Lietuvės įtikinamai atkeršijo ispanėms

„Kokiu skirtumu laimėjome?“ – nepaliaudama spaudyti mobiliojo telefono mygtukų paklausė Sandra Valužytė.

„Devyniais taškais“, – iš skirtingų pusių pasigirdo keli atsakymai.

Nors Lietuvoje tik aušo penktadienio rytas, S.Valužytei būtinai reikėjo pasidalyti džiugia naujiena su artimiausiais bičiuliais.

Pasaulio čempionato pusfinalyje dėl 5-8 vietų San Paulo „Ibirapuera Arena“ mūsų šalies krepšininkėms užvakar pavyko padaryti tai, kuo prieš mačą mažai kas tikėjo, – jos 80:71 nugalėjo ispanes.

„Netiesa, kad pergale tikėjome tik mes, – paprieštaravo S.Valužytė. – Prieš dvikovą kalbėjausi su Irute, ji sakė: jaučiu, kad jūs laimėsite“.

Buvusi Lietuvos rinktinės vidurio puolėja Irena Baranauskaitė laukiasi kūdikio, bet nuolat bendrauja su buvusiomis komandos draugėmis ir domisi jų rezultatais planetos pirmenybėse.

Taikėsi į medalius

Vis dėlto Lietuvos rinktinės pergalė prieš Ispaniją užvakar tapo maloniu netikėtumu.

Pirmiausia dėl to, kad kartą su ispanėmis lietuvės jau žaidė susitikusios ir pasaulio pirmenybių antrojo etapo E grupėje pralaimėjo 55:75.

Šis skirtumas realiai atspindi komandų jėgų skirtumą.

Puikiai subalansuota ir visose pozicijose pajėgių žaidėjų turinti Ispanijos ekipa buvo nusitaikiusi į pasaulio čempionato medalius.

Tačiau kelią jų link ketvirtfinalyje trečiadienį paskutinėmis sekundėmis ispanėms užtvėrė Rusija, laimėjusi 60:56.

Aukščiau nei vyrų rinktinė

Tuo tarpu lietuvių galimybėmis prasimušti į ketvirtfinalį buvo labai abejojama.

„Nugalėkite bent Senegalą“, – į čempionatą diena pavėlavusios ir dėl to nežaidusios pirmųjų B grupės rungtynių su australėmis mūsų šalies ekipos paprašė Brazilijoje pasaulio pirmenybes stebintis Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Saulius Samulevičius.

Tačiau lietuvės Brazilijoje padarė gerokai daugiau – įveikusios ispanes, užsitikrino mažiausiai šeštąją pasaulio čempionato vietą ir aplenkė mūsų šalies vyrus.

Šįmet Japonijoje vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai liko septinti.

Paskutinė moterų rinktinės dvikova pasaulio pirmenybėse Brazilijoje dėl penktosios vietos su Prancūzijos rinktine prasidėjo vakar, mūsų šalyje iki vidurnakčio likus pusvalandžiui.

Per šias rungtynes lietuvių jau neslėgė atsakomybė, nes jos buvo pakartojusios geriausią mūsų šalies rinktinės rezultatą pasaulio čempionate.

Šeštąją vietą Lietuvos krepšininkės užėmė 1998-aisiais Vokietijoje.

Prieš ketverius metus Kinijoje vykusiose planetos pirmenybėse lietuvės buvo 11-tos.

Atsakomybė neprislėgė

„Net bijau žiūrėti, kiek klaidų vėl padariau. Nė vienos? Negali būti! – po užvakarykščių rungtynių žvilgtelėjusi į protokolą negalėjo atsistebėti S.Valužytė, kuri čempionate klysta gana dažnai. – Buvau tarp daugiausia kamuolių perimančių čempionato krepšininkių? Nesąmonė! Tikrai? Na, po šiandien nebebūsiu“.

Lietuvos rinktinės 24 metų gynėjai užvakar buvo užkrauta didžiausia atsakomybė.

176 cm ūgio krepšininkė pirmosiomis minutėmis prižiūrėjo Ispanijos rinktinės variklį Amayą Valdemoro.

Ši taktika pasiteisino – 182 cm ūgio ispanė strigo geležiniuose S.Valužytės gniaužtuose, ėmė nervintis ir, pirmajame kėlinyje nepelniusi nė taško, jį baigė ant suolo.

Paskutinėmis minutėmis užvakar S.Valužytei Lietuvos rinktinės treneris Algirdas Paulauskas skyrė dar vieną svarbią užduotį – įžaidinėti kamuolį ir pačiai kuo ilgiau jį kontroliuoti.

Būtent S.Valužytė baudų metimais pelnė paskutinius 4 lietuvių taškus, kai, siekdamos išvengti nesėkmės, ispanės griebėsi sąmoningų pražangų taktikos.

