“Žalgiris” dvikovos baigtį išsprendė baigiantis mačui

BBL čempionate Kauno krepšininkai iškovojo penktąją pergalę ir tvirtai pirmauja A grupėje

SEB Baltijos vyrų krepšinio lygos (BBL) čempionate vakar buvo žaidžiamos kelerios rungtynės. „Žalgiris” Kaune kovojo su Vilniaus „Sakalais” ir nugalėjo 87:65. Tai buvo penktoji kauniečių pergalė ir jie tvirtai pirmauja A grupėje.

„Sakalai”, laimėję sykį per penkis mačus, yra penkti.

„Lietuvos rytas” nugalėjo „Nevėžį” 76:57 ir, iškovojęs ketvirtąją pergalę iš penkių galimų, pakilo į pirmąją B grupės vietą. Kėdainių ekipa, patyrusi ketvirtąją nesėkmę, liko penktoje vietoje.

Vakar turėjo vykti ir mačas uostamiestyje tarp „Neptūno” ir Rygos „Barons” (Latvija), tačiau BBL atstovai pranešė, kad dėl techninių kliūčių jis nukeltas vėlesniam laikui. Tos kliūtys, neoficialiomis žiniomis – „Barons” vadovų išreikštas nepasitenkinimas nepalankiu tvarkaraščiu.

„Žalgiris” su „Sakalais” žaidė be Tanokos Berdo, kuriam buvo leista pailsėti. Pirmajame kėlinyje aikštėje nepasirodė ir Markas Popovičius. Kauniečiai per pirmąsias 10 minučių turėjo minimalią persvarą (18:17), tačiau antrajame užvirė permaininga kova. „Žalgirio” krepšininkai vėl žaidė banguotai. Pralaimėję pirmąją atkarpą 0:5 (18:22), antrąją laimėjo 6:0 (24:22), o po to vėl pralaimėjo 0:6 (24:28).

Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 37:35. „Žalgiryje” rezultatyviau žaidė tik irgi 14 taškų surinkęs Hanas Motola. M.Popovičius per 8 minutes atliko net 5 rezultatyvius perdavimus. Kauniečiai pirmoje rungtynių pusėje suklydo tik 2 kartus, tačiau netaikliai metė iš toli (2/12) ir pralaimėjo kovą dėl kamuolio 16:24.

Po pertraukos žalgiriečiai tvirčiau laikė žaidimo gijas savo rankose (45:38, 56:46), tačiau baigiantis trečiajam kėliniui „Sakalai” priartėjo iki 52:58, tad intriga išliko ir paskutiniajame ketvirtyje. Jau ne pirmą kartą „Žalgiris” šį sezoną viską išsprendžia būtent per paskutiniąsias 10 žaidimo minučių.

33-iąją minutę po taiklių tolimų Kriso Penio ir Pauliaus Jankūno šūvių (67:54) „Žalgirio” stovykloje tapo ramiau, o netrukus dvikovos baigtis tapo aiški. 35-ąją minutę Kauno ekipa pirmavo 76:60, o 37-ąją – 82:62.

„Žalgiris” – „Sakalai” 87:65 (18:17, 19:18, 21:17, 19:13). „Žalgiriui” taškus pelnė: H.Motola 19, K.Penis 15, P.Jankūnas 12 (atkovojo 10 kamuolių), J.Mačiulis 9 (3 blokai), V.Ginevičius ir M.Popovičius (atliko 7 rezultatyvius perdavimus) po 8, M.Kalnietis (atliko 5 rezultatyvius perdavimus) ir V.Štimacas po 6, V.Pečiukas 4 (V.Jasikevičius); „Sakalams”: M.Gecevičius 21, V.Šarakauskas 16, A.Labuckas 8, R.Matulis 6, M.Reminas 5, N.Strazdauskas 4, J.Sinica ir A.Viskontas (atliko 7 rezultatyvius perdavimus) po 2, E.Kučiauskas 1. Taiklumas: dvitaškiai – 26/44 (59 proc.) ir 18/45 (40), tritaškiai – 7/21 (33) ir 7/20 (35), baudos – 14/18 (77) ir 8/14 (57). Atkovota kamuolių 35 ir 37, perimta 6 ir 5, klaidų 8 ir 15.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .