V. Saudargo taurė – Z. Šarkai

Šeštą kartą į Žibininkų kaime įsikūrusį HBH Juozo alaus daryklos jojimo aikštyną rinkosi raiteliai iš visos Lietuvos pasivaržyti dėl Vlado Saudargo atminimo taurės.

Konkūrų varžybose rungėsi Kauno, Šilutės, Klaipėdos, Šiaulių, Joniškio, Kretingos rajonų atstovai bei Žibininkų kaimo raiteliai, treniruojami Prano Milkinto.

Atidarymo konkūro prizą (kliūčių aukštis 110 cm) laimėjo Mantas Pocius iš Priekulės su žirgu Hobiu, įveikę maršrutą per 42,89 sek. Antras buvo Dargužių raitelis Vaclovas Gumuliauskas su Porteriu (43,66), o trečią vietą užėmė jaunoji Karolina Vasiliauskaitė su žirgu Virusu (45,67).

Šuolio galingumo konkūre (kliūčių aukštis 170 cm) nugalėjo Dargužių raitelis Žydrūnas Garbenis su žirgu Serpreisu, finale įveikęs gyvą Lietuvos jojimo legendą Zigmantą Šarką iš Kauno rajono. Trečią vietą pasidalijo Pranas Milkintas su Orfėjumi bei Ričardas Vismeris su Fantazy.

Pirmą kartą šiose varžybose dalyvavęs Z. Šarka atsigriebė pagrindiniame V. Saudargo atminimo taurės konkūre su persirungimu. Pirmoje konkūro fazėje raiteliams reikėjo nekliūdyti nė vienos kliūties. Tik tuomet buvo galima patekti į persirungimo varžybas. Tai pavyko tik dviem raiteliams – Matui Petraičiui iš Joniškio rajono ir Z. Šarkai. Finale nugalėjo labiau patyręs Z. Šarka su kumelaite Penelope (34,14 sek., 4 baudos taškai). M. Petraitis įveikė konkūrą per 38,32 sek. Trečią vietą užėmė Dargužių raitelis R. Vismeris su Lazarina.

Nugalėtojams originalias taures bei piniginius prizus įteikė V. Saudargo dukra Asta Saudargaitė ir šių varžybų mecenatas HBH Juozo alaus daryklos savininkas Juozas Matulevičius.

Po varžybų raiteliai susėdo prie vaišių stalo, prisiminė Anapilin iškeliavusį V. Saudargą, jo pasiekimus jojimo varžybose.

Už puikų varžybų organizavimą raiteliai dėkoja vyriausiajam teisėjui Petrui Abromavičiui, jo pagalbininkams Zigmui Šeškui, Sigitui Miglovui bei konkūrus rengusiam Pranui Milkintui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .

1 atsiliepimas į "V. Saudargo taurė – Z. Šarkai"