Lietuvos rinktinės gynėjai nesudrebėjo ranka, nors S.Valužytė prisipažino: „Net miegodama jaučiu, kaip skauda pirštų sąnarius. Esu taip pavargusi, kad mano kūne nebėra vietos, kurios neskaudėtų“.

Laimėjo kovą dėl kamuolio

Mūsų šalies ekipai užvakar nereikėjo Fortūnos pagalbos.

Kelią į pergalę lietuvės nusitiesė pačios, žaisdamos apgalvotai, atidžiai ir pasiaukojamai.

Net neturėdamos pajėgių vidurio puolėjų, Lietuvos krepšininkės smarkiai pranoko varžoves kovodamos dėl kamuolio (47:33), taip patvirtindamos nerašytą taisyklę, kad laimėtos grumtynės po „lenta“ gali tapti pergalės raktu.

Nors ispanės mėtė taikliau, lietuvės turėjo daugiau progų atakuoti.

Diktavo varžovėms savo valią

Jau pirmosiomis minutėmis užvakar tapo aišku, kad susitiko viena kitos vertos komandos.

Nors beveik visą dvikovą mūsų šalies krepšininkės varžovėms primetinėjo savo valią (18:13 – 12-ąją min.; 49:41 – 29-ąją min.; 64:59 – 38-ąją min.), Ispanijos rinktinė nenuleisdavo rankų ir vis lygindavo (30:30 – 20-ąją min.; 51:51 – 33-iąją min.) arba švelnindavo rezultatą. Po tuščio pirmojo kėlinio įsižaidė A.Valdemoro, kuri iš viso surinko 28 taškus. Tačiau Ispanijos rinktinės lyderei trūko komandos draugių pagalbos.

Tuo tarpu Lietuvos ekipa, sumaniai įžaidinėdama kamuolį, ispanių gynyboje vis rasdavo spragų.

Nors visas rungtynes didžiausias krūvis vėl teko penkioms krepšininkėms, lietuvės rado jėgų atlaikyti varžovių spaudimą pabaigoje.

Nuo 25-osios min. su keturiomis pražangomis žaidusi naudingiausia užvakarykštės dvikovos krepšininkė Jurgita Štreimikytė likus 43,4 sek. iki pabaigos įkalė vieną svarbiausių vinių į ispanių karstą – pataikė dvitaškį bei baudą ir padidino pranašumą iki 76:67.

Guodė ispanių lyderę

Lietuvos krepšininkių treneris A.Paulauskas visas rungtynes užvakar buvo neįprastai ramus – nervingais žingsniais nematavo aikštės pakraščio, kaip įpratęs, nešokinėjo nuo suolo ir net pernelyg nešūkavo.

„Kai komanda viską gerai daro, nėra ko kištis“, – po rungtynių skubiai traukdamas cigaretę šypsojosi treneris.

A.Paulauskas net pareiškė užuojautą po dvikovos iš nevilties lyg žemė pajuodusiai A.Valdemoro.

Ispanijos rinktinės lyderė parėmusi galvą mąstė, ko pristigo pergalei, ir ilgai ieškojo žodžių nesėkmei paaiškinti: „Tiesiog lietuvės buvo labiau pailsėjusios, nes ketvirtfinalyje žaidė rungtynes su amerikietėmis ir neturėdamos jokių galimybių laimėti pernelyg nesiardė.

Tuo tarpu mes ketvirtfinalyje tik paskutinėmis sekundėmis pralaimėjome rusėms ir išeikvojome pernelyg daug jėgų.

Jų šiandien ir pristigo“.

Iš rungtynių protokolo

Ispanija – Lietuva 71:80 (11:12, 19:18, 14:19, 27:31). Ispanijai taškų pelnė: A.Valdemoro 28 (7/13 dvitaškių, 2/9 tritaškių, 8/8 baudų, 6 atkovoti kamuoliai), A.Montanana 13 (7 atkovoti kamuoliai), M.Fernandez 12, L.Palau 6, E.Montesdeoca 4, N.Martinez ir L.Pascua po 3, P.Segui 2 (E.Aguilar); Lietuvai: J.Štreimikytė 23 (14 atkovotų kamuolių), S.Valužytė 17 (7 atkovoti kamuoliai), L.Brazdeikytė 16 (9 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), A.Čiūdarienė 10 (6 atkovoti kamuoliai), D.Razmaitė 6 (6 atkovoti kamuoliai), A.Bimbaitė 5, R.Valentienė 3. Taiklumas: 19/40 (48 proc.) ir 25/53 (47) dvitaškių, 5/21 (24) ir 2/14 (14) tritaškių, 18/23 (78) ir 24/34 (71) baudų. Atkovota kamuolių 33 ir 47, perimta 4 ir 5, klaidų 10 ir 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.