Klaipėdiečiui diagnozuota graužikų liga

Klaipėdos apskrities ligoninėje per visą pokario laikotarpį diagnozuotas ir citologiškai patvirtintas trečias retas – tuliaremijos – atvejis. Iki tol ji žmonėms būdavo tik įtariama, nes nebuvo galimybių ištirti mėginius.

„Tuliaremija – gyvūnų liga, kuria dažniausiai serga vandens graužikai ir triušiai”, – mūsų dienraščiui sakė pastarąją infekciją klaipėdiečiui nustatęs Apskrities ligoninės Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjas Audrius Lekštutis.

Ja užsikrečiama liečiant sergantį gyvūną ir po to nenusiplovus rankų imant maistą ar trinant akis.

„Jeigu rankose yra žaizdelių, ypač didžiulė tikimybė, jog į organizmą pateks mikrobai, sukeliantys tuliaremiją”, – pabrėžė specialistas.

Be to, per sergančio gyvūno išmatas infekcijos užkratą perneša vabzdžiai ir erkės, o žmogus nuo žmogaus tuliaremija neužsikrečia.

Nors tuliaremija laikoma gyvūnų liga, gydytojas A. Lekštutis spėja, jog žmonės ja gali sirgti gana dažnai.

„Užfiksuota tik keletas tuliaremijos atvejų, kadangi ji pasireiškia lygiai taip pat, kaip ir vadinamoji rožė”, – paaiškino gydytojas.

Pacientas, kuriam A. Lekštutis diagnozavo tuliaremiją, kentė skausmus, karščiavo, jo blauzda buvo nusėta rausvomis dėmėmis, o šlaunis smarkiai patinusi. Atlikus echoskopiją tinimo vietoje aptiktas smarkus limfmazgių padidėjimas.

Dėl galimos tuliaremijos buvo paimtas mėginys ir išsiųstas ištirti į Vilnių, Ypatingų infekcinių ligų laboratoriją. Po kelių dienų pasitvirtinus diagnozei, ligonis pradėtas gydyti specialiais antibiotikais.

Gydytojas akcentavo, kad tuliaremija labai klastinga ir itin pavojinga liga. Laiku jos nediagnozavus mirštama.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.