Po ilgos pertraukos – vėl varžybos su šunimis

Šį savaitgalį, liepos 16 d., šeštadienį, 10 val. po septyniolikos metų pertraukos įvyks sportinės kinologų varžybos su šunimis. Varžybas rengia V kinologijos ir sporto stovyklos organizatoriai Gyvūnų globėjų asociacija ir kinologų klubas „Nuaras“. Jos įvyks Lietuvos žiemos sporto centre Sporto g. 3, Ignalina.

Paskutinį kartą Lietuvoje varžybos su šunimis vyko 1988 m. Klaipėdoje. Tai buvo tarptautinės sukarintos penkiakovės su tarnybiniais šunimis varžybos. Nuo tada jokios panašios varžybos šalyje nebuvo rengiamos. Būsimų varžybų pagrindinis organizatorius Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis tuomet jose dalyvavo, ir šiemet organizuojant stovyklą kinologams kilo mintis atnaujinti varžybas. „Šios varžybos nėra visiškai tokios pat kaip tos, kuriose teko dalyvauti dar tarybiniais laikais. Jų programą ir rungtis rengėme remdamiesi dvejopa patirtimi: tarybinės sukarintos penkiakovės su šunimis ir NATO biatlono, kasmet vykstančio Vokietijoje“, – pasakojo V.Gustaitis.
Varžybose dalyvaus pareigūnai ir civiliai, jau užsiregistravo dvidešimt dalyvių. Tarp jų yra ir moterų.
Bendras varžybų trasos ilgis – 4 km. Dalį trasos reikės nubėgti su šunimi, nešti šunį į įkalnę, bus rungčių, kuriose bus tikrinamas šuns paklusnumas ir stebima, ar jis tiksliai vykdo vedlio komandas, moka sulaikyti teisės pažeidėją ir t.t. Varžybų dalyviams teks pasimurkdyti gilioje pelkėje ir įveikti jos 50 m, plaukti ežeru valtimi ir be jos.
Varžybų teisėjai skaičiuos kiekvienos rungties įvykdymo laiką, už neįvykdytas ar blogai įvykdytas rungtis bus skiriami baudos taškai.
„Manau, kad šios varžybos bus ne tik pramoga kinologams. Visi pamatysime savo klaidas, turėsime pamokų ateičiai dresuojant šunis ir organizuojant tokias varžybas. Jei matysime, kad varžybos naudingos ir laukiamos, rengsime jas kasmet, o ateityje gal sulauksime dalyvių ir iš užsienio,“ – sakė V.Gustaitis.

Penktojoje kinologijos ir sporto stovykloje ilsisi ir sportuoja per penkiasdešimt žmonių nuo trylikos metų iki solidaus amžiaus. Stovyklautojai įsikūrę Ignalinos r. Strigailiškių k. prie Gaveikėnų malūno. Čia atostogaujama šeimomis, todėl vienu šunimi kartais dalijasi keli šeimos nariai. Stovykloje laikoma 30 šunų. Tarp jų yra ir tarnybinių, kadangi kartu su civiliais kinologais stovyklauja keli Valstybės sienos apsaugos Ignalinos rinktinės prie VRM ir LR VRM I vidaus pulko kinologai su savo augintiniais.
Stovyklautojai kasdien tris – keturis kartus treniruojasi, vyksta teoriniai užsiėmimai. Šunys mokomi bendrojo paklusnumo, narkotikų, sprogmenų, žmonių, daiktų paieškos, sulaikyti teisės pažeidėją, jį apieškoti ir saugoti, kol bus duota kita komanda. Geras sportinis parengimas būtinas ir šuns vedliui, todėl greta treniruočių vyksta sportinės varžybos, bėgamas krosas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.