Nugalėtojus paskelbęs pirmasis Lietuvoje „Verslo plano turnyras” sieks tapti kasmetiniu renginiu

Beveik pusę metų trukęs pirmasis Lietuvoje „Verslo plano turnyras” paskelbė ir apdovanojo nugalėtojus. Organizatorių teigimu, verslumui skatinti skirtas renginys pilnai pasiteisino ir įgijo itin didelį dalyvių susidomėjimą. Todėl bus mėginama jį paversti kasmetiniu, tradiciniu renginiu, padedančiu į verslininkų gretas įsilieti naujiems nariams.

„Nedvejodamas galiu teigti, kad turnyras pasiekė savo tikslą – Lietuvos verslo pasaulį turnyras išties praturtino jaunais, entuziastingais žmonėmis, o dalyviams suteikė puikią galimybę mokytis iš daugiau patirties turinčių verslo pasaulio atstovų, įgyti komandinio darbo įgūdžių ir susikurti versle taip reikalingą pažinčių ratą”, – sakė Verslo plano turnyrą organizavusio Šiaurės miestelio technologijų parko direktorius Rimas Varkulevičius.

Pasak jo, turnyro nugalėtojų prizai – tai drauge ir pirmoji reali investicija į pradedančiųjų verslą. Bendras šiemetinio turnyro prizinis fondas siekė 40 tūkst. litų.

Absoliučia pirmojo „Verslo plano turnyro” nugalėtoja tapo trijų vaikinų komanda iš Kauno – „Tūris”. Komanda ruošiasi kurti programinę įrangą, logistiniams uždaviniams spręsti. Jų kuriama informacinė sistema, bus skirta prekių pakrovimo į krovininius automobilius optimizavimui, siekiant maksimaliai išnaudoti automobilio erdvę.

„Ši pergalė – žinia, kad mus įvertino profesionalai. Tai padeda patikėti tuo, ką darai. Be to, gavome finansinį paskatinimą – argi gali būti geresnė motyvacija?”, – sakė vienas komandos narių KTU studentas Artūras Ražas.

Pasak jo, šis turnyras yra labai stiprus veiksnys kiekvienam idėjų turinčiam žmogui iš norinčio virsti veikiančiu. Nugalėtojas neabejoja, kad ne mažesnio entuziazmo renginys susilauks ir kitąmet.

Antrąją vietą laimėjo vilniečių komandos „Sautos” verslo planas. Tai S. Bartulio ir A. Vikšraičio projektas, siūlantis kurti gamybos liniją ekologiniam kurui gaminti.

Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko Klaipėdos komandos projektui „Pas Briedžiuką”. Jo autorė – socialinės pedagogikos specialistė Aušra Astrauskienė kurianti įmonę, teikiančią aukštos kokybės vaikų priežiūros bei užimtumo paslaugas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, tėvams patogiu laiku.

Didžiausią susidomėjimą, iniciatyvą ir aktyvumą turnyre parodė jauni, starto savo veiklai ieškantys žmonės – dalyvių amžiaus vidurkis siekia 25 metus. „Verslo plano turnyras”, mokymų lektorių teigimu – unikalus reiškinys mūsų šalies verslo raidoje, atskleidęs pozityvų šios kartos bruožą – tai versli, veikli, savimi pasitikinti, nelaukianti paramos, žingeidi karta, ieškanti galimybių pati surasti savo nišą verslo rinkoje”, – sakė R. Varkulevičius.

Pagal turnyro arbitrams pateiktus verslo planus galima spręsti, kad dauguma jaunų žmonių domisi ne stambiu, o vidutiniu ir smulkiu verslu. Įdomios originalios idėjos įžvalgiai derintos prie rinkos realijų. Turnyrui pateiktų planų vertintojų nuomone, daugiau nei pusė visų planų yra realūs ir gali būti įgyvendinami.

Pirmajame Lietuvoje „Verslo plano turnyre” dalyvavo net 152 komandos, iš viso turnyro mokymuose dalyvavo 545 būsimieji verslininkai. Generaliniais „Verslo plano turnyro” rėmėjais buvo AB „Šiaulių bankas” ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos” – įsteigę finalininkų premijas. Projektą rėmė Europos Sąjungos PHARE 2002 programa.

Verslo plano turnyrą organizavo viešoji įstaiga Šiaurės miestelio technologijų parkas. Projekto parteriais tapo asociacijos „Žinių ekonomikos forumas” ir „Infobalt”, o taip pat Klaipėdos mokslo ir technologijos parkas, Kauno technologijos universiteto regioninis verslo inkubatorius bei Šiaulių universiteto mokslo ir technologijų parkas.

