Svarbiose rungtynėse – blankios lygiosios

Trečiadienį Lietuvos nacionalinės futbolo klubų asociacijos (NFKA) A lygos čempionate prasidėjo IV ratas – buvo sužaistos penkerios XXVIII turo rungtynės. „Atlanto” futbolininkai namie susitiko su Vilniaus „Vėtra”.

ATLANTAS – VĖTRA 0:0

2006 m. rugsėjo 20 d. Klaipėdos miesto centrinis stadionas. 400 žiūrovų. Teisėjai: G. Mažeika, D. Vilutis, S. Dirda (visi iš Kauno).

„Atlantas”: L. Valius, R. Žvingilas (50 min. įspėtas), E. Žukauskas, I. Begičius (35 min. įspėtas), D. Ramonas (90 min. įspėtas), E. Lukoševičius (nuo 36 min. – M. Šoblinskas, nuo 88 min. – M. Grigaitis), D. Žutautas (28 min. įspėtas), M. Morozovas, D. Navikas, D. Vraneševičius, D. Žernys (kapitonas, nuo 73 min. – M. Karalius).

„Vėtra”: V. Žutautas, Ž. Žudys, J. Raliukonis (kapitonas), P. Barmošas, N. Sasnauskas (81 min. įspėtas), A. Preikšaitis, D. Šernas (nuo 70 min. – Š. Litvinas), R. Vėževičius (26 min. įspėtas, nuo 44 min. – G. Lovčevas), D. Milošeskis (46 min. įspėtas), E. Juška (43 min. įspėtas, nuo 83 min. – R. Karčemarskas), M. Azizis.

Šios rungtynės buvo svarbios abiem klubams. Mat jie yra vieni iš pagrindinių pretendentų iškovoti bronzos, o galbūt ir sidabro medalius.

Abi komandos prieš tai vykusio turo rungtynes sužaidė nesėkmingai. Žinia, „Atlantas” namie 1:2 pralaimėjo „Vilniui”, o „Vėtra” tik per teisėjo pridėtą laiką pabėgo nuo pralaimėjimo (1:1) per susitikimą su kita savo miesto komanda „Žalgiriu”. Negana to, „Vėtros” atakų lyderis S. Kuznecovas, per tas rungtynes išlyginęs rezultatą, gavo traumą ir į Klaipėdą užvakar atvykti negalėjo. Turėjo problemų dėl žaidėjų prieš trečiadienio rungtynes ir „Atlantas” – dėl geltonų kortelių pertekliaus negalėjo rungtyniauti A. Gedgaudas.

Rungtynių svarba kaustė žaidėjų veiksmus. Ypač tai buvo matyti pirmame kėlinyje. Futbolininkams labiausiai rūpėjo savo vartų saugumas, todėl per pirmąsias 45 minutes žiūrovai nuobodžiavo. Nei viena, nei kita komanda iki pertraukos nesukūrė progų įvarčiams.

Antrame kėlinyje „Vėtros” futbolininkai, matydami, kad atlantiečiai puolime žaidžia nekūrybingai, suaktyvino savo veiksmus. Jei svečiai būtų sužaidę bent kiek išradingiau, jie galėjo į namus išsivežti ir pergalę. Pavojingai atakavo M. Azizis (55 min.) ir D. Šernas (64 min.), tačiau šiose situacijose patikimai sužaidė „Atlanto” vartininkas L. Valius. Na, o rungtynių pabaigoje iš patogios padėties virš vartų smūgiavo R. Karčemarskas.

Todėl po rungtynių „Vėtros” vyriausiasis treneris A. Tarchanovas nedviprasmiškai pasakė: „Mano komanda šiandien prarado du taškus”.

„Atlanto” klubo vadovas V. Lekevičius po susitikimo sakė: „Lygiosios mums yra geras rezultatas. Neleidome „Vėtrai” atitrūkti ir patys į turnyrinę lentelę įsirašėme tašką. Kova dėl medalių tęsiasi”.

Kitų trečiadienio rungtynių rezultatai:

„Šiauliai” – „FBK Kaunas” 3:0 (3:0). Įvarčiai: 4 min. I. Galiūza – 1:0, 9 ir 15 min. – A. Šidlauskas – 3:0.

Kėdainių „Nevėžis” – Panevėžio „Ekranas” 3:6 (1:4). Įvarčiai: 7 ir 24 min. M. Savėnas – 0:2, 27 min. S. Pogrebanas – 0:3, 38 min. V. Kavaliauskas – 0:4, 39 min. V. Stankevičius – 1:4, 65 min. M. Činikas – 2:4, 83 min. P. Lukšys – 2:5, 90 min. V. Šlekys – 2:6, 90 min. V. Stankevičius – 3:6.

Vilniaus „Žalgiris” – Marijampolės „Sūduva” 0:0.

„Šilutė” – „Vilnius” 1:3 (1:1). Įvarčiai: 29 min. M. Grigalevičius – 1: 0, 40 min. V. Lukša – 1:1, 68 min. J. Paulinho – 1:2, 90 min. A. Laurišas – 1:3.

Rytoj rungtynėmis Kaune tarp vietos „FBK Kaunas” ir „Atlanto” komandų prasidės XXIX turo kovos. Kitos ketverios šio turo rungtynės vyks sekmadienį. Susitiks: „Nevėžis” – „Šiauliai”, „Ekranas” – „Žalgiris”, „Sūduva” – „Šilutė”, „Vėtra” – „Vilnius”. Visų rungtynių pradžia 16 valandą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .