Savaitgalį Šv. Kotrynos bažnyčia sukvies poeziją mylinčius vilniečius

Šį savaitgalį šv. Kotrynos bažnyčia Vilniuje sukvies poeziją mylinčius vilniečius. Sekmadienį 18.00 val. unikalioje sostinės meno erdvėje įvyks baigiamasis tarptautinio literatūrinio festvialio „Poetinis Druskininkų ruduo“ vakaras. Savo kūrybą po bažnyčios skliautais skaitys festivalio laureatai, o taip pat poetai iš Čilės, JAV, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Norvegijos ir kitų valstybių. Poezijos vakarą tiesiogiai bus galima stebėti ir internetu www.culture.lt/pdr svetainėje.

„Rengiame tikrą poezijos šventę, vilniečiai turės unikalią progą išgirsti, kaip žodžio ir metaforos menas puoselėjimas įvairiuose žemės kampeliuose“, – sakė vienas iš „PDR-2006“ organizatorių poetas Kornelijus Platelis. Jo teigimu, nors šis festivalis jau rengiamas antrą dešimtmetį, pirmą kartą jis užsibaigs tokiu didingu akordu. „Kultūrai ir poetiniam žodžiui skambėjimui neabejingų žmonių skaičius nuolat auga, tad pats metas poezijai išeiti į platesnes ir skambesnes erdves“, – teigė K. Platelis.

Iškilmingo vakaro šv. Kotrynos bažnyčioje metu bus galima pasiklausyti lietuvio ausiai egzotiškų Čilės poeto Sergio Badilla Castillo ar Maltos rašytojos Maria Grech Ganado eilių. Savo kūrinius skaitys žinomas JAV poetas Harry Smith, islandas Njordur P. Njardvik, škotas Rody Gorman, velsietis John Barnie, taip pat svečiai iš Estijos bei Latvijos. Nors eilėraščiai bus skaitomi originalo kalba, klausytojai turės galimybę susipažinti ir su vertimais. Verčiant užsienio poetų eiles į lietuvių kalbą, aktyviai talkininkavo garsiausi Lietuvos vertėjai A. Gailius, A. A. Jonynas, E. Ališanka, V. Braziūnas ir daugelis kitų.

Vykstant poezijos vakarui, taip pat bus galima išgirsti ir šiuolaikinių Lietuvių kompozitorių muziką. Pauzėmis tarp poezijos muzikinius intarpus atliks Sigutė Trimakaitė (sopranas), Irmantas Andriūnas (birbynė) ir Arūnas Staškus (fortepijonas). Iškilmingą poezijos vakarą ves Birutė Mar ir charizmatiškasis Vilniaus Universiteto dėstytojas, poetas bei vertėjas Kerry Shawn Keys.

„Baigiamojo vakaro metu pagerbsime ne tik svečius iš užsienio, bet ir Lietuvos žodžio meistrus. Klausytojai galės išgirsti geriausio šiųmečio poeto „Jotvingio“ ir „Jaunojo jotvingio“ eiles“, – teigė K. Platelis. Šių premijų laureatų pavardės kol kas neskelbiamos, jos paaiškės tik besibaigiant „PDR-2006“ renginiams Druskininkuose.

Į vieną iš didžiausių Lietuvos metų kultūrinį renginį „Poetinis Druskininkų ruduo“ šiais metais suvažiavo daugiau 120 poetų iš 17 pasaulio šalių. Visą šį savaitgalį šiame kurortiniame miestelyje vyks pezijos vakarai, per metus išėjusių knygų pristatymai, poetiniai konkursai, kameriniai ir naktiniai poezijos skaitymai. Pirmą kartą šiais metais didžioji dalis festivalio renginių bus transliuojama „gyvai“ internetu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.