Gaisrui gesinti kaimynas gailėjo vandens ir pievos

Tikra lietuviška istorija – dega kluonas, o kaimynas ne tik nepadeda gesinti gaisro, bet ir trukdo ugniagesių automobiliams privažiuoti prie ežero pasisemti vandens. Esą jie veją suniokos!

Buvęs Lazdijų rajono žemės ūkio valdybos viršininkas Antanas Taletavičius ir šiandien jaučiasi teisus. Įpratęs vadovauti pensininkas įsitikinęs: Šlavanto ežero pakrantė ugniagesių automobiliams – ne vieta. Nors ir dega kaimyno kluonas, trūksta vandens – rašo dienraštis L.T.

A.Taletavičius prieš kelias dienas ne tik nepadėjo gesinti gaisro. Jis plūdo ugniagesius, kuriems dėl to teko gaišti brangų laiką. O A.Taletavičiaus kaimynas taip pat neskubėjo pagelbėti padegėliui. Jis mobiliuoju telefonu puolė fotografuoti pakrantėje stovinčių gaisrininkų mašinų.

Kai Čivonyse (Lazdijų r.) užsiliepsnojo Vido Matulevičiaus medinis kluonas, jo gesinti atskubėjo trys ugniagesių automobiliai iš Avižienių, Veisiejų ir Lazdijų.

Ugnis jau buvo spėjusi smarkiai įsiplieksti. Supratę, kad po lietaus pažliugusiais artimiausiais keliais prie ežero neprivažiuos, ugniagesiai pasuko į sodininkų bendriją „Miškininkas”. Ten, kur gyvena A.Taletavičius. Išvydęs prie kranto artėjančius automobilius, iššokęs A.Taletavičius gaisrininkų elgesį palygino su arabų. Po to pareigūnai išgirdo, kad jie yra „svoločiai” ir niekšai. Netrūko ir riebesnių keiksmažodžių.

Prasiyrę pro keiksmų laviną ugniagesiai vandens iš Šlavanto ežero vis dėlto pasisėmė. Tačiau V.Matulevičiaus kluono neišsaugojo. Jis sudegė.

Ko A.Taletavičių taip užrūstino ugniagesiai? Nuvedęs prie ežero pensininkas parodė automobilių paliktas vėžes prižiūrimoje vejoje. Tai gaisrininkų darbas. A.Taletavičiui nusispjauti, kad jie skubėjo gelbėti kluono. Buvusio viršininko nuomone, gaisrininkai galėjo pasaugoti jo ir kaimynų taip puoselėjamą pakrantę.

Kitokios nuomonės Lazdijų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Deivydas Neverdauskas. Už trukdymą pareigūnams atlikti pareigas jis A.Taletavičių žada nubausti bauda, siekiančia 250–500 litų. Tačiau A.Taletavičiaus rasti namuose jam vis nepavyksta, nors pas jį inspektorius jau lankėsi ir su policijos pareigūnais.

„Anksčiau kaime buvo įprasta – jei kaimynui bėda, bėga ir padeda kas kiek gali. Nesvarbu, koks žmogus pakliuvo į nelaimę. O dabar kaimynai ne tik nepadeda gesinti gaisro. Vienas grasina vandens neduoti, kitas ugniagesių automobilius fotografuoja”, – piktinosi D.Neverdauskas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Gaisrui gesinti kaimynas gailėjo vandens ir pievos"

  1. stasys

    tas debilas turetu sumoketi nuostolius ir dar reiktu jam po to galva sutrupinti.

  2. ted

    musu mentalitetas…..sildomes kol kaimynas dega…… 😛

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.