„Dacia” plečia automobilių gamą ir pristato universalą „Logan MCV”

Praėjus dvejiems metams po „Logan”, kurio visame pasaulyje jau parduota daugiau nei 300 tūkstančių, pristatymo, „Dacia” plečia savo automobilių asortimentą ir pristato „Logan MCV” (Multi Convivial Vehicle). Naujasis modelis yra ypatingai erdvus universalas, pritaikytas vežti daug keleivių ar krovinių, ir turintis modulinį interjero išplanavimą. Automobilyje gali patogiai susėti 7 asmenys, o tai yra naujiena universalų rinkoje.

„Logan MCV” yra antras „Dacia” automobilis iš planuojamų šešių, kurie bus sukurti „Renault Commitment 2009” programos rėmuose. „Logan MCV” patvirtina „Renault Group” ketinimus plėsti savo pardavimus tarptautinėse rinkose ir bus gaminamas Pitesti gamykloje „Rumunijoje”, kur prasidėjo pirmieji „Logan” kelionės žingsniai. Per dieną planuojama pagaminti po 360 „Logan MCV” automobilių.

Po pristatymo Paryžiaus automobilių parodoje, „Logan MCV” nuo 2006 m. spalio mėn. bus pradėtas pardavinėti Rumunijoje, o 2007 m. palaipsniui pasieks ir kitas Europos valstybes nuo Ispanijos iki Turkijos, taip pat kai kurias Lotynų Amerikos ir Afrikos šalis. Namų rinkoje – Rumunijoje – „Logan MCV” turėtų dar labiau padidinti pirkėjų lojalumą, nors jau dabar daugiau nei pusė šalyje parduodamų automobilių yra pagaminti „Dacia”. Automobilis parduodamas su 3 metų arba 100 tūkst. km. (daugelyje ES šalių) garantija.

Pirkėjas gali rinktis iš 3 benzininių (1.4 MPI, 1.6 MPI ir 1.6 16V) bei ypatingo dėmesio susilaukusio 1.5 dCi dyzelinio variklio. Naujausias dyzelinių variklių technologijas naudojantis 1,5 dCi turi antros kartos „common rail” tiesioginį įpurškimą, kuris užtikrina geras variklio charakteristikas ir taupų degalų naudojimą. „Logan MCV” su šiuo varikliu 100 km. nuvažiuoja sudegindamas tik 5,3 litrus dyzelio, todėl automobilis yra dar konkurencingesnis lyginant su kitais universalais.

50 litrų degalų bakas leidžia „Logan MCV” su dyzeliniu varikliu nuvažiuoti be papildomo užsipildymo beveik 1000 kilometrų ir tai yra etaloninis rodiklis. Automobilį taipogi pigu prižiūrėti. Dėka modulinės sistemos, septynvietį „Logan MCV” labai paprasta paversti erdviu krovininiu automobiliu, kurio universalumo, galimybių ir kainos santykis unikalus.

Dėka modulinės sistemos, septynvietį „Logan MCV” labai paprasta paversti erdviu krovininiu automobiliu, kurio universalumo, galimybių ir kainos santykis unikalus. „Logan MCV” gali vežti 700 litrus krovinių palikus 5 iš 7 sėdimų vietų ir iki 2350 litrų krovinių palikus tik 2 vietas. Toks automobilio universalumas galimas dėl specialios modulinės konstrukcijos. Net esant 7 sėdimoms vietoms, „Logan MCV” bagažinės talpa – 200 litrų, nors jos ir nereikia naudoti smulkiems daiktams susidėti, nes bendra salone įrengtų daiktadėžių talpa – 54 litrai.

Apie „Logan MCV”

Paprastumas ir modernumas

Kaip ir „Logan” sedanas, „Logan MCV” sukurtas naudoti įvairiomis, dažnai ekstremaliomis, važiavimo sąlygomis. Techniniai automobilių parametrai buvo parinkti siekiant patvarumo ir paprastumo, pavyzdžiui, vienos dalies centrinė konsolė, kuri nereikalauja surinkimo ir todėl pasižymi patvarumu. Durų panelės irgi yra pagamintos iš vientisos medžiagos, o apmušalų pasirinkimą padiktavo noras sustiprinti kokybės ir tvirtumo pojūčius, siejamus su „Logan” sedanu.

