„Neptūną” pirmosiose LKL rungtynėse ištiko nesėkmė

Nesėkmingai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatą penktadienį pradėjo Klaipėdos „Neptūnas”. Neptūniečiai savo arenoje turėjo pripažinti „Panevėžio” ekipos pranašumą.

NEPTŪNAS – PANEVĖŽYS 81:87 (18:26, 19:17, 23:15, 21:29)

Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Neptūnui” – V. Pridotkas (9 min./2 tšk.), R. Dorsejus (29/13), E. Dainys (19/2), M. Mockus (2/0), E. Ežerskis (16/3), D. Zavackas (30/21), A. Petkūnas (30/11), M. Kasiulevičius (24/5), V. Stanevičius (14/5), M. Anisimovas (27/19); „Panevėžiui” – R. Globys (23/2), N. Varnelis (26/16), M. Pociukonis (12/4), P. Počiuipa (26/5), G. Vileita (29/11), V. Trepočka (10/0), T. Gaidamavičius (29/31), Š. Vėlius (20/9), G. Jankauskas (26/9).

Panevėžiečiai į Klaipėdą atvyko turėdami pajėgios komandos įvaizdį. Žinia, „Panevėžys” pirmose LKL rungtynėse namie net 81:58 nugalėjo bronzos medalininkę „Šiaulių” ekipą.

Kad ši pergalė nebuvo atsitiktinė, panevėžiečiai nuo pat pirmųjų minučių pabandė įrodyti ir uostamiestyje. Jie iškart išsiveržė į priekį (8:2) ir laimėjo pirmą kėlinį aštuonių taškų skirtumu.

Antrame kėlinyje svečiai dar labiau padidino savo persvarą (35:24), tačiau tuoj pat pateko į nesėkmių ruožą. Neptūniečiai laimėjo žaidimo atkarpą 10:0, ir solidaus „Panevėžio” ekipos pranašumo kaip nebūta – 35: 34.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai vėl spurtavo ir, įpusėjus trečiam kėliniui, pirmavo 54:41. Tačiau klaipėdiečiai nepalūžo – jie ne tik sugebėjo rezultatą išlyginti, bet ir prieš lemiamą ketvirtį persverti savo naudai.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje darniau žaidė svečiai ir iš Klaipėdos išsivežė pergalę.

Panevėžiečių komandoje nesulaikomas buvo T. Gaidamavičius. Jis surinko 31 tašką, pataikęs 6 tritaškius iš 8 mestų.

„Neptūnui” daugiausiai taškų pelnė D. Zavackas (21) ir M. Anisimovas (19). Pastarasis dar atkovojo ir 8 kamuolius, tačiau iš 11 mestų baudų pataikė tik tris.

Apskritai klaipėdiečių baudų pataikymo procentas buvo labai žemas – tik 27,3 (15/31). Tai, ko gero, buvo pagrindinė „Neptūno” pralaimėjimo priežastis.

Šeštadienį pergalingą šėlsmą LKL čempionate „Panevėžys” pratęsė ir namie, rezultatu 77:70 (25:15, 15:17, 18:20, 19:18) nugalėjęs Kauno „Atleto” ekipą. Po trečiosios pergalės iš eilės Aukštaitijos krepšininkai tapo LKL pirmenybių lyderiais.

Nelengvą pirmąją pergalę užvakar iškovojo nugalėtojos titulą ginanti Vilniaus „Lietuvos ryto” komanda. Ji išvykoje atkaklioje kovoje 79:77 (21:23, 20:15, 21:14, 17:25) įveikė „Šiaulius”.

Kitose šeštadienio rungtynėse Kėdainių „Nevėžis” namie per pratęsimą 82: 77 (11:21, 17:16, 19:16, 26:20; 9:4) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą” ir iškovojo antrą pergalę.

Rytoj „Neptūno” krepšininkai rungtyniaus išvykoje su Kauno „Žalgiriu”. Tai bus Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato rungtynės.

Beje, šį sezoną pakeista LKL ir BBL čempionatų sistema krepšinio aistruoliams įnešė painiavos. Jiems sunku susiorentuoti rungtynių priklausomybėje. Žinia, praėjusį sezoną BBL rungtynių rezultatai buvo įskaityti ir LKL pirmenybėse. Dabar šie čempionatai yra skirtingi.

Be to, vis garsiau kalbama, kad nuo kitų metų gali nelikti LKL. Baltijos šalių krepšinių strategų galvose brandinamos mintys palikti tik BBL čempionatą, kuriame dalyvautų po keturis stipriausius Lietuvos, Estijos ir Latvijos klubus. Jei taip atsitiktų, į pajėgiausių komandų ketvertuką nepatekusioms mūsų šalies ekipoms, ko gero, tektų žaisti Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .