Naujojoje gatvėje mažinamas leistinas greitis

Neseniai posėdžiavusi Alytaus saugaus eismo komisija visais balsais nusprendė sumažinti leistiną greitį Naujosios gatvės ruože nuo Gulbynės ežerėlio iki miesto riboženklio. Dabar šioje vietoje leistinas greitis – 70 kilometrų per valandą.

Žuvo du žmonės

Kaip vakar „Alytaus naujienoms” sakė miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Miesto ūkio skyriaus vedėjas Algimantas Tarasevičius, Saugaus eismo komisija taip nusprendė todėl, kad šiemet minėtame gatvės ruože eismo įvykiuose jau žuvo du žmonės.
Ištyrus avarijas paaiškėjo, kad jų kaltininkai viršijo leistiną greitį, lenkė net kelis priekyje važiuojančius automobilius.
Ne paslaptis, jog daugelis vairuotojų greitį viršija 10-15 kilometrų per valandą ir viliasi, kad eismo priežiūros pareigūnai už tokį Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą jų nenubaus.
Pasak A.Tarasevičiaus, kai tik bus nuimtas ženklas, leidžiantis motorinėms transporto priemonėms Naująja gatve nuo Gulbynės iki miesto ribos važiuoti 70 kilometrų per valandą greičiu, kaip ir reikalauja KET, riedėsime 50 kilometrų per valandą greičiu. Beje, per pirmąjį praėjusių metų pusmetį Alytuje eismo įvykių aukų pavyko išvengti.
Likiškėlių gatvėje, Kauno gatvės ruože nuo sankryžų su Tvirtovės ir Antano Juozapavičiaus gatvėmis, Santaikos gatvės dalyje nuo sankirtos su Likiškėlių gatve iki miesto riboženklio ir toliau bus leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 70 kilometrų per valandą greičiu.

Įvažos į kiemus piktina vairuotojus

Pasidomėjus, kokių prevencinių eismo saugumo priemonių ėmėsi ar ketina imtis miesto savivaldybės administracija, A.Tarasevičius sakė, kad jau baigtos ženklinti asfaltuotos miesto gatvės, kurių ilgis – per 70 kilometrų. Tai mokesčių mokėtojams kainavo 97 tūkstančius litų. Kai kurios pėsčiųjų perėjos pažymėtos plastiko juostomis.
Anot vedėjo, jų garantijos laikas dvigubai ilgesnis. Nauja asfalto danga užlieta Volungės gatvė ir dalis Jaunimo gatvės. Numatoma asfalto danga padengti dalį Gamyklos gatvės (tarp Varėnos ir Daugų gatvių – G.V.). Bendrovė „Alkesta” jau pradėjo rekonstruoti Draugystės gatvę.
Alytaus vairuotojus seniai piktina duobėtos įvažos į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus. Kaip sakė A.Tarasevičius, šiuo metu asfaltuojamas betoninis įvažos kelias į 16, 18, 32 ir kitų Likiškėlių gatvės namų kiemus. Vėliau bus remontuojamos kai kurios įvažos į Dainavos mikrorajono namų kiemus.

Gediminas Vaitekūnas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.