Kompanija VIA pradėjo tiekti x86 šeimos procesorius, gaminamus laikantis ekologiško skaičiavimo iniciatyvos („Clean Computing Initiative”) normų. Šia iniciatyva siekiama sumažinti technikos daromą neigiamą įtaką mūsų planetos aplinkai.
VIA siūlomi 1,5 ir 1,8 GHz dažnio C7-D procesoriai montuojami 21×21 mm matmenų korpusuose, pagamintuose pagal žalingų aplinkai medžiagų ribojimo (RoHS) reikalavimus. Kompanijos teigimu, C7-D yra pirmasis „anglies neišskiriantis” („carbon-free”) asmeninių kompiuterių procesorius, kurio energijos poreikiams patenkinti išskiriamas anglies dioksido kiekis bus kompensuotas miškų atauginimu, energijos taupymu ir pan.
Kurdama šį procesorių, VIA bendradarbiavo su Jungtinės Karalystės „Carbon Footprint” organizacija, užsiimančia namų apyvokos daiktų bei žmogaus elgsenos ypatumų poveikiui į atmosferą išmetamam anglies dioksido kiekiui tirti. VIA žada bendradarbiauti su partneriais, kad būtų gaminami, sertifikuojami ir skatinami naudoti ekologiški kompiuteriai bei jų komponentai.
1,8 GHz dažniu dirbančio C7-D procesoriaus skleidžiamas šiluminis galingumas (THD) siekia 20 W. Tačiau tai yra galingiausias C7 procesorių šeimos atstovas, o ypač mažo voltažo nešiojamiesiems kompiuteriams skirtas ULV C7-M, dirbdamas 1,5 GHz dažniu, išskiria vos 7,5 W energijos. Esant tokiam šiluminiam galingumui, kompiuteryje galima įrengti pasyvų aušintuvą ir toiu būdu sutaupyti dar daugiau energijos.
Palyginti su „Intel” ir AMD x86 šeimos procesoriais, C7-D energiją naudoja labai šykščiai. Norėdama pademonstruoti savo procesoriaus pranašumą, VIA sugalvojo naują jų vertinimo testą – „TreeMark”. Remiantis VIA pagrįsta metodologija, galima apskaičiuoti, kiek reikės medžių, kad jie sunaudotų visą anglies dioksidą, išmestą į atmosferą generuojant energijos kiekį, reikalingą tam, kad procesorius galėtų dirbti numatomą eksploatacijos laiką.
Pagal šį testą, kiekvieno VIA C7-D procesoriaus padarytai žalai kompensuoti reikėtų viso labo keturių medžių, „AMD Athlon 64” – 21, o „Intel Pentium D” – net 31. VIA taip pat pabrėžia ir kitus šio procesoriaus privalumus: mažesnį kaitimą ir tylesnį įrangos darbą bei geresnį suderinamumą su mažo galingumo maitinimo šaltiniais, pavyzdžiui, saulės baterijomis. Procesoriaus korpusas gaminamas laikantis kenksmingų aplinkai medžiagų ribojimo (RoHS) reikalavimų, neseniai įsigaliojusių Europos Sąjungoje.
Efektyviai naudojančius energiją procesorius VIA gamina jau senokai, tačiau pastaruoju metu šios iniciatyvos ėmėsi ir rinkoje dominuojančios AMD bei „Intel” kompanijos. Šiemet vykusioje „Intel Developer Forum” konferencijoje „Intel” vadovas Paulas Otellini pabrėžė, kad efektyvus energijos naudojimas yra prioritetinis kompanijos tikslas. Jo žodžiais, ateityje pasirodysiantys procesoriai bus iki 10 kartų efektyvesni.
Tuo tarpu AMD jau siūlo energetiškai efektyvius („energy efficient”) procesorius, kurie sunaudoja 65 vietoj įprastų 85 W energijos. Kompanija taip pat siūlo mažų matmenų energetiškai efektyvius („energy efficient, small form factor”) procesorius, kurie sunaudoja tik 35 W energijos. Deja, šiuo metu tai yra tik vieno branduolio „Sempron” procesoriai. Dviejų branduolių „Athlon64 X2 3800+”, sunaudojantis 35 W, turėtų pasirodyti per Kalėdas.
VIA C7-D yra gaminamas pagal 90 nm IBM gamybos technologiją ir remiasi „Esther” branduoliu, naudotu kituose C7 procesorių šeimos lustuose. Procesorius taip pat išsiskiria ir labai mažais matmenimis, todėl jį galima įdiegti į ypač mažo formato kompiuterius, naudojamus pramonėje ir buitinėje elektronikoje. Na, o naujos kartos nešiojamiesiems kompiuteriams (UMPC) VIA siūlo ne tik įprastus ULV C7-M procesorius, bet ir integruotus Vx700 ir „CoreFusion” lustų rinkinius.