„Eesti Energia” jau rengiasi naujam mūšiui dėl RST

Valstybinė Estijos energetikos bendrovė „Eesti Energia” dar kartą bandys laimę privatizuojant Rytų skirstomuosius tinklus (RST), jei Lietuvos Vyriausybė juos nuspręstų parduoti.

„Eesti Energia” teisės departamento vadovas Harri Mikkas, kuris gruodį pradės eiti ir valdybos nario pareigas, teigė, kad bendrovė tikriausiai dalyvaus RST privatizavime, jei jis bus paskelbtas, rašo dienraštis „Lietuvos rytas”.

„Tikimės, kad šį kartą konkursas ir jo sąlygos bus skaidrūs. Taip pat tikimės, kad nė vienas konkurso dalyvis nebus išskirtas iš kitų ir kiekvienas pretendentas galės vienodomis sąlygomis dalyvauti konkurse”, – sakė H. Mikkas.

Ūkio ministras Vytas Navickas yra sakęs, kad bus rengiama RST privatizavimo galimybių studija. Nuo šios studijos rezultatų priklausys ir Vyriausybės apsisprendimas.

Pasak Ūkio ministerijos sekretoriaus Aniceto Ignoto, studijos rengimo konkursas turėtų būti paskelbtas per savaitę. Dar šiemet bus aiškios preliminarios jos išvados.

Vyriausybė RST privatizavimą buvo paskelbusi dar 2003 metais. Tačiau tada įmonė taip ir liko neparduota. Vienintelei konkurso dalyviui keliamus reikalavimus atitikusiai „Eesti Energia” Lietuvos valdžia nusprendė tinklų neparduoti.

Be estų, Lietuvos įmonės akcijų norėjo įsigyti ir Vokietijos koncernas E.ON, bet lemiamu metu vokiečiai nutarė konkurse nebedalyvauti.

Iš naujo bandant privatizuoti RST taip pat laukiama Lietuvos investuotojų, Lenkijos energetikos įmonių ir minėtojo E.ON.

Kaip „JT Naujienoms” jau skelbė, naujas verslo žurnalas „Versus” tarp galimų potencialių RST pirkėjų savo straipsnyje minėjo taip pat Vokietijos koncerną „E.ON Energie AG”, bendroves „Vilniaus prekyba”, „Hermis Capital”, koncerną „MG Baltic”, užsienio kompaniją „Latvenergo”. Neabejojama, kad galimybę dalyvauti RST privatizacijoje būtinai išnaudos Rusijos bendrovės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.