Vilniaus klubui – nokdaunas Rygoje

Klubo „ASK Riga” krepšininkai namie per Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynes sugebėjo parklupdyti čempiono titulą ginantį Vilniaus „Lietuvos rytą”.

Ramūno Butauto treniruojamiems latviams pergalę lėmė amerikiečio Curtiso Millage’o metimas, pataikytas aidint mačo pabaigos sirenai. „ASK Riga” nugalėjo rezultatu 78:77.

Rungtynių pabaigoje „Lietuvos rytas” po Tomo Delininkaičio dvitaškio metimo pirmavo 77:76, tačiau Butautas per minutės pertraukėlę puikiai suplanavo paskutinę ataką, kuriai šeimininkai turėjo vos 2,7 sekundės.

Millage’as pelnė nugalėtojams 24 taškus, tačiau rezultatyvumu jį pranoko keletą sezonų iki šiol Vilniaus ekipai atstovavęs Steponas Babrauskas. Jis surinko net 27 taškus. Babrausko ir „Lietuvos ryto” kontraktas buvo nutrauktas šių metų vasarą. Be to, Latvijos komandai per mačą su vilniečiais negalėjo padėti Martynas Andriukaitis, Sandis Valteris ir Arnis Vecvagaras.

Pasibaigus rungtynėms Babrauskas įsivėlė į konfliktą su Vilniaus klubo direktoriumi Jonu Vainausku. Kolegos iš Latvijos pranešė, kad vykstant mačui „Lietuvos ryto” vadovas elgėsi keistai: per minutės pertraukėles eidavo į aikštę, buvo nemandagus. Vėliau Vainauskas dar ir susistumdė su Babrausku.

Tačiau tai ne visi „Lietuvos rytą” užklupę nemalonumai. Per antrą rungtynių kėlinį smarkiai susimušė šlaunį pagrindinis komandos įžaidėjas latvis Robertas Štelmaheris.

Rungtynių statistika

ASK RIGA – LIETUVOS RYTAS 78:77 (20:23, 23:16, 17:19, 18:19). „ASK Riga”: Babrauskas 27 (dvit. 8/12, trit. 2/3, baudos 5/5). „Lietuvos rytas”: Delininkaitis 13, Ivory 13, Šležas 12, Batista 10, Emmetas 8, Lukauskis 7, Petravičius 6, Štelmaheris 4, Nielsenas 4 (Žukauskas, Blūmas).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .