„Neptūnas” neleido „Sakalams” pajusti pergalės skonio

Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai praėjusį penktadienį savo arenoje Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato A grupėje iškovojo antrąją pergalę. Jie nugalėjo Vilniaus „Sakalų” klubą.

NEPTŪNAS – SAKALAI 93:83 (17:18, 25:26, 27:18, 24:21)

Rungtyniavo ir taškus pelnė šie žaidėjai: „Neptūnui” – V. Pridotkas (20 min./15 tšk.), R. Dorsejus (34/16), E. Dainys (31/15), E. Ežerskis (11/1), D. Zavackas (13/6), A. Petkūnas (28/9), M. Kasiulevičius (16/5), V. Stanevičius (32/22), M. Anisimovas (15/4); „Sakalams” – N. Strazdauskas (13/6), M. Kuzminskas (1/0), R. Vaičius (18/16), A. Viskontas (31/12), J. Sinica (11/2), M. Reminas (12/2), A. Labuckas (22/3), R. Matulis (18/1). M. Gecevičius (32/21), V. Šarakauskas (14/7), E. Kučiauskas (29/13).

Abu klubai susitikimą pradėjo greitomis atakomis. Tačiau skuboti veiksmai krepšininkams nebuvo talkininkai pelnant taškus.

Pirmoje rungtynių pusėje nežymiai pirmaudami neptūniečiai nesugebėjo įgyti solidesnės persvaros. Maža to, ir pirmą, ir antrą kėlinį laimėjo svečiai. Panašiai įvykiai aikštelėje klostėsi ir per kitas dešimt minučių, tačiau prieš lemiamą ketvirtį „Neptūnui” pavyko atsiplėšti nuo varžovų septyniais taškais – 69:62.

Ko gero, lemiamas rungtynių lūžis įvyko per pirmąsias ketvirto kėlinio minutes, kuomet klaipėdiečiai nutolo trylikos taškų skirtumu – 75:62. Nors vilniečiai dar bandė gelbėtis nuo pralaimėjimo, bet „Neptūno” krepšininkai kontroliavo situaciją ir iškovojo antrąją pergalę BBL pirmenybėse. Na, o „Sakalai” pirmą pergalę iškovojo šeštadienį, namie rezultatu 83:77 nugalėję Talino „Kalev/Cramo” krepšininkus.

„Neptūno” sėkmę nemaža dalimi nulėmė po krepšiais laimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Ją akivaizdžiai 44:28 laimėjo neptūniečiai.

Daug prie nelengvos pergalės prisidėjo V. Stanevičius. Jis pelnė 22 taškus ir atkovojo net 12 kamuolių. Gerai žaidė V. Pridotkas, R. Dorsejus ir E. Dainys. Pastarajam tik reikėtų pasimokyti mėtyti baudas – pataikė 4 iš 10. Svaresnio indėlio buvo laukta iš D. Zavacko, kuris šįsyk piktnaudžiavo individualiais veiksmais ir nebuvo tarp komandos lyderių.

Sostinės ekipoje pasižymėjo M. Gecevičius, pelnęs 21 tašką. Neblogai rungtyniavo ir šiemet į „Sakalus” iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” perėjęs A. Viskontas.

Kitų savaitgalį vykusių BBL rungtynių rezultatai: „Šiauliai” – Talino „Kalev/Cramo” 78:64, Rygos ASK – Tartu „Rock” 75:70, Ventspilio „Ventspils” – Vilniaus „Lietuvos rytas” 75:77, Kauno „Atletas” – Kėdainių „Nevėžis” 79:88.

Kitas BBL čempionato rungtynes „Neptūnas” žais rytoj namie su Rygos „Barons” krepšininkais. Susitikimo pradžia – 18 valandą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .