Po košmariškos kelionės – įspūdinga pergalė

Daug nervų kainavusi ir nemalonių incidentų kupina keturių dienų kelionė į Braziliją nepalaužė Lietuvos krepšininkių kovinės dvasios. Pasaulio čempionato B grupės rungtynėse, San Paulo „Ibirapuera“ arenoje, Lietuvos moterų rinktinė 84:58 (24:10, 22:12, 20:20, 18:16) sutriuškino Kanados komandą.

Tai – pirmoji Lietuvos merginų pergalė pasaulio čempionate. Vakar, neįvykus pirmosioms rungtynėms su Australijos krepšininkėmis, lietuvėms buvo įskaitytas pralaimėjimas 0:2.

Tik šiandien ryte San Paulą pasiekusios ir treniruotės nesurengusios lietuvės rungtynes pradėjo ryžtingai – po taiklių E.Šulčiūtės (7 taškai), R.Valentienės (3 taškai) ir J.Štreimikytės (2 taškai) atakų mūsų šalies krepšininkės įsiveržė į priekį 12:4.

Kėlinio viduryje lietuvaitės po E.Šulčiūtės tritaškio pirmą kartą pasiekė dviženklį pranašumą 17:6.

Antrajame kėlinyje Lietuvos krepšininkės nemažino spartos – po taiklių S.Valužytės bei A.Čiūdarienės metimų pavyko pasiekti 19 taškų pranašumą 31:12.

Kėlinio pabaiga dar gražesnė – po L.Brazdeikytės ir J.Štreimikytės atakų lietuvaičių pranašumas tapo daugiau negu akivaizdus – 42:17. Rodos, kanadietės, o ne lietuvės keturias dienas bandė patekti į Braziliją.

Trečiojo kėlinio pradžioje, po 6 iš eilės pelnytų J.Štreimikytės taškų, švieslentėje žibėjo 52:26. Šypsena pagaliau pasirodė ir rinktinės trenerio A.Paulausko veide – jo žodžiai, kad lietuvės suplėšys varžoves, išsipildė.

Lietuvėms kiek atsipalaidavus, kanadietės, T.Kleindienst, N.Johnson ir K.Smith pastangomis, sumažino savo atsilikimą iki 19 taškų – 35:54, tačiau lietuvės jau buvo nebepavejamos.

Ketvirtajame kėlinyje lietuvės tvirtai žengė pirmosios ir pelnytos pergalės link, o Kanados krepšininkių akyse sužibo ašaros.

Lietuvos rinktinė per rungtynes suklydo 11 kartų, varžovės – 21.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 21 tašką pelniusi J.Štreimikytė. S.Valužytė įmetė 15, E.Šulčiūtė – 14, L.Brazdeikytė – 13, R.Valentienė – 9, A.Bimbaitė – 8, A.Čiūdarienė – 4.

Kanados rinktinei 11 taškų pelnė T.Sutton-Brown, 10 – A.Brown, 8 – T.Kleindienst, 6 – Ch.Abury.

Rytoj, 23.30 val. Lietuvos laiku, lietuvaitės susitiks su Senegalo rinktine.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma .

1 atsiliepimas į "Po košmariškos kelionės – įspūdinga pergalė"

  1. Senis

    Šaunuolės, taip ir toliau lakykit, nušluostykit vyrams nosis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.