Nemokamu telefonu – ir klausimai, ir plepalai

Paskambinę švietimo informacijos telefonu tėvai guodžiasi negalintys atplėšti vaikų nuo kompiuterių

Per mėnesį nemokamu švietimo informacijos telefonu, kuriuo galima pranešti apie mokyklos nelankančius vaikus ir pasikonsultuoti visais švietimo klausimais, sulaukta daugiau kaip tūkstančio skambučių. Beveik 600 iš jų – konkretūs tėvų, senelių, pedagogų, moksleivių, studentų klausimai apie jiems rūpimus dalykus. Telefonu pranešta apie 30 mokyklos nelankančių vaikų. Tokią informaciją daugiausia pateikė trijų didžiausių šalies miestų gyventojai. Skambinusieji iš rajonų neretai nurodydavo ir priežastį, dėl kurios vaikai neina į mokyklą: tėvai neleidžia, patys moksleiviai nenori ir t.t. Beje, pagal įstatymą šešiolikmečiams suteikta teisė patiems spręsti, lankyti mokyklą ar ne. Vis dėlto psichologai, socialiniai pedagogai stengiasi tokius paauglius įkalbėti, padėti rasti motyvų ir toliau mokytis.

Kaip LŽ sakė Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ryšių su visuomene vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis, informacija apie mokyklos nelankančius vaikus perduodama savivaldybių švietimo skyriams, kurie ją tikrina toliau. Kur kas paprasčiau tai daryti, kai skambinantieji nurodo vaikų vardus ar pavardes, adresą, mokyklą, kurią šie lanko. Tačiau taip nutinka toli gražu ne visada. Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybės turi net mobiliąsias grupes, kurios gana operatyviai nustato ir aplanko pamokų metu ne mokykloje laiką leidžiančius vaikus bei jų tėvus. Pasak Malinovskio, dauguma mokyklos nelankančiųjų yra paaugliai.

Nemažai tėvų telefonu klausė patarimo, kaip atplėšti vaikus nuo kompiuterio. Anot Malinovskio, iš skambučių galima daryti išvadą, kad ne vienoje šeimoje šis vaikų polinkis iš tiesų tampa nemenka problema.

Skambinusieji domėjosi ir finansiniais dalykais: mokesčiu už darželį, kompensacijomis, jei vaikas jo nelanko, studentų stipendijomis, pažymėjimais, gyvenimo bendrabutyje kaina. Dvyliktokai ir jų pedagogai klausė, ar numatoma kokių nors naujovių per būsimus baigiamuosius egzaminus. Mokytojai norėjo sužinoti apie galimybę kelti kvalifikaciją, kas už tokius profesinius kursus moka. Vis dėlto dažniausias klausimas – pedagogų atlyginimai.

Kadangi telefono numeris yra nemokamas, netrūko ir tokių, kurie norėjo paprasčiausiai paplepėti. Pasak Malinovskio, į skambinančiųjų klausimus atsako ŠMM ir savivaldybių specialistai. Jei jie atsakyti žmogui negali iš karto, perskambina jam vėliau.

Rugsėjį informacijos telefonu per savaitę vidutiniškai paskambindavo apie 300 žmonių, šiuo metu susidomėjimas šiek tiek atlėgo – sulaukiama 100-120 klausimų. ŠMM svarsto galimybę, kaip nemokamą švietimo informacijos telefono (numeris 8 800 10118) liniją padaryti veikiančią nuolat. Šiuo numeriu dar galima skambinti ir klausti iki spalio 20 dienos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.