Rekordo šturmas atidėtas

Po Vilniuje pasibaigusio Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionato Lietuvos rekordas, priklausantis Stefanijai Statkuvienei (32 min. 37 sek.), liko nepagerintas. Geriausia Lietuvos ilgų nuotolių bėgikė Živilė Balčiūnaitė jo nepagerino, nors prieš varžybas žadėjo tai padaryti.

Balčiūnaitė šeštadienį distanciją įveikė per 33,53 minutės ir tarp moterų iškovojo pirmąją vietą. Antrąją bei trečiąją vietas užėmė dvi Šiaulių bėgikės – Rasa Drazdauskaitė (36,18) ir Remalda Kergytė (37,28). Lietuvos čempiono titulas atiteko vilniečiui Vitalijui Gorlukovičiui (30,47), aplenkusiam šiauliečius Marių Diliūną (30,51) bei Dainių Šaučikovą (31,41). Šiuos šalies pirmenybių prizininkus aplenkė pirmas finišavęs Estijos bėgikas Pavelas Loskutovas (30,14).

Balčiūnaitė prisipažino jau prieš varžybas supratusi, kad Lietuvos rekordo nėra ko tikėtis. „Aš jaučiu viską, žinau, kada rekordas bus, o kada – ne. Yra daug niuansų. Čia buvo treniruotė, nelabai vykusi, bet treniruotė“, – teigė bėgikė.

Jai Lietuvos čempionatas buvo tik pasirengimo etapas spalio 10 dieną vyksiančiam pasaulio čempionatui Vengrijoje. „Žinome, kokios yra klaidos, bandysime jas taisyti, – sakė Balčiūnaitė. – Tam ir yra kontrolinės varžybos, kad pamatytume, ko trūksta“.

Per Debrecene vyksiančias pirmenybes lietuvaitė tikisi pasirodyti kuo geriau. „Noriu šalies rekordo, ir olimpinį normatyvą reikia įvykdyti. Būtų gražu patekti į geriausiųjų ketvertą, bet kaip bus – neaišku“, – planus dėstė sportininkė.

Į bėgikų varžybas rengėjai žiūrovus stengėsi privilioti galimybe nemokamai per specialų 100 metrų bėgimą pasivaišinti alumi ir cepelinais, bet čempionatas žiūrovų gausa nenustebino. „Džiaugiamės, kai susirenka ir tiek žiūrovų. Šį kartą buvo apie pusantro šimto. Pirmam kartui gal ir neblogai. Yra daug taisytinų dalykų, į juos turime atsižvelgti. Svarbiausia, išnyko bėgimo tradicijos, – apgailestavo Sausaitis. – Dabar pajėgių ilgų nuotolių bėgikų, išskyrus Živilę, neturime“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.