Mokslininkai sukūrė naują atminties rūšį

JAV mokslininkai sukūrė naują skaitmeninės atminties įrenginį, sudaryto iš platinos dalelių įterptų į tabako mozaikos virusą (TMV).

Užkrėstus TMV virusu, ant tabako lapų atsiranda jam būdingos dėmės, dėl ko šis virusas ir buvo taip pavadintas. Tabako mozaikos virusas – tai iki 300 nm ilgio vamzdelis, sudarytas iš baltyminio apvalkalo, kurios viduje yra branduolys iš RNR. Mokslininkų manymu, tokia viruso struktūra yra labiausiai priimtina nanodalelių prijungimui.

Eksperimento metu grupė mokslininkų, kuriems vadovavo prof. Yang Yang iš Kalifornijos universiteto, prie tabako mozaikos viruso prijungė šešioliką teigiamai įkrautų platinos jonų. Išorinio elektrinio lauko veikiamos RNR molekulės perduodamos platinos nanodalelėms, o tuo metu baltyminis apvalkalas veikia kaip energetinis barjeras, išlaikantis perstumtas įkrovas vietoje ir neleidžiantis joms grįžti į pradinę padėtį.

Platinos nanodalelėmis padengtas virusas gali turėti dvi stabilias padėtis, kurios atitinka loginius nulį ir vienetą.

Priėjimo prie TMV pagrindu sukurtos atminties laikas sudaro maždaug mikrosekundę, kas gali būti lyginama su šiuolaikinės flash-atmintinės parametrais. Be to, duomenys esantys atmintyje gali būti išsaugoti netgi išjungus maitinimą.

Šiuo metu mokslininkai galvoja, kaip sumažinti įrenginį ir padidinti informacijos saugojimo tankumą, taip pat siekiama sukurti sistemas, leidžiančias skaityti ir įrašyti informaciją. Kūrėjų manymu, tokie įrenginiai ateityje bus taikomi bioelektronikoje – terapeutiniais tikslais juos bus galima implantuoti į gyvus audinius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.