeidimus pavadino smulkiais, o kai kuriuos – ir pramanytais. Savo laiške buvęs sostinės policijos vadovas teigia, kad dirbdamas sostinės policijos vadovu nesulaukė pritarimo iš vadovybės, esą jo iniciatyvomis buvo naudojamasi, tačiau jis pats buvo „apšaukiamas išsišokėliu, policijos sistemą apėmusio letargo drumstėju”.

„Šiandien policijos vadovybė nesugeba apginti savo poreikių ir biudžeto, vis giliau įsigali biurokratija bei formalus požiūris į veiklos rezultatus. Visuomenė netiki policija, savo veikla netiki net patys policijos pareigūnai. Negali efektyviai dirbti tokia organizacija, kurioje tarpusavio santykiai paremti baime, padlaižiavimu ir intrigomis”, – laiške dėsto E.Kaliačius.

Buvęs Vilniaus policijos viršininkas kokių nors sankcijų gali sulaukti tik tuomet, jeigu bus rezultatyvus jo atžvilgiu atliekamas tyrimas, kurį vykdo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

STT tiria galimą E.Kaliačiaus piktnaudžiavimą tarnyba išnaudojant areštuotus asmenis darbams savo privačiose valdose. Tačiau kol kas STT pareigūnai dar neapklausė E.Kaliačiaus ir jokių įtarimų jam nepareiškė. STT tyrimą ketina pabaigti antroje rugpjūčio pusėje.

Beje, policijos generalinis komisaras V.Grigaravičius vakar pareiškė, kad paskatintas E.Kaliačiaus precedento kreipsis į Vidaus reikalų ministeriją, kad būtų inicijuota įstatymo pataisa ir tarnybiniais pažeidimais įtartas pareigūnas nuobaudų negalėtų išvengti pasitraukdamas dėl sveikatos problemų.
Arūnas Ivaškevičius

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.