Dėmės kaip nebūta

Nematomos ir nejaučiamos stiklo pluošto dalelės apsaugo rūbus nuo teplumo

Svajonė apie kostiumą, kuris ne tik nesiglamžo, bet ir nesitepa, gali realizuotis nebent sapne. Situacija, kai apsilaisčius aliejum ar vynu brūkšteli servetėle ir jokios dėmės nėra, taip pat atrodo iš stebuklų pasakos. Tačiau tai ne stebuklingas sapnas. Tai naujausių technologijų galimybės praktikoje.

Skamba neįtikimai

Magišką žodį „nano” lyg burtažodį kartoja ir mokslininkai, ir gamintojai. Dalelės, kurios tokios mažos, kad žmogaus vaizduotei sunku besuvokti, šiandien užvaldė visas pramonės šakas. Ne išimtis ir tekstilė.

Nanotechnologija leidžia audinius apdirbti ypač mažų medžiagos elementų lygmeniu – vienas nanometras yra lygus trims atomams arba vienai milijardinei metro daliai. Tai dalelė, kurios dydis toks, kiek vidutinio storio žmogaus plauko skersmens, padalyto į 80 000 dalelių. Vienas nanometras yra tiek, kiek per sekundę paauga žmogaus nagas.

„Nanodalelės labai mažos, bet jų poveikis akivaizdus. Ypač tekstilėje, juk drabužiai yra arčiausiai kūno”, – sako vyriškus drabužius su nanotechnologijomis pristatančio prekinio ženklo „Baltman” vadovas Tarvo Jaansoo.

Naujosios technologijos paslaptis – milijardai smulkių stiklo pluošto dalelių, kurios specialiomis technologijomis įspaustos tarp audinio siūlelių sudaro patikimą paviršinį sluoksnį. „Bet koks skystis ar riebalai, patekę ant jo, į audinį neįsigeria, o susitelkia į lašą, kurį belieka nubraukti nuo audinio paviršiaus. Skamba neįtikimai, bet ant audinio nelieka nei drėgmės, nei dėmės”, – sako T.Jaansoo.

Patentuotos Prancūzijoje

Pirmą kartą tokį audinį pasauliui pademonstravo prancūzai. 2004 metais iš jo buvo pasiūtos prancūzų avialinijų darbuotojų uniformos. „Skrendant ore dažnai nutinka nemalonumai, kai apsipilama skysčiu ar maistu. Naujosios technologijos eliminavo šias problemas iš keliautojų gyvenimo”, – pasakoja T.Jaansoo.

Nanotechnologijomis pagrįsti audiniai gaminami pietvakarių Prancūzijoje įsikūrusiame nanotekstilės fabrike „Chargeurs”. „Ši kompanija technologijas yra užpatentavusi, todėl audiniai naujausioms kolekcijoms perkami būtent Prancūzijoje”, – sako T.Jaansoo.

Savybės išlieka ir po skalbimo

Vyriški kostiumai siuvami iš aukštos kokybės australiškos pusvilnės, kuri padengiama paviršiniu laikros sluoksniu (tokios pačios, kuri naudojama moteriškų pėdkelnių gamyboje). Taip apdirbtas audinys tampa lengvas ir minkštas, tačiau nepralaidus vandeniui. Iš tokio audinio pasiūti kostiumai puikiai praleidžia orą. Net ir tuomet, kai kostiumas labai suraukšlėtas, pakabinus ant pakabos po dviejų valandų atrodo tarsi būtų ką tik nuo lyginimo lentos nuimtas.

„Baltman” prekinio ženklo žinovas sako, jog naujasis audinys savo savybes išlaiko net iki 30-50 kartų po cheminio valymo ar skalbimo.

Šio sezono tendencijos

Iš audinių, apdorotų nanotechnologijomis, siuvami ne tik kostiumai, bet ir nesiglamžantys marškiniai bei teflono sluoksniu padengti kaklaraiščiai.

Klasikinio kostiumo mada nesikeičia taip greitai, bet kiekvieną sezoną atsiranda naujų detalių ir subtilių pasikeitimų. Pasak vyriškos mados žinovo T.Jaansoo, absoliutus šio sezono mados favoritas – lengvas vilnos kostiumas, ypač pilkai melsvos spalvos su rusvais dryželiais bei rudu pamušalu. Populiarūs ir įprastos pilkos, juodos spalvos kostiumai, dekoruoti dryželiais.

Šio sezono švarkas – su dvigubu skeltuku nugaroje, segamas dviem ar trim sagom. Derindami marškinius, neapsiriksite juos pasirinkę tokios spalvos, kokios spalvos kostiumo dryželiai. Visuomet tiks ir šviesūs, vos matomais dryželiais dekoruoti marškiniai, sako vyriškos mados žinovai. Dalykinės kelnės, pasak specialistų, šį sezoną yra labiau prigludusios prie liemens, be kanto.

„Kad ir kokios sezono detalės vyrautų, pirkdami kostiumą, kurį dėvėti planuojate ilgesnį laiką, atkreipkite dėmesį į audinį. Būtent audinio kokybė daugiausiai pasako apie kostiumo kokybę”, – sako T.Jaansoo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vyrams su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.