Kėbulo karkaso apsauginės dalys yra paruošiamos lygiai taip pat, kaip ir patikimumą užsitarnavusio „Logan” sedano, įskaitant plieninių dalių apsaugą vašku užpildant ertmes, sistematišku mastikos sandariklių panaudojimą kėbulo dalių sujungimui bei papildomą dugno apsaugą nuo akmenų. Kadangi „Logan MCV” skirtas daug įvairesniam naudojimui nei sedanas, konstruktoriai panaudojo papildomas apsaugos priemones, kurios buvo parodytos „Logan Steppe Concept” koncepciniame automobilyje. Tarp šių priemonių yra platesnės apsauginės juostos ant durų, variklio apsaugą iš apatinės pusės bei visiškai naujas sprendimas apsaugoti pavarų dėžės ir transmisijos dalis nuo dulkių – mechaninės dalys yra visiškai apsaugomos nuo išorinių pavojų. Kartu su iki 150 mm padidintu atstumu nuo žemės iki automobilio dugno ir lanksčia sankaba, šios savybės leidžia su „Logan MCV” važiuoti net sudėtingiausiais keliais.

Specialus dėmesys taip pat buvo skirtas temperatūros salone reguliavimui, kad keleiviai galėtų patogiai jaustis tiek šaltu, tiek karštu oru. Tam buvo optimizuotos oro padavimo angos ir 40 kg/h padidintas oro srauto stiprumas lyginant su „Logan” sedanu.

Modernių variklių pasirinkimas

„Logan MCV” galima pasirinkti su visais varikliais, kurie sąlygojo sedano sėkmę, ir kurie yra sėkmingai išbandyti įvairiuose „Renault” modeliuose. Pirkėjas gali rinktis iš 3 benzininių (1.4 MPI, 1.6 MPI ir 1.6 16V) bei ypatingo dėmesio susilaukusio 1.5 dCi dyzelinio variklio.

1,4 ir 1,6 litro benzininiai varikliai puikiai atitinka kainos, galios ir eksploatavimo paprastumo kriterijus, kurie būdingi visiems „Logan” modeliams. Abu varikliai pasižymi maksimaliu sukimo momentu, kuris pasiekiamas prie mažų apsukų ir tęsiasi iki 3000 – 4500 apsukų per minutę. Nežiūrint modelio paskirties, konstruktoriai siekė išlaikyti kiek galima mažesnį automobilio svorį. Bazinė versija sveria tik 1165 kilogramus. Šis galingų variklių ir mažo svorio derinys užtikrina malonų važiavimą ir taupų degalų naudojimą, kurie būdingi visiems „Renault Group” gaminamiems automobiliams.

1,4 litrų variklis pasiekia maksimalią 55 kW (75 AG) galią prie 5500 apsukų per minutę ir 112 Nm maksimalų sukimo momentą prie 3000 apsukų. 1,6 litro variklio analogiški rodikliai – 64 kW (90 AG) prie 5500 apsukų ir 128 Nm prie 3000 apsukų. Abu varikliai komplektuojami su 5 pavarų mechaninėmis greičių dėžėmis, kurios taip pat dedamos į „Laguna II” ir „Megane II”.

1,4 litro darbinio tūrio 75 AG variklis mišriu (miesto ir užmiesčio) režimu sunaudoja tik 7,6 litrus degalų. Tai vienas geriausių rodiklių klasėje.

„Logan MCV” taip pat siūlomas su 1,6 litro 16V benzininiu varikliu, kuris neseniai buvo pradėtas montuoti į „Logan” sedanus. 105 AG (77 kW) prie 5750 apsukų pasiekiantis „Logan MCV 1,6 16V” įsibėgėja iki 100 km/val. per 11,8 sekundes ir gali važiuoti maksimaliu 174 km/val. greičiu. Rinkoje maža tokį dinamiškumą pasiekiančių universalų, o jų kainos žymiai aukštesnės.

Tačiau 1,6 litro 16V variklis buvo parinktas „Logan MCV” dėl savo lankstumo ir teikiamo vairavimo malonumo. Kadangi 90 procentų maksimalaus sukimo momento pasiekiama prie 2000 apsukų, variklis leidžia automobiliui sklandžiai greitėti ir „nesispyrioja” prie vidutinių ir aukštų apsukų. 100 km. kelio mišriu režimu šis variklis sudegina tik 7,5 litrus degalų. Tepalus visiems benzininiams varikliams reikia keisti tik kas 30 tūkst. km.

„Logan MCV” pirkėjai gali rinktis ir etaloniniu dyzeliniu varikliu tapusį 1,5 litro dCi agregatą. Naujausias dyzelinių variklių technologijas naudojantis 1,5 dCi turi antros kartos „common rail” tiesioginį įpurškimą, kuris užtikrina geras variklio charakteristikas ir taupų degalų naudojimą. „Logan MCV” su šiuo varikliu 100 km. nuvažiuoja sudegindamas tik 5,3 litrus dyzelio, todėl automobilis yra dar konkurencingesnis lyginant su kitais universalais.

1,5 dCi yra labai kompaktiškas ir sveria tik 127 kg. Variklis pasiekia 70 AG (50 kW) maksimalią galią prie 4000 apsukų. Variklis komplektuojamas su mechanine 5 pavarų greičių dėže, kuri leidžia panaudoti visas variklio galimybes bei dar labiau taupyti degalus. Net kai automobilis pilnai pakrautas ar veža daug keleivių, galima lengvai pagreitėti ir stabdyti.

Svarbiausia – saugumas

„Logan MCV” sukurtas pasitelkiant „Renault” patirtį saugumo srityje. Kaip ir sedanas, „Logan MCV” naudoja „Nissan” ir „Renault” aljanso sukonstruotą B platformą, kurios aktyvios saugos priemonės yra panaudotos automobilyje. Priekinė „MacPherson” tipo pakaba „pasiskolinta” iš antros kartos „Clio” automobilių. Visame automobilyje gausu priemonių, padedančių išvengti apsivertimo arba minimizuojančių to pasekmes.

Stabdžių sistemą sudaro stabdžių diskai priekyje ir būgnai gale, o ABS sistemą turintys modeliai naudoja „Bosch 8.0” sistemą kaip ir „Megane II”. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti galinius stabdžius.

Pasyvaus saugumo srityje „Logan MCV” atitinka visus ES standartus. Automobilyje gali būti įrengta iki 4 saugos pagalvių. Dvi kontroliuojamos pozicijos priekinės oro pagalvės, esančios standartinėje įrangoje, naudoja sistemą, kuri parenka pripučiamo oro kiekį tam, kad vairuotojas ir keleivis nepatirtų per didelio smūgio. Dvi šoninės oro pagalvės priekyje sėdintiems asmenims gali būti užsakytos papildomai. Pasyvios saugos įrangą taip pat sudaro tritaškiai diržai ir galvos atramos visoms sėdimoms vietoms, jų tarpe ir trečiąją sėdynių eilę septynvietėje versijoje.

Kuriant „Logan MCV” taip pat buvo panaudota „Renault” patirtis atsparumo smūgiams ir kinetinės energijos absorbavimo srityse. Priekinio susidūrimo atveju variklio dalyje mechaniniai komponentai susigrūda taip, kad minimaliai patektų į saloną. Vientisa priekinė panelė savaime yra saugumo veiksnys. Jos korinė struktūra, pagaminta iš gerai energiją sugeriančio polipropileno, sumažina kelių traumos tikimybę susidūrimo atveju. Šoninio susidūrimo atveju šoninis kėbulo ramstis, o taip pat pagerinta sėdynių konstrukcija bei durys su ertmėmis, maksimaliai apsaugo keleivius. Specialus dėmesys taip pat buvo atkreiptas į smūgius į automobilio galą. Degalų bakas yra patrauktas nuo galo ir padarytas taip, kad nuo smūgio slenkantys daiktai jo nekliudytų.

Be to, „Logan MCV” gaminamas su „Isofix” vaikų sėdynių tvirtinimo mechanizmais taip, kad vaikas galėtų žiūrėti priešinga kryptimi nei važiuoja automobilis. Jungiklis prietaisų skydelyje leidžia išjungti oro pagalves, o perspėjimo lemputės praneša, kad oro pagalvių funkcija išjungta. Visos šios sistemos leis „Logan MCV” lengvai gauti 3 žvaigždžių įvertinimą „EuroNCAP” avarijų testuose.

Septynios tikros sėdynės ir tikras universalumas

„Logan MCV” ratų arkų, tiesių šoninių linijų ir išraiškingo variklio dangčio derinys išduoda modelio kokybę ir tvirtumą. Naujajame automobilyje galima įžvelgti 2006 m. Paryžiaus automobilių parodoje pristatyto „Logan Steppe Concept” modelio linijas.

