Dėl šprotų Klaipėdoje kol kas ramu

Klaipėdiečiai baiminasi įsigyti užterštų šprotų konservų.

Maisto produktų kokybės kontrolieriai negarantuoja, kad dabar užterštų produktų lentynose nėra.

Tačiau, Rusijoje uždraudus importuoti kai kuriose Latvijos įmonėse pagamintus žuvies konservus, paaiškėjo, kad šių įmonių produkcija prekiaujama ir Lietuvoje.

Nesaugi laikoma tik produkto partija, kurioje rasta teršalų, o ne visa įmonės gaminama produkcija.

Maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat ima mėginius įvairiems teršalams nustatyti. Gavus nepatenkinamus tyrimų rezultatus, visa partijos siunta iš rinkos yra skubiai pašalinama.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Jūratė Mačiulienė patikino, kad per šias dienas apie nesaugių šprotų siuntas skubių pranešimų negauta. Tačiau sustiprinta šprotų laboratorinė kontrolė.

Panika dėl latviškų žuvies konservų kilo, kai rugsėjį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl didesnio benzopireno kiekio uždraudė realizuoti 87 360 vienetų Latvijoje pagamintų šprotų pašteto ir rūkytų strimelių aliejuje konservų dėžučių. Iš „VP Market“ prekybos centro paimtus konservų mėginius ištyrus Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje, nustatyta, kad benzopireno kiekis šprotų paštete, rūkytų strimelių aliejuje yra per didelis.

Pasak „VP Market“ viešųjų ryšių specialistės Viktorijos Jakubauskaitės, prekybos centrus nuolat tikrina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Todėl tikimybė nusipirkti netinkamą vartoti produktą – menka.

Benzopirenas – vėžį sukelianti medžiaga. Ji atsiranda dėl šprotų gaminimui naudojamos technologijos. Gaminant šios rūšies konservus, žuvys prieš konservavimą aprūkomos. Naudojant tam netinkamą dervingą medieną, su dūmais benzopirenas patenka į produktą.

Baimę dėl benzopirenu užterštų konservų sėja ir prieš keletą dienų pasirodę pranešimai, kad Rusijos maisto produktų kokybės kontrolės tarnyba uždraudė importuoti Latvijos įmonių „Brivais vilnis“ ir „Gamma A“ pagamintus žuvies konservus.

„Iki“ prekybos tinklo komercijos direktorius Tomas Vaišvila teigė, kad nė su viena iš minėtų Latvijos įmonių bendrovė nebendradarbiauja.

Pagal žiniasklaidos pranešimus, uždraudus šprotų importą Latvijos žuvies konservų gamintojai baiminasi patirsiantys 19 mln. JAV dolerių nuostolių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.