Po ligos viltį dalija kitiems

Jauna klaipėdietė, prieš beveik dešimtmetį įveikusi kraujo vėžį, nesistengia pamiršti praeities.

Ji įsitikinusi, jog turi ypatingą misiją – suteikti viltį sergantiems šiandien. Nors nelengva, moteris sako tapusi jų vilties veidu – eina pas ligonius ir liudija, kad po sunkios kovos ateina pergalės metas.

Tapo simboliu

34 metų Dalia Bielskytė Klaipėdoje ir aplinkiniuose miesteliuose yra tapusi savotišku sunkios ligos, kovos su ja ir pasveikimo simboliu. Ir ne todėl, kad būtų išskirtinė ar vienintelė, pasveikusi nuo šios sunkios ligos.

Ji tiesiog yra viena iš tų, kuri daug kam jaučiasi dėkinga už savo šiandieną ir mano, kad buvę ir esantys ligoniai gali daug padėti vieni kitiems ir medikams. D.Bielskytei pasisekė prieš dešimtmetį. Šiandien medicinoje įmanoma dar daugiau. Tik reikia, kad valdžia skirtų daugiau pinigų šiuolaikiškiems vaistams ir gydymo būdams.

Kamavo nuovargis

Ūmia leukemija D.Bielskytė susirgo būdama 25 metų. Šiandien ji prisimena, jog liga pradėjo reikštis baisiu nuovargiu. Kas rytą būdavo sunku ne tik keltis, bet ir kažką veikti, eiti. Auginusi dvi dar mažametes dukrytes moteris sakė įtarinėjusi save baisia nuodėme – tingėjimu. D.Bielskytė manė, jog tada Dievas jai panosėje užaugino didžiulį skaudulį, dėl kurio jau reikėjo kreiptis į gydytoją. Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog jaunai moteriai – ūmi mieloblastinė leukemija.

Tuomet neseniai įsikūrusiame Jūrininkų ligoninės Hematologijos skyriuje prasidėjo intensyvus gydymas cheminiais preparatais, tačiau ilgainiui paaiškėjo, jog visiško pasveikimo galima tikėtis tik persodinus kaulų čiulpus.

Gydėsi kelerius metus

Lietuvoje dar nebuvo atliekamos kaulų čiulpų persodinimo operacijos, tad D.Bielskytė buvo pirmoji pacientė iš Lietuvos, kuriai čiulpų transplantacija atlikta Lenkijoje, Katovicuose. Moteriai stebuklingai tiko jos vienintelės sesers kaulų čiulpai.

D.Bielskytė sakė, jog intensyvus vėžio gydymas truko 9 mėnesius. Pasyvus gydymas užsitęsė dar ketvertą metų: nuolatiniai apsilankymai pas gydytojus, kraujo patikros, vaistai.

Veikli moteris neslėpė, jog visiškai sugrįžti į gyvenimą ir visuomenę jai pavyko tik prieš porą metų. Iki tol jai buvę per sunku.

„Po ligos lieki pakankamai trapus, silpnas, pažeidžiamas ir prarandi socialinius įgūdžius“, – išgyvenimais dalijosi moteris, pastaruosius porą metų sėkmingai dirbanti projektų vadove Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriuje.

Skausmo nebeprisimena

Prieš metus D.Bielskytė įkūrė Onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ Klaipėdos skyrių, kuriame stengiasi suteikti pagalbą tiems, kurie kraujo ligomis serga šiandien, jų artimiesiems ir medikams.

„Todėl, kad man taip pasisekė, kad man buvo padaryta tiek gero, stengiuosi kiek galėdama padėti kitiems“, – į nuostabą, argi jai nesinori kuo greičiau pamiršti išgyvento košmaro, atsako D.Bielskytė.

Griežtai pozityvaus mąstymo propaguotoja įsitikinusi, jog neigiamas emocijas reikia pamiršti, ir atvirauja, jog galėtų parašyti knygą „Gražiausi to laiko, kai sirgau vėžiu, prisiminimai“.

„Prisimenu daugybę nuostabių dalykų, istorijų, susitikimų su žmonėmis, nuostabaus elgesio pavyzdžių. Neprisimenu nei tuomet kausčiusios baimės, nei skausmo, nei nežinios. Atminty liko tik geri dalykai“, – pasakojo D.Bielskytė.

Gydymo galimybės gerėja

Ilgametis Jūrininkų ligoninės Hematologijos skyriaus vadovas Romualdas Jurgutis sakė, jog buvusi jo pacientė Dalia iš tiesų gali liudyti apie daugybę stebuklų.

Per dešimtmetį gydant kraujo ligas daug kas pasikeitė. Tuomet mūsų šalyje buvo registruota ir centralizuotai kraujo ligoms gydyti buvo perkama 30 pavadinimų medikamentai, šiandien jų skaičius išaugo dvigubai.

Kaulo čiulpų transplantacijoms pacientų nebereikia siųsti į užsienį. Jos atliekamos ir mūsų šalyje, o donoro jau galima ieškoti pasauliniame kaulų čiulpų donorų banke.

Prieš dešimtmetį žmonės labiau slėpė sergantys kraujo ligomis ir neturėjo galimybių bendrauti.

Dabar Jūrininkų ligoninės Hematologijos skyriaus medikai gali pasiūlyti ne tik medicininę, bet ir moralinę paramą – padėti ligoniams susisiekti su Onkohematologinių ligonių bendrijos nariais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Po ligos viltį dalija kitiems"

  1. Rita

    Be galo buvo malonu skaityti apie dar vieną pergalę prieš baisią ligą. Ypatingai džiugu, kad Dalia „griežtai pozityvaus mąstymo propaguotoja“.Aš taip pat viena iš jų, todėl žinau, kad šitoks mąstymas daro stebuklus. Jeigu Lietuvoje būtų bent 70% tokių žmonių, gyvenimas keistųsi iš pagrindų.Dalia, pavydžiu tiems, kurie gali su tavimi bendrauti.Stiprios sveikatos ir Dievo palaimos Tau ir visiems, su kuriais Tau tenka susitikti.

  2. Gražina Ciukšienė

    Maloniai prašau Jūsų surasti man Dalia Bielskytę, kuri nugalėjo kraujo vėžį. Prašau pagalbos.nes ir mano dukra 26 metų serga.Laukiu atsakymo.

  3. to p. Gražina

    Pamėginkite su ja susisiekti elektroniniu paštu daliauskas@gmail.com.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.