Nuo sedano versijos „Logan MCV” skiriasi perdarytu priekiniu bamperiu, platesnėmis oro paėmimo angomis ir rūko žibintais. Didelės šoninės apsauginės juostos (moldingai) apsaugo automobilį siaurose vietovėse ir pabrėžia jo tvirtumą. Galinių žibintų vertikalios linijos ir apvalainės formos priduoda automobiliui šiuolaikiškumo, o 60/40 santykiu atsidarančios galinės durys – praktiškumo.

Ilgesnė „Logan MCV” ratų bazė (+27 cm lyginant su sedanu) suteikia dar daugiau vietos viduje. Priekyje yra tiek vietos, kiek būdinga C klasės automobiliams (lyginimui paimtas „Renault Megane”), tačiau tikrasis automobilio erdvumas atsiskleidžia galynėse sėdynėse. Septynviečiame „Logan MCV” patogiai gali susėsti 3 suaugę asmenys antroje sėdynių eilėje ir dar 2 – trečioje. Dėl specialios galinės kėbulo dalies konstrukcijos trečioje eilėje gali patogiai sėdėti aukštesni nei 1,90 cm keleiviai. Antroje ir trečioje sėdynių eilėje pečių lygyje keleiviams yra skirta atitinkamai 1,421 ir 1,287 mm, o kelių lygyje – 170 ir 174 mm vietos. Didelio formato langai užtikrina pakankamai šviesos ir jaukumo viduje. Į trečią sėdynių eilę keleiviai patenka per galines duris patraukdami vieną rankenėlę ant antros eilės sėdynių atlošo ir palenkdami sėdynių bloką į priekį.

Modulinė sistema

Be patogumo, kurį „Logan MCV” siūlo keliaujant visa šeima, automobilis taip pat pasižymi plačiomis pritaikymo galimybėmis. Trečios linijos sėdynės septynvietėje versijoje gali būti sulankstytos (iš karto abi arba po vieną priklausomai nuo versijos), o visas sėdynių mechanizmas pastumtas į priekį antros linijos link. Tokiu būdu trečios linijos sėdynių pagrindas gali būti lengvai išimtas dėl ergonomiškų rankenų ir mažo svorio (16,7 kg).

Panaši modulinė sistema taikoma ir antros eilės sėdynėms (60/40 santykis priklausomai nuo versijos), kurios irgi gali būti pastumtos pirmos eilės link siekiant padidinti bagažo skyrių. Šios kombinacijos leidžia per kelias sekundes iš „Logan MCV” keleivinės versijos padaryti krovininį automobilį sunkių ir didelių krovinių pervežimui.

Automobilio pakrovimas palengvina 1/3 ir 2/3 santykiu padalintos asimetrinės galinės durelės, kurias galima atidaryti po vieną. Abejas duris galima atidaryti trimis kampais (40, 90 ir 180 laipsnių). 40 laipsnių kampu atidarytos durys leidžia krauti daiktus, kai trūksta erdvės parkavimo vietoje, pavyzdžiui garaže arba kai šalimais pastatytas kitas automobilis. Tai taip pat užtikrina didesnį anonimiškumą nerodant, kas pakrauta automobilyje. 180 laipsnių kampu atidarytos durys naudingos, kai kraunami ilgi, sunkūs arba stambūs daiktai. Rinkose, kur tarnybai automobiliai dažnai naudojami asmeninėms reikmėms ir atvirkščiai, toks „Logan MCV” keleivinio ir krovinio automobilio derinys yra nepakeičiamas.

„Logan MCV” universalumą dar padidina bagažinės laikikliai ant stogo, kurie ne tik suteikia automobiliui papildomo patrauklumo, bet ir gali išlaikyti 100 kg svorį (ES standartas – 80 kg). „Logan MCV” pritaikomumą specialiom situacijom dar padidina papildomos įrangos įvairovė, įskaitant vilkimo įrangą, slydžių laikiklį, stogo bagažinę, purvasaugius, signalizaciją ir kt.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "„Dacia” plečia automobilių gamą ir pristato universalą „Logan MCV”"

  1. www.logan.com

    geras automobilius , bet eiliniam Lietuviui visdar dar per brangus , geriau devetas http://www.mersas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.