Be medalių

Lietuvos dviračių sporto rinktinė pasaulio čempionate apdovanojimų neiškovojo

Zalcburge (Austrija) įvykusiame pasaulio dviračių sporto plento čempionate Lietuvos rinktinė liko be apdovanojimų.

Toli nuo lyderių

Didžiausios viltys buvo siejamos su moterų elito grupinėmis lenktynėmis, tačiau 132,6 km greičiausiai nuvažiavo ne lietuvės, o Olandijos, Vokietijos ir Velso sportininkės.

Diana Žiliūtė finišavo 25-a, Edita Pučinskaitė – 31-a. Abi mūsiškės 2 minutes ir 7 sekundes pralaimėjo aukso medalį iškovojusiai devyniolikmetei olandei Marijanai Vos (3 val. 20 min. 26 sek.). Sidabro medalis įteiktas vokietei Triksei Vorak, bronzos – velsietei Nikolei Kuk.

Daiva Tušlaitė tenkinosi 46 vieta, Rasa Polikevičiūtė – 48, o Zita Urbonaitė liko 59-a. Jos nuo čempionės atsiliko 5 min. 55 sek. Urtė Juodvalkytė, kaip ir dar 40 dviratininkių, distancijos nebaigė.

Lietuvos sportininkėms nepasisekė ir asmeninėse lenktynėse laikui: E.Pučinskaitė užėmė 23-ią vietą, o pasaulio čempionato debiutantė U.Juodvalkytė liko 35-a tarp 37 finišavusių atlečių.

Du vaikinai – dvyliktukuose

Nuotaiką šiek tiek praskaidrino jaunieji (iki 23 metų) dviratininkai Ignatas Konovalovas ir Andrius Buividas.

I.Konovalovas išmėgino jėgas asmeninėse varžybose laikui. Jis 39,54 km lenktynėse 1 minutę 41,11 sekundės pralaimėjo nugalėtojui belgui Dominikui Kornui ir užėmė 12-ąją vietą. Dėl medalių varžėsi 60 dviratininkų.

177,2 km grupinėse lenktynėse 12-as finišavo A.Buividas, o I.Konovalovas tarp 132 varžybas baigusių sportininkų liko 56-as.

Abu Lietuvos atstovai po 5 sekundes pralaimėjo pasaulio čempionu tapusiam vokiečiui Geraldui Ciolekui. Nugalėtojo laikas – 4 valandos ir 50 sekundžių. Antrąją vietą užėmė prancūzas Romenas Feilas, trečiąją – rusas Aleksandras Chatuncevas.

Tarp 33 distancijos nebaigusių dviratininkų buvo trečiasis Lietuvos atstovas Romas Sinicinas.

Triumfavo italas

Vakar vyrų elito 265,2 km grupinėse lenktynėse jėgas išmėgino tik vienas mūsų šalies sportininkas – Dainius Kairelis. Jis tarp 116 finišavusių dviratininkų užėmė 64 vietą.

Triumfavo olimpinis čempionas italas Paolas Betinis, trasoje užtrukęs 6 valandas 15 minučių 36 sekundes ir tik prieš pat finišą aplenkęs vokietį Eriką Cabelį. Trečiąją vietą užėmė ispanas Alechandras Valverdė Belmontė.

D.Kairelis nuo nugalėtojo atsiliko beveik dvi minutes (1 min. 53 sek.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .