IV Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš”

Spalio 17 dieną prasidėsiantis IV tarptautinis bardų festivalis „Tai aš” užaugo ir šiemet jis kirs ne vien sostinės, bet ir Lietuvos sienas. Festivalio metu koncertuos daugiau nei dvi dešimtys žymių atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio, šurmuliuos kūrybinė dirbtuvė, kurioje savo jėgas išbandyti ir pasitempti svajojantys tapti bardais, o ištikimiausi gerbėjai galės likti su savo numylėtais atlikėjais „naktinėjimuose”.
Festivalis „Tai – aš” pagaliau kerta Lietuvos sienas – spalio 19 dieną Lietuvos bardai Saulius Bareikis, Domantas Razauskas, kartu su atlikėjais Bente Kure and Leif Ernstsen iš Danijos, Denis McLaughlin iš Airijos, latvėmis Austra Pumpure ir Ieva Akuratere koncertuos Rygos kultūros ir laisvalaikio centre „Imanta”.
Kaip ir pernai, koncertai rengiami ne tik sostinėje. Šiemet – net penkiuose kituose miestuose, specialiai šiems koncertams rengėjai subūrė dvi atskiras atlikėjų grupes.
Bardai šiemet šurmuliuos ir Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Pasvalyje, Varėnoje ir Rygoje. Šiuos miestus aplankys ne tik tokie žymiausi Lietuvos akustinės muzikos atlikėjai, kaip Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis, Domantas Razauskas, Gediminas Storpirštis, bet ir daugybė užsienio atlikėjų.
Viena iš naujų šalių festivalio žemėlapyje – tai Didžioji Britanija, kuriai atstovaus keliolika autorinių albumų išleidęs, su garsiomis įrašų kompanijomis dirbantis Julianas Dawsonas.Šį , po visą pasauly sėkmingus turnė rengiantį atlikėją, kurį vis labiau pamėgsta daugelio Europos radijo stočių klausytojai, bardų muzikos gerbėjai galės išgirsti spalio 21dieną Vilniaus mokytojų namuose.
Pirmą kartą dainuojamosios poezijos festivalyje koncertuos ir slavų šalių atstovas – Sergejus Solionij iš Ukrainos. Iš Katalonijos regiono Ispanijoje atvyksta bardas Jesus Cutillas. Klausytojai sulauks ir dar negirdėtų bardų iš Švedijos ir Latvijos, koncertuos atlikėjai iš Danijos, Norvegijos, Airijos, Farerų salų.
Nusivylę neliks ir lietuvių atlikėjų išsiilgę akustinės muzikos gerbėjai. Jie turės galimybę išgirsti – Kostą Smoriginą, Gediminą Storpirštį, Olegą Ditkovskį, Saulių Bareikį, Vytautą V. Landsbergį, Domantą Razauską, Andrių Kaniavą bei kitus.
O spalio 19 – 21 dienomis Vilniaus mokytojų namuose šurmuliuos „Kūrybinės dirbtuvės”. Šis projektas skirtas tiems, skirtas tiems, kurie nori pasisemti dainuojamos poezijos paslapčių iš profesionalių bardų ir pasiekimais pasidalinti su festivalio pabaigos koncerto publika.
Bus surinktos trys pradedančiųjų ar jau šiek tiek patyrusių, bet patobulėti norinčių bardų grupės. Joms vadovaus Romas Lileikis, Alvydas Jegelevičius, Sture Ekholmas iš Švedijos, šioje šalyje organizuojantis scenos laikysenos ir artistiškumo kursus.
Norintys pasisemti patirties ir sudalyvauti šiame projekte, turėtų suskubti registruotis Vilniaus mokytojų namuose iki spalio 17d.
Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš” metu, kaip ir anksčiau, bus du naktiniai koncertai „Naktinėjimai”- Spalio 20 ir 21 d.d. 22 val. Vilniaus mokytojų namų svetainėje. Į šiuos koncertus kviečiami visi bardai, kurie neturi galimybių dažnai pasirodyti scenoje.
Bilietai į festivalio „Tai – aš” koncertus ,išskyrus Panevėžyje ir Varėnoje, bus parduodami www.bilietai.lt.

Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš” programa:

VILNIUJE

Spalio 20 d.
19.00 val. Pradžios koncertas
Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus g. 30
Gediminas Storpirštis, Olegas Ditkovskis, Domantas Razauskas, Ilona Papečkytė (Lietuva), Olaf Stenstad (Norvegija), Eva Olivia Samuelson (Švedija), Stanley Samuelsen (Farerų salos), Sture Ekholm (Švedija), Denis McLaughlin (Airija), Bente Kure ir Leif Ernstsen (Danija), Jesus Cutillas (Ispanija), Sergej Solionij (Ukraina).
22.00 val. Naktinėjimai

VMN, svetainėje

Dalyvauja festivalio dalyviai ir kiti bardai

Spalio 21 d.
17.00 val. Autorinis koncertas

VMN, svetainėje

Stanley Samuelsen (Farerų salos), Jesus Cutillas (Ispanija).
21.00 val. Autorinis koncertas

VMN, didžiojoje salėje

Julian Dawson (Anglija), Kostas Smoriginas (Lietuva).
22.00 val. Naktinėjimai

VMN, svetainėje

Dalyvauja festivalio dalyviai ir kiti bardai

Spalio 22 d.
12.00 val. Bardai vaikams
Dalyvauja: Vytautas V. Landsbergis ir Regimantas Žitkauskas, Olegas Ditkovskis (Lietuva), Bente Kure ir Leif Ernstsen (Danija), Eva Olivia Samuelson (Švedija).
15.00 val. Autorinis koncertas

VMN, svetainėje

Dalyvauja: Austra Pumpure, Ieva Akuratere (Latvija), Sergej Solionyj (Ukraina)

19.00 val. Pabaigos koncertas
Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus g. 30
Dalyvauja: Andrius Kaniava, Saulius Bareikis, Gediminas Storpirštis, Rugiaveidė (Lietuva), Julian Dawson (Anglija), Jesus Cutillas (Ispanija), Denis McLaughlin (Airija), Olaf Stenstad (Norvegija), Eva Olivia Samuelson (Švedija), Stanley Samuelsen (Farerų salos),Bente Kure ir Leif Ernstsen (Danija), Sture Ekholm (Švedija), Sergej Solionij (Ukraina), Austra Pumpure, Ieva Akuratere (Latvija) ir kūrybinių dirbtuvių dalyviai.

Koncertai restorane „Salero”

Trakų g. 7

Spalio 17 d. 20 val.

Dalyvauja: Olaf Stenstad (Norvegija), Eva Olivia Samuelson (Švedija), Stanley Samuelsen (Farerų salos)

Spalio 18 d. 20 val.

Dalyvauja Sture Ekholm (Švedija)

Spalio 21 d. 21 val.

Dalyvauja Jesus Cutillas (Ispanija)

Koncertai Klaipėdoje, Panevėžyje, Varėnoje, Pasvalyje, Rygoje, Kaune

Spalio 17 d. 19 val.
Klaipėdos menų fakultete, K. Donelaičio g. 4
Saulius Bareikis, grupė „Atika”, Jonas Baltokas (Lietuva), Bente Kure ir Leif Ernstsen (Danija), Jesus Cutillas (Ispanija), Sergej Solionij (Ukraina).

Spalio 18 d. 18 val.
Panevėžio bendruomenių rūmuose, Kranto g. 28
Saulius Bareikis, Aidas Giniotis (Lietuva), Bente Kure ir Leif Ernstsen (Danija), Jesus Cutillas (Ispanija), Sergej Solionij (Ukraina).

Spalio 18 d. 18 val.
Varėnos viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 19
Domantas Razauskas (Lietuva), Denis McLaughlin (Airija), Olaf Stenstad (Norvegija), Eva Olivia Samuelson (Švedija), Stanley Samuelsen (Farerų salos).

Spalio 19 d. 17.30 val.
Pasvalio krašto muziejuje, P. Avižonio g. 6
Gediminas Storpirštis (Lietuva), Jesus Cutillas (Ispanija), Olaf Stenstad (Norvegija), Eva Olivia Samuelson (Švedija), Stanley Samuelsen (Farerų salos), Sergej Solionij (Ukraina).

Spalio 19 d. 19 val.

Rygos kultūros ir laisvalaikio centre „Imanta”

Anninmuižas bulvaris 29

Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis, Domantas Razauskas (Lietuva), Bente Kure and Leif Ernstsen (Danija), Denis McLaughlin (Airija), Austra Pumpure, Ieva Akuratere (Latvija).

Spalio 21 d. 18 val.

Kauno Vytauto Didžiojo universitete

K. Donelaičio g. 58
Domantas Razauskas, Vygintas Zmiejauskas, Ilona Papečkytė (Lietuva), Sture Ekholm (Švedija), Denis McLaughlin (Airija), Austra Pumpure, Sergej Solionij (Ukraina).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.