Nugalėtojai:

I vieta – „TŪRIS”

Komanda, kurią sudaro trys Kauno Technologijos universiteto magistrantai Artūras Ražas, Giedrius Morkūnas ir Marius Malcius, ruošiasi kurti, diegti, vystyti ir palaikyti programinę įrangą, skirtą logistiniams uždaviniams spręsti. Informacinė sistema bus skirta prekių pakrovimo į krovininius automobilius optimizavimui, siekiant maksimaliai išnaudoti automobilio erdvę. Produktas bus skirtas organizacijoms, užsiimančioms prekių pervežimu arba sandėliavimu ir įgalins sumažinti pervežimų kaštus, padidinti darbo efektyvumą bei tokiu būdu įgyti pranašumą prieš konkurentus.

II vieta – „SAUTOS”

Simas Bartulis ir Andrius Vikšraitis paruošė investicinį projektą, ekologiško kuro gamybos išvystymui Švenčionių rajone. Biogranulių ir biomasės gamybai gali būti naudojamos įvairios medienos atliekos, makulatūra, šiaudai, specialiai šiuo tikslu auginami gluosnių ūgliai bei kita biomasė. Bus diegiama atliekų neturinti ekologiškai švarios gamybos linija, t. y. gamybos metu nebus naudojami jokie cheminiai priedai. Biogranulių naudojimas skatintinas ir dėl žymiai mažesnio CO2 dujų išmetimo į atmosferą. Pirmąją produkciją „SAUTOS” planuoja eksportuoti į kitas ES valstybes.

III vieta – „PAS BRIEDŽIUKĄ”

Verslo idėjos autorė klaipėdietė Aušra Astrauskienė jau įgyvendino savo svajonę. Birželio viduryje Palangoje duris atvėrė vaikų viešbutis. Profesionalūs pedagogai 24 valandas per parą rūpinasi ne tik vaikų saugumu, bet ir jų lavinimu, poilsiu. Pasak Aušros Astrauskienės, pedagogų atrankai skiriamas itin didelis dėmesys. „Kadangi tai bus pagrindas, dėl ko šis verslas turės pasisekimą. Vaikams reikia kūrybiško, mylinčio, mokančio gerai planuoti savo veiklą žmogaus”, – sakė projekto autorė. Ateityje „Pas Briedžiuką” žada pasiūlyti ir daugiau paslaugų: tarpininkavimas susirandant auklę, vaikų renginių ir stovyklų organizavimas ir kitos su vaikų priežiūra bei lavinimu susijusios paslaugos.

Kiti lyderiai:

Biznio komunikacijų agentūra

Jau veikianti įmonė, kuri leidžia pirmąjį Lietuvoje tarptautinį žurnalą „Perku parduodu verslą, technologiją, franšizę”, skirtą verslininkams bei įmonių vadovams. Biznio komunikacijų agentūra jau įgyvendino savo verslo idėją – prieš mėnesį pradėjo veikti virtualus žurnalas internete bei tokiu būdu nutiesė „tiltą” tarp trijų didžiausių pasaulio rinkų – ES šalių, Amerikos bei Rusijos. www.business-trader.biz.

„Žalias vėjas”

Šiauliečių komanda ruošiasi organizuoti karinius 4 parų išgyvenimo kursus įmonėms, aštrių pojūčių mėgėjų klubams, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, adrenalino „fanatikams”; taip pat organizuoja 12 dienų trukmės stovyklas moksleiviams. Spartėjant gyvenimo tempui, gebėjimas greitai priimti sprendimus tampa vertybe. Stovyklose bus mokoma išgyventi ir įvykdyti užduotis bet kokiomis sąlygomis, leidžiant maksimaliai atsiskleisti individualybei, savarankiškumui. Patirtį turintys instruktoriai dirbs pagal „Jūrų ruonių” metodiką, užtikrins ir kontroliuos visos programos eigą, teiks konsultacijas bei rūpinsis saugumu.

„E-POL”

Komanda planuoja įkurti tyrimų centrą, kuris savo veiklą pradėtų teikdamas elipsometrijos paslaugą. Tai pažangi ir ekonomiška, platų pritaikymų spektrą turinti medžiagų tyrimo metodika. Elipsometrija suteikia galimybę tirti medžiagų struktūrą ir gaminius, įvertinti gamybos procesų efektyvumą. Komanda sieks sukurti visą eilę paslaugų, kurios įgalins Lietuvos įmones tirti ir tobulinti savo produkciją, garantuoti gaminių kokybę, juos sertifikuojant. Tai būtų pirmasis Lietuvoje tyrimų centras, kurio pagrindinis tikslas – moksliniai tyrimai garantuojantys klientams technologinį pranašumą.

„UPDATE”

Komanda siekia sukurti bei Lietuvos ir pasaulio rinkai pasiūlyti begarsį vibro – žadintuvą „Kuti”. Šio produkto veikimas yra pagrįstas mechaniniais virpesiais tam tikroje pėdos srityje. Nustatytu laiku aktyvuodamasis „KUTI” vartotojams sukuria natūralaus pabudimo iliuziją, nes pabundama ne tik nuo virbo mechanizmo virpesių, bet ir nuo tų virpesių paveiktos adrenalino liaukos išskirto adrenalino poveikio.

VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.